Koszyk 0
Opis:
Zbuntowany gladiator Ajaks, który stanął na czele zbiegłych z Krety niewolników, sieje zniszczenie u wybrzeżu Egiptu, próbując podsycić antyrzymskie nastroje. Wschodnia prowincja imperium, zagrożona dodatkowo od południa inwazją ze strony Nubii, zaczyna chwiać się w posadach. Namiestnik wydaje rozkaz schwytania podstępnych renegatów, zanim sytuacja stanie się beznadziejna. Prefekt Katon i centurion Macro ... wspólnie z centuriami XXII legionu, muszą powstrzymać wroga. Czy ich niezłomność i upór wystarczą do pokonania przeciwnika, który zyskał w Nubijczykach potężnego sprzymierzeńca? Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Simon Scarrow
  • 2015
  • 1
  • 376
  • 230
  • 155
  • *, 9788324581863
  • 9788324581863
  • ZCQIR

Recenzje czytelników

Orły Imperium w Egipcie

Ocena:
Autor:
Data:
Scarrow po raz kolejny zajmuje się problemem niewolnictwa. Choć powieść napisana jest głównie z perspektywy Macro i Katona, to pojawiają się także rozdziały z Ajaksem jako główną postacią. I choć czytelnik kibicuje rzymianom z całego serca, to przecież w duchu powinien wiedzieć, że to upadły gladiator ma więcej racji jeśli chodzi o prawa człowieka do wolności. Inna sprawa, że gdy w rozmowie z księciem Nubii Ajaks opowiada swoją historię, łatwo sobie szybko uzmysłowić ... że nie jest wcale tak pozytywna jak jest przedstawiana. I tu znajduje cały problem związany z tematem niewolnictwa w starożytnym Rzymie.

Autor ma niesamowity dar pisania. Lekki i plastyczny styl ukazuje piękno antycznego świata - w tym tomie konkretnie Egiptu. Jak sam przyznaje, odwiedził miejsca, które pojawiają się w jego powieści, zatem doskonale oddaje lokalizacje i odległości, które opisuje. Jego łatwość w pisaniu i kreślenie bohaterów z taką łatwością sprawia, że dzięki niemu wielbimy uciskających, gardzimy uciskanymi. A wszystko przyprawia ogromną ilością krwi i flaków przelewanych w licznych potyczkach.

Słowa uznania jak zawsze pod adresem autora zwłaszcza za postępy w budowaniu postaci legionistów-przyjaciół. Nie bez znaczenia jest romantyczny wątek Katona i Julii, który niejako jest tutaj zamaskowany w tle. Brakuje mi tylko wątku pochodzenia Macro, który gdzieś po drodze został zapomniany.

Pozycja, którą trzeba przeczytać. Jest to dziesiąty tom cyklu, ale historia będąca tłem do "problemu" gladiatora zaczyna się w szóstym tomie "Przepowiednia" kiedy to Macro i Katon rozbijają szajkę piracką i posyłają ojca Ajaksa na krzyż, a jego samego sprzedają w niewolę, w skutek czego trafia on na Kretę, gdzie zabawia lud podczas walk gladiatorów - zobacz tom "Gladiator". Właśnie "Legion" jest bezpośrednią kontynuacją tych wydarzeń.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena