Koszyk 0
Opis:
"Lewa strona życia”to druga w dorobku powieść Lisy Genovy, autorki bestsellera „Motyl”. „Lewa strona życia”również zagościła na listach bestsellerów w wielu krajach, powierdzając, że Lisa Genova jest wyjątkową autorką, której każda książka opowiada historię nie tylko ciekawą, ale również taką, która może zmienić nasze życie ... Po raz kolejny Lisa Genova łączy niezwykły przypadek medyczny z powieścią obyczajową, kreśląc fascynujący portret kobiety walczącej o odnalezienie swojego miejsca w życiu po urazie doznanym w wypadku samochodowym. „Lewa strona życia”to pozycja obowiązkowa dla tych wszystkich, którym spodobał się „Motyl”. *** Sarah Nickerson jest jedną z wielu pracujących, ambitnych mam z Welmont, bogatego przedmieścia Bostonu. Mieszka tam z mężem Bobem, wierną nianią i trójką dzieci – Lucy, Charliem i dziewięciomiesięcznym Linusem. Wciąż w biegu, ta ambitna i zapracowana kobieta praktycznie nie ma czasu na głębszy oddech. Jakimś cudem jednak, niczym kontroler lotów, Sarah trzyma w ryzach każdą minutę swojego życia. Ale ten nadmuchany do granic możliwości balon musi kiedyś wybuchnąć. Pewnego pechowego dnia, Sarah jadąc do pracy rozmawia przez telefon i o sekundę za długo nie patrzy na drogę. Spowodowany wypadkiem uraz mózgu całkowicie wymazuje lewą stronę jej świata, i po raz pierwszy, Sarah pozwala na to, żeby kontrolę przejęli jej bliscy, w tym od dawna nieobecna w jej życiu matka. Nie mogąc nawet porządnie umyć zębów, musi przemyśleć swoją przeszłość i zastanowić się nad niepewną przyszłością... “Przypominacie sobie jak nie potrafiłyście odłożyć „Motyla”? Wygospodarujcie sobie trochę czasu, ponieważ teraz czeka Was to samo.” Jodi Picoult, bestsellerowa autorka „W naszym domu” i „Bez mojej zgody” Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Lisa Genova
  • 2015
  • 2
  • 408
  • 195
  • 123
  • 9788361386582
  • 9788361386582
  • ZCETG

Recenzje czytelników

Lewa strona życia

Ocena:
Autor:
Data:
Moi drodzy dziś pragnę polecić waszej uwadze książkę Lisy Genova, amerykańskiej pisarki i doktor nauk medycznych w dziedzinie neurologii pod tytułem „Lewa strona życia”. Autorka zadebiutowała na rynku wydawniczym powieścią pod tytułem „Motyl”, która to powieść stała się bestsellerem.
Książka o której chce wam dziś opowiedzieć jest drugą książką Lisy i podobnie jak miało to miejsce w przypadku debiutu również trafiła na listę bestsellerów ...

Zdecydowałam się sięgnąć po tę książkę gdyż niedawno miałam ogromną przyjemność przeczytać „Motyla”, który wywarł na mnie ogromnie wrażenie i już wówczas nie mogłam doczekać się chwili kiedy sięgnę po „kolejne dziecko” autorki, więc kiedy tylko nadarzyła się okazja nie wahałam się ani chwili i muszę przyznać, że się nie zawiodłam.
Po raz kolejny autorka wzbudziła mój podziw umiejętnością niezwykłego połączenia powieści obyczajowej z niecodziennym przypadkiem medycznym wykorzystując w ten sposób swoja wiedzę z dziedziny neurologii.
Podobnie jak miało to miejsce w przypadku „Motyla” pisarka na kartach swojej powieści kreuje postać kobiety walczącej o odnalezienie swojego miejsca w życiu po traumatycznych zdarzeniach.
Tym razem naszą główną bohaterka jest Sarah Nickerson , kobieta ambitna mieszkająca z mężem Bobem, trójką dzieci i nianią na przedmieściach Bostonu.
Sarah żyje w ciągłym biegu. Ta zapracowana kobieta praktycznie nie ma czasu dal siebie. Niemalże każda chwila jej życia dzielona jest miedzy pracę i rodzinę. Codzienność Sary jest niczym bańka mydlana rozciągnięta do granic możliwości, wewnątrz której wciskane są kolejne obowiązki i zadania, którym wytrwale próbuje sprostać kobieta. Jak wiemy jednak każda bańka mydlana ma to do siebie, że kiedyś musi pęknąć. Tak też dzieje się w życiu Sary. Jedna chwila nieuwagi wystarcza, by jej świat wywrócił się do góry nogami. Kobieta ulega ciężkiemu wypadkowi samochodowemu, wskutek którego doznaje ciężkiego urazu mózgu. Diagnoza lekarzy brzmi: Zespół pomijania stronnego. Ta tajemniczo brzmiąca nazwa kryje za sobą nieświadome ignorowanie przez mózg informacji dotyczących lewej strony życia pacjenta. Bohaterka nie dostrzega i nie kontroluje lewej strony swojego ciała, jak również nie jest w stanie dostrzec niczego, co znajduje się po jej lewej stronie: przedmiotów, ludzi, itp. Świat Sary ogranicza się tylko do strony prawej.
Kobieta musi pogodzić się z faktem, że teraz kontrole nad jej życiem muszą przejąć inni tj. mąż i matka, która do tej pory nie była obecna w życiu bohaterki.
W tym miejscu pragnę zwrócić waszą uwagę na skomplikowane relacje na płaszczyźnie matka – córka, którym warto się bliżej przyjrzeć gdyż dają wiele do myślenia.


Podsumowując jest książka skłaniająca do refleksji i przemyśleń, która na długo zapada w pamięci czytelnika.
Serdecznie dziękuję autorce za tę książkę ponieważ dzięki niej wielu z nas śmiem twierdzić po raz pierwszy dowiedziało się czegokolwiek o Zespole pomijania stronnego.

Książkę jak najbardziej polecam choć przyznam szczerze, że „Motyl” bardziej mi się podobał.Pozdrawiam,
Agnieszka Kaniuk
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

"LEWA STRONA ŻYCIA" - UZDRAWIAJĄCA MYŚLENIE POWIEŚĆ O CHOROBIE XXI

Ocena:
Autor:
Data:
Jestem wybrednym czytelnikiem (uwarunkowania genetyczne i płeć mają w tym swój udział). Trudno mi jest wychwalić kogoś i nie wytykać mu błędów. Szczególnie, gdy mam je czarno na białym spisane w jego dziele. Trudno jest mi uznać w pełni talent pisarza. Zwykle mam mu wiele do wytknięcia. Jest jednak na świecie kobieta, która totalnie mnie kupiła! LISA GENOVA!

"LEWA STRONA ŻYCIA" ... to niesamowita historia o kobiecie dotkniętej urazem mózgu - Zespółem nieuwagi stronnej (inaczej: zespół pomijania (zaniedbywania) stronnego (połowiczego), jednostronne "zaniedbywanie" przestrzeni). Jest to zaburzenie polegające na utrudnieniu spostrzegania lub niedostrzeganiu połowy przestrzeni po stronie przeciwległej do uszkodzonej półkuli mózgu. Nasz mózg nie ogarnia połowy świata. Nie widzi ludzi stojących po nieobecnej stronie. Nie uznaje kończyn po tej stronie. Cały świat chorej osoby zamyka się w 50% świata realnego, robiąc to w taki sposób, że osoba dotknięta urazem nie odczuwa żadnych braków. Myśli, że wszystko jest w porządku.

"...załóżmy, że powiem ci, że wszystko, co widzisz jest tylko połową wszystkiego, co się tu znajduje? Co byś zrobił, gdybym ci powiedziała, że masz odwrócić głowę i popatrzeć na drugą połowę? Gdzie byś spojrzał?"

Książka nie jest jednak wykładem na temat medycznych schorzeń. To historia kobiety, która wpadła w pułapkę.

Więcej o książce: http://wypisz-wymaaaluj.blogspot.com/2015/09/lewa-strona-zycia-uzdrawiajaca-myslenie.html
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena