Koszyk 0
Opis:
Książka zawiera wypisy z lektur obowiązkowych (wg listy MEN) oraz z lektur uzupełniających. W klasie trzeciej są to:* Akademia Pana Kleksa* Dzieci z Bullerbyn* O krasnoludkach i sierotce Marysi* Anaruk, chłopiec z Grenlandii* Kajtkowe przygody* Klechdy domowe* O psie, który jeździł koleją* Oto jest Kasia* U złotego źródła* Ziarenka makuTeksty opatrzono pytaniami, które pomagają ... w nauce czytania ze zrozumieniem i rozwijają umiejętność pracy z tekstem. Dodano także notki biograficzne przybliżające sylwetki wielkich twórców literatury dziecięcej.Książkę polecamy także do głośnego czytania dzieciom przedszkolnym.W serii NASZA SZKOŁA ukazały się:* Lektury w klasie I* Lektury w klasie II* Lektury w klasie III* Lektury w klasie IV. Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Praca Zbiorowa
  • 2013
  • 240
  • 235
  • 166
  • 97883-7791-0559
  • 9788377910559
  • ZB2A2
  • Szkoła podstawowa
  • Klasa 3 szkoły podstawowej

Recenzje czytelników

Lektury w klasie III

Ocena:
Autor:
Data:
Na kartach publikacji młody czytelnik znajdzie takie oto lektury: fragmenty Akademii Pana Kleksa (Jan Brzechwa), fragmenty książki Anaruk, chłopiec z Grenlandii (Czesław Centkiewicz), fragmenty książki Dzieci z Bullerbyn (Astrid Lindgren), fragmenty książki Kajtkowe przygody (Maria Kownacka), Klechdy domowe (Hanna Kostyrko, wybór: Pieśń Słowana, Wiano świętej Kingi, O śpiących rycerzach w Tatrach, Przeklęte jezioro), fragmenty bajki O krasnoludkach i o sierotce Marysi (Maria Konopnicka) ... fragmenty książki O psie, który jeździł koleją (Roman Pisarski), fragmenty książki Oto jest Kasia (Mira Jaworczakowa), U złotego źródła (Stefania Wortman, wybór: Kwiat paproci, O wężowej wdzięczności, tym, jak jeden utopiec chciał się ożenić, O dwunastu miesiącach), Ziarenka maku (Józef Ratajczak, wybór: Burza majowa, Wakacyjne marzenie, Ulewa, Na ziarnie maku, Jesień, Mój pies).

W zbiorze znalazły się zarówno lektury obowiązkowe jak i uzupełniające, po które częstokroć sięgają nauczyciele. Fajnym pomysłem jest stworzenie takiej publikacji gdyż w jednej książeczce mamy niemal wszystkie lektury. Możemy po nie sięgać w każdej chwili, bez udawania się do biblioteki, i już na starcie wiadomo co czeka nasze dziecko w szkole. Warto przy tym wspomnieć, że poza tekstami lektur jest tu coś jeszcze. Otóż w książce zamieszczono notki biograficzne twórców wszystkich utworów a tuż po tej wzmiance znajdują się pytania do każdej z lektur, które mają pomóc w ich utrwaleniu i zapamiętaniu najważniejszych faktów. Uważam to za ciekawe rozwiązanie, które na pewno pomoże dzieciom podczas pracy z tekstem.

Szata graficzna jest bardzo kolorowa, dziecięca. Tekst natomiast napisany dużą wyraźną czcionką a układ przejrzysty i zrozumiały. Wszystko to ułatwia i uprzyjemnia zarazem uczniom przyswajanie wiedzy, poznawanie nowych utworów literackich i czyni czytanie czynnością sprawiającą radość i dającą satysfakcję.

Oczywiście fragmenty nie zastąpią całej treści lektury. Niemniej jednak w klasach I - III, często nauczyciele przerabiają właśnie fragmenty dłuższych lektur. Myślę, że warto więc zainteresować się taką publikacją. Można też potraktować ją jako książeczkę do czytania z dziećmi w domu, w końcu cały zbiór na pewno zainteresuje również młodsze maluchy, którym znajomość tekstu niewątpliwie pomoże z pracą przy nim gdy już zasiądą w szkolnej ławce. Zachęcam do lektury ;)
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena