Koszyk 0
Opis:
Urocza i absorbująca książka, którą pochłania się jednym tchem. Jestem gotowa przeczytać wszystko, co napisze Emma Straub! A członkowie rodziny Postów i ich przyjaciele pozostaną ze mną jeszcze na długo. - Elizabeth Gilbert, autorka „Jedz, módl się, kochaj” Dla rodziny Postów dwutygodniowy wyjazd z przyjaciółmi na Majorkę ma być okazją do uczczenia ważnych wydarzeń ... : zbliża się trzydziesta piąta rocznica ślubu Franny i Jima, a ich córka, Sylvia, właśnie ukończyła szkołę średnią. Skąpana w słońcu wyspa ze swymi górami, plażami i kortami tenisowymi jest dla nich miejscem ucieczki od napięć narastających w ich domu na Manhattanie. Wydaje się, że do ideału niczego tu nie brakuje, ale to nie takie proste… Autorka z poczuciem humoru i niezwykłą życzliwością opowiada wartką i ciekawą historię przeżywającej kryzys rodziny. Siedmioro jej bohaterów - niepozbawionych wad, ale potrafiących zjednać sobie sympatię czytelnika - próbuje znaleźć odpowiedź na odwieczne pytanie: „Jaką drogą mam podążyć dalej?”. Czytaj dalej >> << Zwiń
 • Rebis
 • zintegrowana
Mniej Więcej
 • Emma Straub
 • 2015
 • 1
 • 320
 • 200
 • 136
 • 978837818-699-1
 • 9788378186991
 • ZCOUL

Recenzje czytelników

Lato na Majorce

Ocena:
Autor:
Data:
Majorka, to jedna z najpiękniejszych egzotycznych wysp. Latem cieszy się olbrzymim zainteresowaniem przez turystów. Nie można się temu dziwić. Błękit śródziemnomorskiego morza w połączeniu z gorącym piaskiem o złotej barwie tworzy cudowne krajobrazy, które zachwycą każdego. Do tego przepiękne palmowe pióropusze. I właśnie tam postanowiła spędzić urlop rodzina Postów z książki "Lato na Majorce" autorstwa Emmy Straub.

Małżeństwo Franny i Jima przechodzi kryzys ... Zbliża się trzydziesta piąta rocznica ich ślubu, tylko nie wiadomo czy będzie to okazja do świętowania, czy wręcz przeciwnie. Sylvia, ich nastoletnia córka po skończeniu liceum wybiera się na studia. A co za tym idzie opuści dom rodzinny. Lawrence i Charles to małżeństwo homoseksualistów, a jednocześnie najlepsi przyjaciele Frann. W życiu mężczyzn również dzieje się wiele, pragną zostać rodzicami.

Czasami taki rodzinny wyjazd łączy się nie tylko z relaksem. Ma w sobie drugie dno i staje się jedynym ratunkiem. Jak w każdej rodzinie chwile łatwe przeplatają się z tymi trudniejszymi...Frann proponując dwutygodniowy urlop pragnie pozbyć się tych trudniejszych. Jest to dość nietypowa forma terapii, która ma naprowadzić rodzinę na odpowiedni tor.
Tylko czy zdradę można wybaczyć? Trudno jest odnaleźć jedną, konkretną odpowiedź na tego typu pytanie. Tym bardziej gdy rozum mówi swoje, a serce swoje. Z tym pytaniem zmaga się również Frann. Zdradzona przez męża kobieta. Ale w jej przypadku odpowiedź pojawiła się nagle, w najmniej oczekiwanym momencie. Jak brzmiała, tego nie mogę zdradzić.
Temat zdrady nie pojawił się tylko w życiu Frann. Dotknął także pozostałych członków rodziny...

Jak bardzo różni się okładka książki od jej zawartości. Wieloma elementami...Na pierwszy rzut oka patrząc na zdjęcie możemy sobie wyobrazić istną sielanką. Kąpiel w ciepłym morzu, promienie słońca, które grzeją naszą skórę. Na pierwszym planie widzimy kobietę w stroju kąpielowym patrzącą w dal...Nie wiemy, czy zwraca się do osób płynących w łódce, czy zwyczajnie potrzebuje ciszy i spokoju. A woda jest dla niej ukojeniem. Pora letnia sprzyja wakacyjnym miłostkom, może i ta Pani właśnie taką przeżywa, a kończy się jej pobyt na wyspie.
Raczej taki obraz nie ma nic wspólnego z rodzinnym kryzysem, który opisała Emma Straub.

Jeśli chodzi o moje refleksie po przeczytaniu "Lata na Majorce" mam mieszane uczucia. Spodziewałam się czegoś więcej. Niby czytało mi się dobrze, ale nie poczułam w sobie czytelniczej euforii...Czegoś mi brakowało, może większej pikanterii. Takiego fajnego napięcia, które spowodowałoby, że tylko siłą można by było mnie odciągnąć od książki. A tak to, sama robiłam sobie przerwy, ale lektura nie została rzucona przeze mnie w kąt. Została przeczytana do samego końca.
Zdrady wszędzie zdrady, i chyba tych zdrad było dla mnie za dużo. Dlaczego, tak naprawdę pojawia się w naszym życiu. Nie jesteśmy w stanie sprostać miłości, czy to miłość nie ma do nas cierpliwości. Jest to temat, który warto poddać psychologicznej analizie. Taką analizę za pewne chciała przeprowadzić autorka pisząc "Lato na Majorce". Tylko chyba troszkę jej to nie wyszło.

Czy sięgnę po inne książkowe pozycje autorstwa Emmy Straub? Na tę chwilę, trudno jest mi odpowiedzieć na to pytanie. W sumie nie osądza się pisarza, po przeczytaniu tylko jednej książki...
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena