Koszyk 0
Opis:
Poradnik dla tych, którzy chcą wyprowadzić się z miasta i zamieszkać na wsi. Fabularyzowana historia pierwszych wiejskich doświadczeń autorki. W książce znajduje się mnóstwo praktycznych porad: jak zbudować dom i stworzyć ogród, jak zbierać zioła i produkować z nich naturalne kosmetyki, jak zdrowo gotować z naturalnych składników, a wreszcie - jak uprawiać lawendę. Joanna Posoch - założycielka Lawendowego Pola - największej w Polsce plantacji lawendy i gospodarstwa agroturystycznego ... które szybko stało się kultowym miejscem na Warmii. Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Joanna Posoch
  • 2014
  • 0
  • 224
  • 235
  • 160
  • 97883-7881-9523
  • 9788378819523
  • ZBE0V

Recenzje czytelników

Polska Toskania

Ocena:
Autor:
Data:
Joanna Posoch, po latach mieszkania w Warszawie, przeprowadziła się na warmińską wieś. Sprowadziła tam sobie stary drewniany dom z Beskidu Niskiego i mieszka w nim do dzisiaj. Założyła pierwsze w Polsce Lawendowe Pole.

Uprawa lawendy kwitnie, dosłownie i w przenośni. Pani Joanna chciała zbliżyć się do natury, jednak rolnictwo ani hodowla nie pociagały jej, chciała czegoś ładnego. Zaciekawiła ją lawenda, na początku uprawa zajmowała około pół hektara, teraz jest jej wiele, wiele więcej ...
Oprócz uprawy lawendy, pani Joanna zajmuje się również agroturystyką. Goście przyjeżdżają i chłoną klimat tego niezwykłego miejsca.

Pani Joanna żyje zgodnie z naturą, jej naturalnym rytmem. Zimą jest czas odpoczynku i ładowania akumulatorów, czas na prace artystyczne, czytanie czy pisanie. Wtedy też powstał poradnik, jak opuścić miasto na dobre zatytułowany finalnie "Lawendowe pole". Autorka dzieli się z nami wszelkimi informacjami związanymi z przenosinami na nowe miejsce, od jego zakupu, zagospodarowania, zabudowania aż po prace polowe. Znajdziecie tam informacje jak wybudować i palić w glinianym piecu, jak wykonywć z gliny ceramikę, jak założyć ogród, czy upiec chleb. Są receptury na kosmetyki naturalne, czy własnej produkcji olejki zapachowe. Można w nim znaleźć bardzo ciekawy zielnik, przepisy dotyczące, zarówno jedzenia, jak i wyrobów naturanych. Wszystko okraszone jest anegdotami i ciekawostkami. Całość napisana jest lekko i ciekawie.

Nie ukrywam, że Autorka stanowi dla mnie inspirację. Sama przeniosłam się ponad rok temu z miasta na wieś, mam dom z ogrodem ( na razie jeszcze dzikim) i kury za płotem oraz przesympatycznymi sąsiadami. Nadal jestem częściowo związana z miastem, bo tam pracuję. Jednak, kiedy wracam do domu, zamykam drzwi samochodu i mam wrażenie, że czas zwalnia. Zmieniam buty i idę z psem na spacer, polami, lasami. Odpoczywam psychicznie, chłonę naturę - uwielbiam te chwile. Chciałabym znaleźć swój pomysł na życie jak pani Joanna. Podziwiam jej pomysłowość i odwagę. Rzuciła się na głęboką wodę, ale jak widać było warto.

Więcej o Autorce i jej Lawendowym Polu możecie dowiedzieć się na jej stronie internetowej

www.lawendowepole.pl

http://markietanka-mojeksiazki.blogspot.com/2014/04/lawendowe-pole-poradnik-dla-tych-ktorzy.html
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Lawendowe Pole

Ocena:
Autor:
Data:
Książka była dla mnie bardzo ciekawa. Ja sama mam zamiar zamieszkać na prawdziwej wsi, z dala od pośpiechu i stresu. Dla mnie tylko takie życie ma sens, a ta książka bardzo mi pomogła w planowaniu przyszłości.
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena