Koszyk 0
Opis:
Czy można kochać dziecko, nie radząc sobie z byciem matką? Garść wspomnień - tylko to pozostało Paige po matce, która opuściła ją w wieku pięciu lat. Dorosła Paige wyprowadza się z rodzinnego Chicago, pozostawiając tam samotnego ojca. Marzy o szkole plastycznej, wychodzi za ambitnego lekarza - i wkrótce sama zostaje matką. Przytłoczona domowymi obowiązkami, Paige nie może zapomnieć o tym, że wychowała się w niepełnej rodzinie; ten żal, w połączeniu z prześladującymi ją dawnymi grzechami ... odbiera jej poczucie wartości, każąc wątpić we własną zdolność do poświęcenia się dziecku. Jodi Picoult stworzyła niebywale wyrazistą powieść, szczegółową, sugestywną i pasjonującą, dotykającą kwestii i uczuć, które są bliskie każdemu z nas. Przywołajmy entuzjastyczne słowa recenzji z "New York Timesa": "Ta książka należy do... szczęśliwca, który ją czyta". Znakomita powieść Jodi Picoult to spacer po niepewnym gruncie, jakim jest pełne rozterek macierzyństwo. "The New York Times, Book Review" Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Jodi Picoult
  • 2011
  • 0
  • 542
  • 195
  • 125
  • 97883-7648-7069
  • 9788376487069
  • ZA5U7

Recenzje czytelników

Dla każdego

Ocena:
Data:

Gdy twoją matką jest kobieta, która nagle, postanawia zostawić swoją pięcioletnią córkę i po prostu uciec, piętno ucieczki pozostaje na tobie odbite przez całe twoje życie.
Czegoś takiego doświadcza Paige, która w wieku osiemnastu lat również postanawia uciec ze swojego rodzinnego domu, a los daje jej poznać Nicholasa, ambitnego studenta medycyny, chłopaka z tzw. dobrego domu.

Przeciwieństwa się przyciągają. Paige i Nicholas zakochują się w sobie, zaczynają sobie ufać ... dziewczyna odkrywa przed nim swoje tajemnice, lecz nie wszystkie. Ich małżeństwo zaczyna się kłamstwem.
Prawdziwym powodem, dla którego Paige wróci do swoich instynktów uciekinierki będzie pojawienie się dziecka.
Max to nie jest radosny niemowlak żywcem wzięty z reklamy pampersów. To wyjący, wymagający permanentnej opieki mały potwór, dla którego Paige jest maszyną - do nakarmienia, do przewinięcia, do uspokojenia. Stres, silne emocje,depresja poporodowa i brak wsparcia.Tatusia w tym czasie nie ma, siedzi na dyżurze albo odsypia nieprzespane noce.

Najlepszym elementem tej książki jest to, z jak różnorodnych stron poznajemy bohaterów. Sama się zdziwiłam, jak z uczucia irytacji przechodziłam do kompletnego zrozumienia ich zachowań.
Czytając tę książkę czułam się jak dziecko, któremu po kolei, odpowiada się na wszystkie pytania, wyjaśnia sytuację krok po kroku. Pokazuje mechanizmy ludzkich zachowań, naprawdę sporo wniosków można wyciągnąć z lektury tej książki.
Choć problem, który porusza w "Linii życia" pisarka nie jest aż tak kontrowersyjny jak poruszane we wcześniejszych książkach,nie sposób obejść się bez refleksji.
Na wiele różnych tematów, związanych z tożsamością człowieka, macierzyństwem, ale także z niepowodzeniami małżeńskimi.

Zanim się obejrzałam, ponad pięćset stron "Linii życia" było już za mną. Choć lektura tej książki upłynęła mi naprawdę szybko, wydaje mi się, że jeszcze długo nie zapomnę o tej historii oraz o przemyśleniach, do jakich mnie skłoniła. Uważam, że jest to powieść dla każdego, napisana prostym językiem o kwestiach bardzo trudnych.
Jodi Picoult po raz kolejny udowodniła, że jej imię i nazwisko to naprawdę znakomita, literacka marka.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

O życiu...

Ocena:
Autor:
Data:
Jodi Picoult urodzona w 1966 r. Jest amerykańską pisarką oraz autorką wielu bestsellerów. Mana swoim koncie 18 powieści, jeden komiks. Pisała też opowiadania, które zostały opublikowane w Seventeen magazine. Powieści Picoult doczekały się również ekranizacji kinowych.

Czytając „Linie życia” poznajemy Paige i Nicholasa. Ona jest kobietą po przejściach – matka opuszcza ją w wieku 5 lat i wychowuje ją tylko ojciec. Gdy miała 18 lat zaszła w ciążę, usunęła ją i uciekła ... On od dziecka rozpieszczany, miał wszystko co tylko chciał na zwołanie. Student Harvardu. Gdy się pierwszy raz spotykają Nicholas bierze ją za niepełnoletnią dziewczynę. Jednak z czasem coś go do niej przyciąga. Zaczynają się spotykać i tak o to dochodzi do małżeństwa. Jednak życie nie jest takie proste. Rodzice Nicholasa są temu przeciwni i przestają łożyć na studia syna. Zajmuje się tym Paige odkładając swoje plany i marzenia na bok. Gdy rodzi się dziecko wszystko zaczyna się psuć. Paige nie radzi sobie z macierzyństwem i obawia się, że będzie taka jak własna matka… Czy Paige pokona demony przeszłości, a miłość tych dwojga przetrwa? Jak ułożą się losy dziewczyny i je bliskich? Zapraszam do lektury.

To już druga powieść Picoult, którą miałam okazję przeczytać. Niestety mają możliwość porównania tej książki z „Bez mojej zgody” to „Linia życia” wydaje mi się mniej ciekawa mimo tego, że jak wszystkie inne powieści tej autorki wywołuję w człowieku masę emocji. Skłania do refleksji. Książka pokazuje nam jak wielkie znaczenie ma dla nas obecność matki oraz poruszany jest temat wczesnego macierzyństwa. Mówi się, ze są to niezapomniane chwilę, ale tak naprawdę to czas wielkich zmian w życiu matki jak i ojca. Niektórym przychodzi to łatwiej innym trudniej.

Denerwowała mnie trochę postać Nicholasa, który sam nie wiedział co ma myśleć. Niby podobała mu się indywidualność Paige, a potem na to narzekał. I te ciągłe słowa, że przecież opieka nad dzieckiem nie jest taka trudna, ale gdy sam się zajmuje synkiem zaraz narzeka na żonę, że nie ma jej obok. Na dodatek ciągła praca… A gdzie zrozumienie, rozmowy?

Książka jest napisana językiem łatwym odbiorze, ale trzeba poświęcić na nią trochę czasu by zrozumieć co autorka chce nam przekazać. Na uwagę również zasługuje wydanie. Ładna okładka, dobre tłumaczenie. Polecam ją wszystkim panią jak i panom by zrozumieli co przeżywa kobieta.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena