Koszyk 0
Opis:
Pewnego dnia Quinn znajduje na plaży wyrzuconą przez morze butelkę. W butelce jest list napisany ręką dziecka. Okazuje się, że z tego dziecka wyrósł bardzo bogaty i niesamowicie przystojny chłopak, w którym Quinn od jakiegoś czasu się kocha. Quinn i Dash spotykają się w końcu w klubie, w którym ona pracuje w czasie wakacji. Od pierwszego wejrzenia między nimi iskrzy. Czy to przeznaczenie? Niezupełnie. Quinn i Dash żyją w całkiem różnych światach. Czy ich wakacyjna miłość utonie w morzu ... gdy nadejdzie sztorm? Czytaj dalej >> << Zwiń
 • Lucky
 • miękka
Mniej Więcej
 • Jahnna Malcolm
 • 2008
 • 1
 • 140
 • 195
 • 125
 • Listy miłosne
 • 978-83-60177-33-4
 • 9788360177334
 • V3667

Recenzje czytelników

Niezwykły list

Ocena:
Autor:
Data:
Niektórzy pisarze potrafią bardzo szybko zdobyć sympatię czytelnika. Jednym z takich twórców jest Nicholas Sparks. Dowodów popularności autora jest kilka. Jeden z nich to fakt , że wiele powieści , które stworzył doczekało się swoich filmowych odpowiedników. W gronie tytułów przeniesionych na ekran znalazł się również "List w butelce"(główne role w tej produkcji otrzymali Kevin Costner i Robin Wright Penn.) ... Książka opowiada historię ludzi znajdujących się na dwóch zupełnie innych etapach życia. Theresa Osborne ma za sobą małżeństwo zakończone rozwodem i synka Kevina u boku . Pracuje jako dziennikarka w Bostonie. Pewnego dnia podczas pobytu na wakacjach przez przypadek znajduje na plaży zwykłą, niczym nie wyróżniającą się butelkę. Jednak to co w niej znajduje mocno ją zaskakuje . Zawiera ona bowiem list miłosny. Wiadomość rozpoczyna się od słów :
"Moja najdroższa Catherine, tęsknię za Tobą, ukochana, tak jak zawsze, ale dzisiaj było mi bardzo ciężko, bo ocean śpiewał o naszym życiu".Po przeczytaniu początkowego fragmentu kobieta wie , że osoba, która to napisała musiała umieć kochać miłością szczerą i prawdziwą. Natomiast adresatka zapewne była dla autora wiadomości kimś niezwykle ważnym. Dziennikarka zdaje sobie sprawę , że obok tak pięknie napisanych słów nie można przejść obojętnie. Dlatego za namową redakcyjnych koleżanek postanawia umieścić list w jednym z numerów czasopisma. Chcę też zaryzykować i spróbować spotkać się z osobą , która stworzyła ten szczególny tekst. Dziewczyna pragnie spytać z jakiego powodu kartka została umieszczona w butelce i wrzucona do morza. Mimo strachu i niepewności z pomocą przyjaciółek odnajduje adres nieznajomego i wyrusza w podróż. Wycieczka ta przewraca życie kobiety do góry nogami. Gdy dociera do celu jest zdenerwowana . Rozum mówi jedno a serce podpowiada coś kompletnie innego.
Pomimo iż w powieści na pierwszy plan wysuwa się wątek miłosny wbrew pozorom nie jest to bajkowe uczucie. Mężczyzna choć stracił ukochaną już kilka lat temu nadal nie może przestać o niej myśleć. Ich związek był wręcz idealny. Oboje poznali się w dość młodym wieku i chociaż los pokrzyżował im plany dostali kolejną okazję aby być razem .Osoby , którą pokochało się tak mocno nie można łatwo usunąć z pamięci . Czytając tę książkę miałam w głowie masę rozmaitych myśli. Zastanawiałam się jaką decyzję podejmie mężczyzna i czy zdecyduje się spróbować ponownie dać komuś cząstkę siebie. Dziennikarka chciała dowiedzieć się szczegółów lecz nie zamierzała naciskać . Rozumiała , że to dla Gretta trudna sytuacja.
"List w butelce " to książka podczas czytania, której mogą stanąć w oczach łzy wzruszenia. Sparks po raz wtóry pokazał swój pisarski kunszt . Nie „serwuje” ckliwych romansideł lecz powieści chwytające za serce. Udowadnia , że można kogoś obdarzyć nadzwyczajnym uczuciem , ale tak naprawdę da się to zrobić tylko raz. Czasem na przeszkodzie staje coś w co nie każdy wierzy. "W świecie, który rzadko rozumiem, wieją wiatry przeznaczenia. Zrywają się, kiedy tego najmniej oczekujemy. Czasem szarpią nas z wściekłością huraganu, czasem jedynie owiewają nasze policzki".
To właśnie przeznaczenie może zamknąć drogę do wspólnej przyszłości. W mojej opinii ten utwór zasługuje na wysoką ocenę. Jego język jest łatwy i przystępny. Nie znajdziemy tutaj skomplikowanych sformułowań ani innych zbędnych zabiegów stylistycznych. Mamy za to emocje, którymi można by obdzielić kilka innych książek.
Recenzja pochodzi z mojego bloga: http://anne18-recenzentka.blogspot.com/
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena