Koszyk 0
Opis:
 Nasza pomysłowa bohaterka do zabawy w lekarza wcale nie potrzebuje specjalnego kompletu zabawek. Sama przygotuje sobie niezbędny sprzęt z tego, co znajdzie w domu. Najważniejszy jest oczywiście pacjent, a zostanie nim, rzecz jasna, braciszek. Jak zawsze żwawy i chętny do zabawy, nie przewidział tylko jednego - że siostra zechce mu zrobić zastrzyk. Czy maluch wyjdzie z tego cało? Czy rzeczy mamy i taty bardzo przy tym ucierpią ... I kto w końcu dostanie zastrzyk od prawdziwego lekarza? Czytaj dalej >> << Zwiń
 • Debit
 • miękka
Mniej Więcej
 • Fanny Joly
 • 2016
 • 48
 • 210
 • 148
 • 978838057-073-3
 • 9788380570733
 • ZD8AS
 • 7-10 lat, 10-13 lat

Recenzje czytelników

Lena - MIŁA pani doktor

Ocena:
Autor:
Data:
Mam nadzieję, że pamiętacie Lenę – małą, rozbrykaną i bardzo (BARDZO) rozgadaną dziewczynkę ;-) Pisałam już o jej zabawie w nauczycielkę i o przyjęciu urodzinowym. Z chęcią przedstawiam kolejną przygodę Leny i jej małego braciszka Kubusia.
Braciszek Leny – Kuba – już nie jest małym dzidziusiem, tylko temperamentnym berbeciem, dzięki temu może bawić się z nią w najróżniejsze zabawy. Tym razem Lena wymyśliła zabawę w miłą panią doktor i pomimo tego ... że nie posiadała do tego potrzebnych akcesoriów, nie było to dla niej żadną przeszkodą. Biały fartuszek do malowania, kuchenne, gumowe rękawice, słuchawki z zestawu muzycznego, kapelusz mamy, teczka taty, łyżka do butów oraz garść wyobraźni i Lena jest najprawdziwszą lekarką! ;-) Oczywiście, aby być lekarzem, trzeba także mieć lekarstwo, ale i to dla Leny nie jest żadnym problemem – przecież łazienka jest bogata w różnego rodzaju płyny, pasty i inne substancje, które można dowolnie mieszać i eksperymentować. Wszystko byłoby dobrze, ale Lenka zapomniała … o swoim braciszku! Wtedy zaczęły się prawdziwe kłopoty, których finałem była bardzo nieprzyjemna wizyta PRAWDZIWEGO pana doktora! Koniecznie zaopatrzcie się w książkę Lena. Mała pani doktor, a dowiecie się, dlaczego niewinna zabawa zakończyła się niezbyt miłym realnym szczepieniem :-)
Książki o rezolutnej Lenie, autorstwa Fanny Joly z ilustracjami Roser Capdevila, są bardzo zabawne, sympatyczne i interesujące. Przedszkolaki, którym czytałam opowiadanie o "Lenie. Małej pani doktor", były zasłuchane, zaciekawione i z wielkim zainteresowaniem śledziły przebieg akcji. Dzieci bardzo lubią historyjki, które one same mogłyby inicjować i naśladować w zabawie, a świadomość, że Lena jest dziewczynką podobną do nich, niezbyt grzeczną, z bogatą wyobraźnią i trochę przemądrzałą, tylko nadaje tej postaci realizmu.
Ilustracje do opowiadań o Lenie są dowcipne, urokliwe, kolorowe i niebanalne. Świetnie oddają opisaną przygodę i niezwykle trafnie pokazują wszystkie emocje, które Lena przeżywa.
Wielkość oraz format czcionki, a także podkreślenie niektórych wyrazów czy wyrażeń na inny kolor umożliwia dzieciom podjęcie prób samodzielnego czytania. Wśród swoich przedszkolaków zaobserwowałam chęć do poznania obrazu graficznego niektórych wyrazów, dzieci chcą, aby im pokazać, gdzie jest napisane wybrane przez nich słowo, a to jest dobry punkt wyjścia do wczesnej nauki czytania (np. metodą globalną).
Bardzo serdecznie polecam książkę "Lena. Mała pani doktor" :-) Gwarantuję dobrą zabawę przy tej lekturze ;-)
www.ksiazkowelove.wordpress.com
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena