Koszyk 0
Opis:
Z paryskiego hotelu znika sześcioletnia Amerykanka, przebywająca z rodzicami na wakacjach we Francji. Szybko okazuje się, że w tle tajemniczego porwania trzeba brać pod uwagę nie tylko podziemie przemysłu pornograficznego czy ewentualne żądania finansowe, ale również motywy polityczne oraz korzyści technologiczne dla terrorystów. Mijają jednak kolejne godziny, a nikt nie wysuwa żadnych żądań. Dziewczynka przepadła jak kamień. Mglistymi tropami podąża za nią kontrowersyjny amerykański detektyw ... obecny akurat w Paryżu. Śledztwo zaprowadzi go z Francji przez Niemcy do Polski i dalej na wschód, a jednocześnie w głąb jego własnej mrocznej historii rodzinnej. Sprzymierzy się z młodą polską prawniczką, a narazi między innymi mafiozom z Pruszkowa – ale nie jest jasne, czy to wszystko wystarczy, by wygrać z czasem i niejasnymi motywami zleceniodawców zbrodni. Książka napisana jak film akcji. Wydarzenia i komplikacje piętrzą się w zawrotnym tempie, tak że brakuje czasem nawet chwili na oddech. Okladka: Lepszy byłby martwy Czytaj dalej >> << Zwiń
  • Feeria
  • miękka
Mniej Więcej
  • Douglas Corleone
  • 2013
  • 396
  • 205
  • 135
  • 978-83-7229-346-6
  • 9788372293466
  • ZB461

Recenzje czytelników

Udany thiller

Ocena:
Autor:
Data:
Simon Fisk to były pracownik agencji federalnej US Marshals Service. Obecnie pomaga odzyskiwać dzieci, które zostały porwane przez rodziców w separacji, którym odebrano prawa rodzicielskie. Detektyw ma jedną zasadę: nie podejmuje się prowadzenia spraw dziwnych przypadków porwań. Nadal nawiedzają go koszmary wywołane uprowadzeniem jego córki 10 lat temu, która nie została odnaleziona do dnia dzisiejszego i późniejszym samobójstwem żony ...

Jednak gdy 6-letnia Lindsay Sorkin znika z pokoju w hotelowego w Paryżu francuska policja stawia naszemu bohaterowi ultimatum: może spędzić rok w więzieniu za nie do końca legalne działania podczas prowadzonej ostatnio sprawy lub może rozpocząć współpracę z nimi, aby odnaleźć Lindsay. Więc Simon przystaje na ich propozycje nie do odrzucenia i od tego momentu próbuje rozwikłać zagadkę jej zniknięcia. Podążanie według poszlak prowadzi go przez cały kontynent, poprzez bogate kluby i podejrzane miejsca w przerażającym świecie międzynarodowych intryg... Jaki jest powód porwania Lindsay? Kto i dlaczego ją uprowadził?

Jego śledztwo zabierze nas w podróż z Paryża do Niemiec, Polski, Ukrainy, Białorusi i Rosji. Będzie musiał ścigać się z czasem, aby uratować dziecko, zanim będzie za późno. W trakcie śledztwa nasz bohater szybko się nauczy, że nie wszystkim można ufać. Na swojej drodze spotka złodziei, gangsterów, skorumpowanych prawników i policjantów.

Simon to bardzo rozbudowana postać. Jego ból i żal po stracie córki i późniejszym samobójstwie żony są namacalne. Bohater jest nad wyraz moralny, niweluje nieuzasadnioną przemoc i śmierć do minimum. Jest bardzo wrażliwym człowiekiem. Jego jasność umysłu i procesów myślowych jest zdumiewająca. To skupiony, zdyscyplinowany, systematyczny, dokładny i skrupulatny mężczyzna. Jak orzeł dostrzega najdrobniejsze szczegóły, a jego logika sprawia, że łączy fakty z niezwykłą precyzją.

Autor stworzył wyjątkowo skomplikowaną fabułę z szybkimi zwrotami akcji. Corleone rozumie jak mieszać składniki aby uzyskać udany thiller. Umiejętnie wplótł w fabułę tematy trudne. Pisarz posiada ogromną wiedzę na tematy, które porusza. Nie boi się szczerości. Momentami jest nawet dowcipny.

Utwór jest pełen tajemnic, bardzo wciągający. Trzyma czytelnika w napięciu do końca. A na końcu zaskakuje niespodziewanym zakończeniem. Zdecydowanie polecam tą książkę każdemu, kto lubi podnoszącą ciśnienie lekturę.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

W pogoni za... dziewczynką

Ocena:
Autor:
Data:
Jak zapewnia nas David Ellis, którego słowa zostały zacytowane na okładce, książka ma zapierające dech w piersiach tempo.Główny bohater, Simon Fisk, nie może pozwolić sobie na zmarnowanie chociażby sekundy, która ma naprawdę wielkie znaczenie dla porwanej Lindsay. Dla tego też często używa przemocy, dostarczając czytelnikowi dużej dawki emocji.

Simon Fisk w pogoni za porywaczami młodziutkiej Amerykanki odwiedza Francję, Niemcy, Polskę, Ukrainę i Białoruś. Mamy okazję poznać nowych ludzi ... niekoniecznie z dobrym charakterem. Odkrywamy skrawek kultur wyżej wymienionych państw. Na szczęście autor nie przesadza z opisami obyczajów i ukształtowaniami krain geograficznych, dzięki czemu w przyjemny sposób poznajemy świat.

Sam pomysł na napisanie takiej książki jest od początku skazany na sukces. Zaskakująca fabuła, w którą można wcisnąć masę emocji, pozostaje na długo w naszej pamięci. Autor chciał nam pokazać, jak zachowują się osoby, którym porwano bliską osobę, w tym przypadku dziecko. Możemy zapoznać się z działaniami jakie podejmuje się, aby zaginionego człowieka odnaleźć.

Bohaterowie stworzeni przez autora są wyraziście przedstawieni. Znamy ich dokładny wygląd oraz cechy charakteru, co przydaje się w zrozumieniu poczynań bohaterów. Corleone stwarza postaci w ten sposób, że nie potrafimy ich nie lubić, bądź szczerze ich nienawidzić.

Jedyną rzeczą, jaka mi przeszkadzała, jest "nieśmiertelność" głównego bohatera. Kiedy wrogowie mierzyli do niego ze swoich broni i oddawali strzał, zawsze pudłowali. Natomiast, kiedy to Fisk miał zamiar kogoś postrzelić, udawało mu się za pierwszym razem. Oczywiście w walce wręcz Simon miał przewagę, nawet jeżeli chciał unieszkodliwić gorylowatych ochroniarzy.

Książkę polecam każdemu kto chciałby odnaleźć w lekturze źródło wielu emocji. Osoby, które pragną spędzić dwa dni przy dobrzej lekturze powinni sięgnąć po tę pozycję.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena