Koszyk 0
Opis:
Książka zawiera wypisy z lektur obowiązkowych (wg listy MEN) oraz z lektur uzupełniających.W klasie drugiej są to:* Baśnie Andersena* Czerwony Kapturek* Doktor Dolittle i jego zwierzęta* Karolcia* Kubuś Puchatek* Legendy polskie* Magda, Paweł i ty* Patyki i patyczki ks. Twardowskiego* Puc, Bursztyn i goście* Szewczyk DratewkaTeksty opatrzono pytaniami, które pomagają w nauce czytania ze zrozumieniem i rozwijają umieję ... tność pracy z tekstem. Dodano także notki biograficzne przybliżające sylwetki wielkich twórców literatury dziecięcej.Książkę polecamy także do głośnego czytania dzieciom przedszkolnym.W serii NASZA SZKOŁA ukazały się:* Lektury w klasie I* Lektury w klasie II* Lektury w klasie III* Lektury w klasie IV. Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
 • Praca Zbiorowa
 • 2014
 • 216
 • 235
 • 165
 • Nasza szkoła
 • 978-83-7791-120-4
 • 9788377911204
 • ZB2A1
 • Szkoła podstawowa
 • Klasa 2 szkoły podstawowej

Recenzje czytelników

Lektury w klasie II

Ocena:
Autor:
Data:
Rok szkolny dobiega końca. Przed moimi dziećmi jednak jeszcze wiele długich lat nauki, dlatego publikacji związanych ze szkołą nigdy dość. Zainteresowała mnie ostatnio ciekawa książeczka pt. „Lektury w klasie II”, w której właśnie uczniowie klas II znajdą wypisy z obowiązujących lektur szkolnych zalecanych przez MEN.

Na kartach publikacji dzieci znajdą takie oto lektury: popularne Baśnie Andersena (Królowa Śniegu, Dzielny ołowiany żołnierzyk, Calineczka, Brzydkie kaczątko ... Dziewczynka z zapałkami), Czerwony Kapturek (Ch. Perrault), fragmenty książki Doktor Dolittle i jego zwierzęta (Hugh Lofting), fragmenty książki Karolcia (Maria Krűger), fragmenty książki Kubuś Puchatek (Alan Alexander Milne), Legendy polskie (Wanda Chotomska; Legenda o Lechu, Czechu i Rusie, Legenda o Popielu i Mysiej Wieży, Legenda o Piaście i postrzyżynach jego syna Siemowita), fragmenty książki Magda, Paweł i Ty (K. Kleniewska-Kowaliszyn), wybór opowiadań z książki Patyki i patyczki (ks. Jan Twardowski), fragmenty książki Puc, Bursztyn i goście (Jan Grabowski), Szewczyk Dratewka (J. Porazińska).

W zbiorze znalazły się zarówno lektury obowiązkowe jak i uzupełniające, po które częstokroć sięgają nauczyciele. Fajnym pomysłem jest stworzenie takiej publikacji gdyż w jednej książeczce mamy niemal wszystkie lektury. Możemy po nie sięgać w każdej chwili, bez udawania się do biblioteki, i już na starcie wiadomo co czeka nasze dziecko w szkole. Warto przy tym wspomnieć, że poza tekstami lektur jest tu coś jeszcze. Otóż w książce zamieszczono notki biograficzne twórców wszystkich utworów a tuż po tej wzmiance zamieszczono pytania do każdej z lektur, które mają pomóc w ich utrwaleniu i zapamiętaniu najważniejszych faktów. Uważam to za ciekawe rozwiązanie, które na pewno pomoże dzieciom podczas pracy z tekstem.

Szata graficzna jest bardzo kolorowa, dziecięca. Tekst natomiast napisany dużą wyraźną czcionką a układ przejrzysty i zrozumiały. Wszystko to ułatwia i uprzyjemnia zarazem uczniom przyswajanie wiedzy, poznawanie nowych utworów literackich i czyni czytanie czynnością sprawiającą radość i dającą satysfakcję.

Myślę, że warto zainteresować się taką lekturą i na początku nie czekać nawet na pierwszy dzwonek, tylko zasiąść do czytania z dzieckiem w domu, już podczas wakacji. Mnogość i różnorodność tytułów sprawia, że jest to książka, która zachwyci również młodsze dzieci. To z kolei ułatwi im pracę z tekstem później w szkolnej ławce. Po prostu polecam ;)
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena