Koszyk 0
Opis:
Drugie spotkanie z Leną i jej braciszkiem odbywa się pod hasłem: „Żegnaj, pieluszko!”. Mama stwierdza, że najwyższy czas nauczyć synka korzystania z nocnika, ale rzecz jasna, nie jest to takie proste. Maluch ma własne pomysły związane z nocnikiem, a komplet majteczek zakupionych na cały tydzień może się zużyć już pierwszego dnia. Na szczęście do akcji wkracza Lena i dzię ... ki niej w ubikacji ląduje to, co trzeba, a nie… braciszek. Kolejna pełna ciepłego humoru książeczka dla przejętego swą rolą starszego rodzeństwa. Czytaj dalej >> << Zwiń
 • Debit
 • miękka
Mniej Więcej
 • Fanny Joly, Roser Capdevila
 • 2015
 • 48
 • 215
 • 150
 • 9788380570047
 • 9788380570047
 • ZCH1D
 • 4-6 lat, 7-10 lat

Recenzje czytelników

Lena. Nocnikowe przygody braciszka

Ocena:
Autor:
Data:
To już druga część historii pisanej oczami małej, rezolutnej Leny. Bardzo polubiłam te historyjki. Sprytna dziewczynka i tym razem zaskoczy czytelnika. Braciszek Leny, Kubuś, podrósł troszeczkę, od swojego ostatniego spotkania z czytelnikami i jest już na etapie "wychodzenia z pieluszek". Przemęczona mama, wszystkimi siłami stara się nauczyć chłopczyka korzystania z nocniczka, ale z mizernym skutkiem. Mała ... rezolutna Lena cały czas bacznie obserwuje wysiłki mamy i postanawia wesprzeć ją swoją pomocą. W tym celu przebiera się za wróżkę Nocnikuszkę... Kto jako pierwszy nauczy Kubusia tej trudnej sztuki, mama czy Lena?

Historyjki opowiadane przez Lenę są naprawdę zabawne i pouczające. Dziewczynka jest nie tylko bardzo

pomocna, ale również bardzo kreatywna. Wiele energii skupia na pomocy mamie i braciszkowi. Wizualnie postać ta przypomina znaną ze starej francuskiej bajki, Madelaine. Jest równie sympatyczna, choć zdecydowanie bardziej niesforna. Historyjki Leny bawią i pouczają, może być ona wzorem dla małych czytelniczek.

Opowieść ubarwiają piękne, staranne i przede wszystkim zabawne ilustracje. Książeczka godna polecenia!
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Lena. Nocnikowe przygody braciszka

Ocena:
Autor:
Data:
Bardzo fajna publikacja, która nie tylko uczy ale i bawi, do tego pełna jest pięknych ilustracji. Z pewnością okaże się ona pomocna przy nauce korzystania z nocnika czy też ubikacji, poprzez co ułatwi dziecku pożegnanie z pieluszką. Dodatkowo pokaże starszym dzieciom, że mogą aktywnie pomagać młodszemu rodzeństwu w zdobywaniu nowych umiejętności. Dzięki czemu poczują się ważne, potrzebne i będzie im niezwykle miło kiedy rodzice podziękują im za pomoc.
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena