Koszyk 0
Opis:
Inspektor Patrik Hedstrom wraca do pracy po długim zwolnieniu. Próbował porządnie odpocząć, opiekując się żoną Ericą i przedwcześnie urodzonymi bliźniakami. Ledwie przekroczył próg komisariatu, a już dostał nowe dochodzenie. W jednym z mieszkań znaleziono martwego mężczyznę postrzelonego w tył głowy. Ofiarą jest Mats Sverin, szef gminnego wydziału finansów, człowiek wielce przyjazny i powszechnie lubiany. Wspólnie z kolegami Patrik zaczyna odtwarzać całe życie Matsa, które kryje więcej tajemnic ... niż ktokolwiek mógłby przypuszczać. Dlaczego w takim pośpiechu wyjechał z Goteborga, by wrócić do rodzinnej Fjallbacki? Jaką rolę odegrał w projekcie związanym z przebudową dawnych łaźni w spa? I czy to czysty zbieg okoliczności, że powróciła także Annie, szkolna miłość Matsa? W najnowszej powieści Latarnik Camilla Lackberg ponownie udowodniła, że jest jedną z najbardziej poczytnych szwedzkich autorek. Krytycy rozpływali się w zachwytach nad oczekiwaną z niecierpliwością siódmą częścią serii o Fjallbace. Latarnik znalazł się na pierwszym miejscu listy bestsellerów i utrzymywał się w pierwszej piątce przez ponad cztery miesiące od premiery. Wciągająca powieść kryminalna.... "Latarnik" to najlepsza do tej pory książka Camilli. DAGENS NYHETER Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Camilla Lackberg
  • 2011
  • 1
  • 496
  • 210
  • 135
  • *, 97883-7554-2950
  • 9788375542950
  • ZACCQ

Recenzje czytelników

Mroczne tajemnice Wyspy Duchów

Ocena:
Autor:
Data:
W jasną, letnią noc poznajemy Annie. Kobieta wraz z pięcioletnim synkiem wskakuje do samochodu i ucieka. Dopiero po chwili zauważa zakrwawione dłonie. Wszystko to wydaje się złym snem, lecz musi uciekać. Uciekać jak najdalej i ratować siebie i Sama. Jest tylko jedno miejsce, w którym może się schronić. To Graskar - jej azyl i raj. Graskar - Wyspa Duchów. Graskar - jej dom.

Fjallbacka - Erika - pisarka i Patrik - policjant. Poznajemy ich, gdy w kościele czekają na pogrzeb ... To nie tak miało być. Dzieci nie powinny umierać zanim się jeszcze narodzą. Smutek, żal. A jednocześnie ulga, że ich bliźnięta wyszły z wypadku cało. Ale co z Anną i Danem? Jak oni podniosą się po tej stracie? Jak dalej będą żyć?

Badhotellet - kolejne dzieło życia Erlinga W. Larsona. Ale czy SPA we Fjallbace ma sens? Czy przyniesie zysk i rozgłos? Mats Sverin - nowy szef wydziału finansowego gminy ma pewne wątpliwości. Ale nic nie jest w stanie poskromić entuzjazmu Erlinga, zwłaszcza, gdy podsyca go "miłość jego życia" Vivianne.

Mats Sverin - Matte to syn Signe i Gunnara, którzy po śmierci rodziców Annie opiekowali się domem na Graskar. To do nich dzwoni Annie z prośbą o pomoc. To tylko prośba o zakup niezbędnych rzeczy. Drobna przysługa staje się jednak przyczynkiem do spotkania dawnych kochanków - Annie i Matte. Nie dane jest jednak rozkwitnąć uczuciu na nowo. Mats Sverin zostaje odnaleziony martwy w swoim mieszkaniu. Brak dowodów włamania, stosowania przemocy. Co się wydarzyło? Jaki mógł być motyw zbrodni? Ale najważniejsze kim tak na prawdę był Mats Sverin. Był synem Signe i Gunnara to oczywista, cała reszta pozostaje zagadką.

Latarnik Camilli Lackberg to wielowątkowy kryminał. Przepełniony jest postaciami i miejscami. Początkowo może to budzić poczucie zagubienia, ale z kartki na kartkę postacie stają się coraz bardzie wyraźne i barwne, a ich dobór nieprzypadkowy. Autorka każdej postaci książki dała niebanalny i wyjątkowy charakter. Jedni budzą sympatię, inni denerwują a nawet odstręczają. Z każdym krokiem poznajemy ich i ich życie. Wątki stopniowo zaczynają się ze sobą przeplatać i łączyć. Nic tu nie jest zbędne czy przypadkowe.

Autorka znakomicie buduje napięcie, stopniowo je dawkując. Niczego nie możemy być pewni. To kryminał skrojony na miarę naszych czasów.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Małe rozczarowanie

Ocena:
Autor:
Data:
Strasznie dużo postaci i wątków. Czasami trudno się połapać, jednak dla wielbicieli pisarki to przecież żadna przeszkoda. Książka warta przeczytania, choć nie trzyma w napięciu tak jak poprzednie pozycje.
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena