Koszyk 0
Opis:
Niezwykła, wymykająca się klasyfikacjom powieść z elementami fantasy Paula Hoffmana, amerykańskiego pisarza i scenarzysty. „Lewa ręka Boga” otwiera epicką trylogię o młodym Thomasie Cale, niepokornym akolicie Powieszonego Odkupiciela. W Sanktuarium nie ma miejsca na litość i miłosierdzie. Ci, którzy trafiają do kamiennego labiryntu sal, mają tylko jedno zadanie: walczyć aż do śmierci o Jedynie Słuszną Wiarę. Tomas Cale ma piętnaście albo szesnaście lat – nie pamięta ... Nie pamięta również tego, jak nazywał się, nim trafił w ręce okrutnych braci. Niezwykle utalentowany, zarówno czarujący, jak i zdolny do niebywałego okrucieństwa, w chwili słabości pozwala sobie na nieodpowiedzialny czyn. W odruchu litości zabija pastwiącego się nad młodą kobietą odkupiciela, podpisując na siebie wyrok śmierci. Tomas musi uciekać przed karzącą ręką Powieszonego Odkupiciela i jego fanatycznych wyznawców. Wraz z ocaloną dziewczyną i przyjaciółmi, Henrim i Kleistem, opuszcza Sanktuarium, by stawić czoła rzeczywistości poza jego murami. Niełatwy charakter, porywczość i budzące niepokój zdolności nie ułatwią mu ukrycia się pomiędzy normalnymi ludźmi… Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Paul Hoffman
  • 2011
  • 1
  • 448
  • 205
  • 145
  • 97883-7659-2374
  • 9788376592374
  • ZA5EA

Recenzje czytelników

ŚWIETNA!!!

Ocena:
Autor:
Data:
To prawda, że Lewą Rękę Boga pochłania się w pół nocy i szkoda tylko, że na tom II wydawnictwo każe czekać do 2012!!!
Książki nie porównałabym do serii inkwizytorskiej o Mordimerze Madderdinie Piekary, a raczej do cyklu Wskrzeszenie Magii Kathleen Duey. Swoją drogą Głód Dotyku i Święte Blizny to jedne z najlepszych powieści fantasy!!!
Lewa Ręka Boga podobnie jak książki Duey przesycona jest dusznym klimatem grozy, osaczenia i okrucieństwa, choć to nie wszystko co oferuje czytelnikowi ...
Natomiast magii w niej nie uświadczycie.
Za to ma to coś co dobra książka mieć powinna. Polecam gorąco! Nawet pomimo tego, że ne znalazłam w niej nic nowatorskiego to czyta się z wielkim zainteresowaniem i przyjemnością!!!
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Intruz na drodze czytelnika..

Ocena:
Autor:
Data:
Czytając tą książkę doszłam do wniosku, że miałam względem tej pozycji zbyt duże oczekiwania.
Jak do połowy książka mogła mnie choć trochę zainteresować przygodami młodego Call'a , tak brnąc dalej z lekturą doznawałam coraz większego szoku i zniesmaczenia.

Główny bohater to nic innego jak dziecko, które od zawsze wykazywało się ciekawymi zdolnościami, które były dla ludzi stanowiących nad nim pieczę szczególnie wartościowymi, na tyle ... ze należało odzyskać zbiegłego chłopaka za wszelką cenę. Tak długo, jak trwa pogoń za małym Thomasem wszystko jest barwne, pełne przygody, czasem okrucieństwa oraz gdzieś na uboczu czającej się tajemnicy. Jednak na przestrzeni tej części trylogii nie dzieje się nic, co mogłoby tłumaczyć postępowanie czternastolatka wchodzącego kobiecie do łoża.. Jest wiele kwestii których nie ogarniam. Dlaczego młodzik nie dorósł na przestrzeni książki? Wciąż zachowując bohatera jako dziecko zmusza się czytelnika do stałego współczucia i myślenia "biedny chłopiec, tyle musiał przejść"... Pozostaje jedno pytanie, czy w następnych częściach, główny bohater nadal ma być dzieckiem, skoro tak, to nie widzę sensu sięgania po dalszą lekturę..

Opisy, może i rzeczywiście dobre, czasami, aż do znudzenia dokładne. Bywają jednak i ciekawsze, jak sceny walki, czy szczególnego okrucieństwa "rozpruwania flaków". Marny plus w wielkim rozczarowaniu..

Dla mnie ta książka była najgorszym intruzem, jaki może stanąć na drodze czytelnika...

Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena