Koszyk 0
Opis:
SERIA TRZY SIOSTRY Trzy zalęknione czarownice, uciekając przed prześladowaniami, znalazły schronienie u wybrzeży Massachusetts - stworzyły czarodziejską Wyspę Trzech Sióstr. Chociaż zyskały na niej spokój, wszystkie zawarły fatalne związki. Teraz Nell, Ripley i Mia muszą ocalić urokliwą wyspę przed dawną klątwą. Zastępczyni szeryfa Ripley Todd wiedzie spokojne i satysfakcjonujące życie. Ma tylko jeden problem: jest obdarzona niezwykłymi mocami, które ją przerażają ... i chociaż bardzo stara się je ukryć, nie potrafi nad nimi zapanować. Kiedy na wyspę przybywa MacAllister Booke, który ma zbadać pogłoski o czarodziejskiej magii, Ripley odnosi się do niego z wrogością. Ale to właśnie ona rzuca na Maca najpiękniejszy czar, który może się jednak rozwiać, gdy na wyspę powróci zło... Poruszająca opowieść, w której rozkwita uczucie, pobrzmiewa echo czarów i ożywa piękna legenda. Entertainment Weekly Niezwykła opowieść o przyjaźni i wielkiej miłości. Woman Nora Roberts jest jedną z najpoczytniejszych autorek na świecie. Napisała ponad 200 powieści, które przetłumaczono na ponad 25 języków, wydano na całym świecie w łącznym nakładzie 400 milionów egzemplarzy, niektóre zekranizowano. Książki są połączeniem romansu, powieści przygodowej, sensacyjnej i obyczajowej. Większość z nich trafia na listy bestsellerów "New York Timesa" i "Publishers Weekly". Za powieść Wyspa Trzech Sióstr Nora Roberts otrzymała nagrodę Library Journal Best Genre Fiction. Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Nora Roberts
  • 2012
  • 256
  • 195
  • 130
  • 978-83-7778-281-1
  • 9788377782811
  • ZAOXW

Recenzje czytelników

Legenda

Ocena:
Autor:
Data:
Idąc siłą rozpędu, od razu sięgnęłam po II tom Trzech Sióstr - bardzo mi się podobało! A patrząc, że w weekend dom był pełen gości (imieniny moich dwóch Marcinów), więc czasu na czytanie miałam niewiele.
"Legenda" sprawdziła się doskonale jako odskocznia i świetny relaks.

"Legenda" to kontynuacja "Wyspy Trzech Sióstr" opowiadająca o żyjących współcześnie czarownicach. To młode, inteligentne kobiety mieszkające na Wyspie Trzech Sióstr - każda jest inna ... lecz łączy je pochodzenie i ...moc, która posiadają.
Mia, Nell i Ripley to trzy siostry czarownice.
"Legenda" opowiada historię Ripley, policjantki, zastępcy szeryfa na Wyspie. Ripley stara się ignorować swoją moc, odcina się jak może od Mii i stara żyć "normalnie". Jednak jej przeznaczenie wraca do niej... w snach. Poza tym mieszka pod jednym dachem z Nell, żoną swojego brata Zacka, która radośnie uczy się panowania nad swoją mocą i jej wykorzystywania. Ripley czuje się wyizolowana....
Pewnego dnia na Wyspie pojawia się MacAllister Booke - Mac, który jest naukowcem zajmującym się badaniem sił nadprzyrodzonych. Fascynuje go historia Wyspy, moc trzech sióstr i ... Ripley, która przyciąga go jak magnes. Kobieta, z założenia, nie ufa mu, bo zajmuje się tym, co ona neguje.
Jednak z czasem rodzi się między nimi uczucie... a wydarzenia, które następują na Wyspie znów sprawiają, że siostry muszą zjednoczyć swoje siły.

"Legenda" to ciepła i wzruszająca opowieść, pełna magii i miłości. Każda z sióstr jest niezwykłą osobowością, a Ripley jest tą najbardziej przekorną i oporną z całej trójki. Kobiety zdobywają serca czytelników swoją postawą i podejściem do życia. Pomimo wielu różnic charakterów są sobie bezgranicznie oddane, przyjaźnią się i mogą na siebie liczyć, a że w życiu czasem posiłkują się swoją mocą... cóż, jak ją mają to i korzystają :) ale tylko w dobrym celu!
"Legenda" to świetna lektura na zimowe wieczory, przynosząca chwile relaksu i oderwania od rzeczywistości! Serdecznie polecam, a ja czekam na ostatni tom !

http://markietanka-mojeksiazki.blogspot.com/2012/11/legenda-nora-roberts.html
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Lekka książka, którą pokocha niejedna kobieta.

Ocena:
Autor:
Data:
Trzy siostry, czarownice uciekając przed śmiercią ze strony ludzi, którzy skazali już wiele kobiet na śmierć, dzięki magi ,,odrywają" skrawek Massachusetts i tworzą Wyspę Trzech Sióstr. To właśnie tam mieszka Ripley Todd, powszechnie szanowana pani zastępca szeryfa. Bardzo sceptycznie nastawiona do magii i do swojej byłej przyjaciółki Mii. Jednak gdy w okolicy pojawia się doktorek od zjawisk paranormalnych jej zachowanie zaczyna się pomału zmieniać ... Ripley pomału otwiera swe serce na magię i na przystojnego pana doktorka Maca.

W ,,Legendzie" mamy wysuniętą na pierwszy plan drugą już czarownicę spośród trzech, które zamieszkują Wyspę Trzech Sióstr. Ripley bardzo się różni od Nell. W poprzedniej części mieliśmy do czynienia z kobietą, która ucieka przed przeszłością i próbuje ułożyć swoje życie na nowo. Nell musiała dopiero stać się twarda. Natomiast Ripley już taka jest. I w tej części obserwujemy przemianę silnej kobiety, która wyłania się ze swojej skorupy by poznać co to jest miłość. Muszę przyznać, że jedną i drugą historię czyta się bardzo przyjemnie, z zaciekawieniem czekałam jak potoczą się losy bohaterki.

Jednak oprócz historii ewolucji kobiet mamy tu też magię. Magię na którą bohaterka jest negatywnie nastawiona, lecz powoli zaczyna się do niej przyznawać. Ja magię w tej książce pokochałam odkąd się pojawiła. Gdyż to właśnie ona dodaje szczypty niebezpieczeństwa, które może poczuć czytelnik. Nigdy nie czytałam książek Nory Roberts, lecz w tej serii się zakochałam. Podczas czytania trudno było mi się od niej oberwać. W czasie, gdy skończyłam tę część moją głowę zaczęły wypełniać myśli, co spotkam w następnej części, więc naprawdę ta seria potrafi opanować czyjś umysł. Polecam!!
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena