Koszyk 0
Opis:
June i Day poświęcili bardzo wiele dla ludu Republiki i dla siebie nawzajem. Teraz ich kraj zaczyna pisać swoją historię od nowa. June wraca do łask Republiki, pracując z rządową elitą skupioną wokół Najwyższego Elekta, zaś Day awansuje na wysoką pozycję w armii. Ale żadne z nich nie może przewidzieć okoliczności, które sprawią, że znów będą musieli działać razem. Właśnie wtedy, gdy pokój wydaje się być tak bliski osiągnięcia ... wybuch epidemii powoduje panikę w Koloniach i do granic miast Republiki zbliża się wojna. Nowy rodzaj epidemii jest najbardziej zabójczy z wszystkich dotychczasowych i, jak wkrótce przekonuje się June, jedyny sposób obrony Republiki może kosztować Daya wszystko, co ma. Historia, która zapiera dech w piersiach i trzyma w niepewności do końca. Bestsellerowa trylogia Marie Lu zmierza ku zaskakującemu rozwiązaniu. Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Marie Lu
  • 2014
  • 352
  • 205
  • 145
  • 978-83-7895-739-3
  • 9788378957393
  • ZBD86
  • 17-99 lat

Recenzje czytelników

"Legenda. Patriota" - jaki będzie finał?

Ocena:
Autor:
Data:
Akcja trylogii autorstwa Marie Lu toczy się na terenie dawnych Stanów Zjednoczonych, gdzie doszło do wyodrębnienia dwóch niezależnych państw. Pomiędzy Kolonią a Republiką wiele lat temu rozpoczął się konflikt zbrojny, który wraz z upływem czasu przybierał na sile. Po zaskakującym zakończeniu drugiej części zatytułowanej „Legenda. Wybraniec”, czytelnicy wreszcie doczekali się polskiej premiery ostatniego tomu opowieści o młodzieńczej miłości Daya i June ... która choć zrodziła się w obliczu walk toczących się w obronie ukochanej ojczyzny, to zadziwia nas swą siłą i dojrzałością.

W życie głównych bohaterów wkraczamy po upływie ośmiu miesięcy od zakończenia poprzedniej książki, kiedy to Republika stała się wolnym państwem a Dayowi wreszcie udaje się uwolnić brata Edena. Wydawać by się mogło, że tak zwany happy end zbliża się wielkimi krokami. Nic bardziej mylnego. Ulubieniec mieszkańców ostatecznie rozstaje się ze swą ukochaną June, nie zdradzając jednak prawdziwego powodu swej decyzji i tym samym umożliwia jej rozwój kariery zawodowej u boku Elektora, jako Princeps-Adeptki.

Z czasem życie w Republice zostaje zakłócone przez widmo kolejnego konfliktu zbrojnego z Kolonią, gdzie rozwija się epidemia wywołana przez wirus będący niegdyś bronią biologiczną stosowaną przez Republikę. Elektor zostaje postawiony w sytuacji, z której praktycznie nie ma dobrego wyjścia. Każda decyzja pociąga za sobą poważne konsekwencje. Na domiar złego powracają Patrioci, którzy brali czynny udział w zamachu na życie Elektora. A może właśnie ich powrót tym razem okaże się wybawieniem?

Dzięki przejmującym i realistycznym opisom republikańskiej rzeczywistości możemy bliżej przyjrzeć się kreacji świata pełnego sprzeczności. Z jednej strony mamy do czynienia z bezwzględnością i chłodną logiką, z drugiej zaś wkraczamy w centrum miłosnych zawirowań głównych bohaterów trylogii. Siła braterskiej miłości, poświęcenie i współpraca w dążeniu do realizacji słusznych celów to jedne z istotnych wartości, na które i tym razem Marie Lu zwraca uwagę czytelnika. W naturalny sposób współodczuwamy ciężar podejmowanych decyzji przez June czy Daya, a w konsekwencji zostajemy zmuszeni do refleksji nad własnymi wyborami i hierarchią wartości.

Poprzednie tomy trylogii Marie Lu okazały się bestsellerami i zachwyciły nie tylko nastoletnich czytelników. Choć polska premiera ostatniej części, zatytułowanej „Legenda. Patriota” miała miejsce niedawno, to i ona zyskała już szerokie grono wielbicieli.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Historia, która zawładneła moim sercem !

Ocena:
Autor:
Data:
Jakiś czas temu przechadzając się po księgarni znalazłam pierwszą część trylogi "Legenda",
pochłonęłam z zachwytem obie części i z niecierpliwością czekałam na zakończenie serii.
Zakupiłam ją od razu po premierze i ani troszeczkę nie żałuję.
Książka opowiada ciąg dalszy przygód June Iparis oraz Daniela Wing'a, walczących o wolną Republikę Amerykańską. W książce przeżywamy kontynuację zmagań miłosnych między dwójką głównych bohaterów ... dodatkowo przeżywamy razem z nimi krwawą wojnę z Koloniami. Akcja książki rozpoczyna się 8 miesięcy po zakończeniu tomu II, Daniel 'Day' który wyzwolił rzekomo Republikę spod ciężaru wojny domowej, zostaje ponownie poproszony przez młodego Elektora o pomoc, w związku z groźbą wojny od Kolonii. Te oskarżają Republikę o rozsianie śmiertelnego wirusa na terenie ich kraju. June szkoląca się u boku Elektora Andena na jego princeps-adeptkę, boryka się z powiedzeniem Day'owi prawdy na temat wirusa, oraz tego iż tylko jego niedawno wyzwolony brat może pomóc w znalezieniu antidotum. Zakochany po uszy w June, Day niechętnie rusza na pomoc Andenowi, zmagając się przy tym z wiszącym nad nim ciężarem śmierci, która jest dla niego nieunikniona.
Podczas trwania akcji powieści wcielamy się kolejno w rolę młodej June jak i Daniela, walcząc przy tym u ich boku, z Koloniami oraz ich skrywanymi uczuciami. Ostatniej części trylogii wrócą starzy wrogowie i pojawią się nowi. Grozić bohaterom będzie śmierć, a nad ich głowami wisieć będą niewypowiedziane słowa miłości. Młody Anden zabiega o względy June, a ona nie ma na tyle odwagi by przyznać się co czuje ów do Day'a. Wrócą także dawny przyjaciele, oraz zawiążą się całkiem niespotykane nowe przyjaźnie.
Koniecznie polecam przeczytać tę książkę zarówno młodzieży, jak i nieco starszym czytelnikom. Ja sięgnęłam po tę trylogię i nie żałuję ani odrobinę.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena