Koszyk 0
Opis:
To wyjątkowa pozycja w ofercie Wydawnictwa SALWATOR. Jej autorzy na co dzień zajmują się badaniem wpływu odżywiania na zdrowie człowieka. Ojciec Kilian Saum ? benedyktyn, który jeszcze dzisiaj praktykuje szkołę odżywiania średniowiecznych mnichów, jest przekonany, że sposób odżywiania istotnie wpływa na jakość naszego życia. Doktor nauk medycznych Johannes G. Mayer jako historyk medycyny interesuje się codziennością człowieka, w której odżywianie stanowi bardzo ważny element. Jego zdaniem ... większość chorób można co prawda leczyć za pomocą odpowiednich lekarstw, ale mają one jednak zawsze działanie uboczne, które obciąża organizm. Naukowiec ma również dostęp do największych zbiorów historii medycyny średniowiecza. Od 8 lat jest członkiem grupy badawczej ?Medycyna klasztorna?. Współautor Alex Witasek podkreśla przede wszystkim zasadniczy wpływ tego, co trafia do naszego żołądka ? organu przez większość ludzi często zaniedbywanego. Książka ma charakter encyklopedii zdrowia. Pierwsza część zawiera charakterystykę produktów żywnościowych ? ich pochodzenie, substancje składowe oraz wartość zdrowotną. Przy każdym omawianym produkcie możemy przeczytać o jego działaniu leczniczym, a także ostrzeżenie przed niepożądanymi skutkami jego spożycia. Kolejna część to opis najpowszechniejszych schorzeń, ich przyczyn i objawów. Znajdziemy tu informacje, jak sobie poradzić z trudnościami z zasypianiem, jaką dietę zastosować przy depresji, które produkty pomogą w złagodzeniu objawów migreny, a które przy infekcjach dróg moczowych czy chorobach stawów, i wiele innych rad. Wszystkie te informacje podano w sposób przejrzysty i zrozumiały. Książka zawiera też część praktyczną ? wybór sprawdzonych przepisów kulinarnych podanych przez o. Kiliama Sauma. Są to potrawy, które pomogą nam żyć w zdrowiu i dochodzić do zdrowia. Lecząca siła klasztornej kuchni jest poradnikiem zarówno dla osób cieszących się dobrym zdrowiem, jak i dla mających z nim problemy. Powinna się znaleźć w każdej kuchni jako informator o właściwym doborze pożywienia dla rodziny. Twarda oprawa i barwne ilustracje podnoszą jej walory. To doskonały prezent na każdą okazję. Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Kilian Saum, Kilian Saum, Kilian Saum OSB, Johannes Gottfried Mayer
  • 336
  • 237
  • 177
  • 978-83-60703-59-5
  • 9788360703595
  • N3984

Recenzje czytelników

Lecząca siła klasztornej kuchni

Ocena:
Autor:
Data:
Interesująca propozycja na temat wpływu odżywiania na zdrowie człowieka. Autor przekonuje, że sposób odżywiania istotnie wpływa na jakość naszego życia. Jego zdaniem, większość chorób można co prawda leczyć za pomocą odpowiednich lekarstw, ale mają one jednak zawsze działanie uboczne, które obciąża organizm.
Pierwsza część to opis produktów żywnościowych, ich pochodzenie, substancje składowe oraz wartość zdrowotna ... Przy każdym omawianym produkcie możemy przeczytać o jego działaniu leczniczym, a także ostrzeżenie przed niepożądanymi skutkami jego spożycia.
Kolejna część to opis najpowszechniejszych schorzeń, ich przyczyn i objawów.
Ostatnia część to wybór sprawdzonych przepisów kulinarnych podanych przez autora, potraw, które pomogą nam żyć w zdrowiu i dochodzić do zdrowia.
Książka wydana b. starannie, z wieloma kolorowymi ilustracjami, jest stałą pozycją poradnikową w prowadzeniu mojej kuchni.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena