Koszyk 0
Opis:
Kiedy Monika, ambitna bizneswoman, zostaje matką, postanawia zmienić swój system wartości. Chce się skupić na wychowywaniu dziecka, poświęcić rodzinie i przestać żyć w ciągłym pędzie. Okazuje się jednak, że domowa codzienność to wcale nie beztroska zabawa z córką i delektowanie się każdą minutą, lecz ciężka praca na pełen etat i regularne nadgodziny. Na dodatek ukochany mąż zdaje się nie dostrzegać problemu... Odskocznią od monotonii i ratunkiem przed nieustannym zmęczeniem staje się nowa pasja ... Jaki wpływ na życie młodej matki może mieć otrzymana od tajemniczej sąsiadki... lalka? Karolina Święcicka z humorem przedstawia blaski i cienie macierzyństwa. Ale zagłębia się też w bardziej mroczne rejony ludzkiej duszy. Karolina Święcicka z wykształcenia jest tłumaczką, lektorem i socjologiem. Z zamiłowania pisze, przede wszystkim artykuły oraz bajki terapeutyczne - jedna z nich została nagrodzona w konkursie na bajki-pomagajki dla szpitali dziecięcych. Nim jednak odkryła pisarską pasję, poniosła spektakularną porażkę jako tłumacz symultaniczny i z powodzeniem szefowała działowi PR. Pracowała również jako reporterka radiowa, nauczycielka niemieckiego oraz dziennikarka, m.in. "Twojego Stylu" i "Newsweeka". "Lalki" to powieściowy debiut. Praca nad nimi tak pochłonęła autorkę, że sama zaczęła kolekcjonować japońskie nimfetki. Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Karolina Święcicka
  • 2011
  • 1
  • 368
  • 204
  • 135
  • 97883-10-120366
  • 9788310120366
  • ZA5FU

Recenzje czytelników

Lalki

Ocena:
Autor:
Data:
Po przeczytaniu brawurowej powieści jaką okazała się książka Romualda Pawlaka pt.: "Póki pies nas nie rozłączy" obiecałam sobie, że wraz z serią "Babie lato" dotrwam aż do ostatniego tomu, który ukaże się w wydawnictwie Nasza Księgarnia. Z tego właśnie powodu ucieszyłam się, gdy do mojego domu dotarł debiut powieściowy, świetnie zapowiadającej się autorki.

Karolina Święcicka z wykształcenia jest tłumaczką, lektorem i socjologiem ... W między czasie tworzy artykuły oraz bajki terapeutyczne - z czego jedna została nawet nagrodzona w konkursie na bajki-pomagajki dla szpitali dziecięcych. Nim jednak odkryła ona swoją pisarską pasję, poniosła spektakularną porażkę jako tłumacz symultaniczny. W między czasie pracowała również jako reporterka radiowa, nauczycielka niemieckiego oraz dziennikarka w kilku znaczących gazetach.

Można by pomyśleć, że "Lalki" są historią, prawie niczym nie różniącą się od tych, które od jakiegoś już czasu, istnieją na rynku wydawniczym. Bardzo często bywają one naciągane i rzadko komu udaje się dostrzec w nich prawdziwe przesłanie. Zamiast tego lądują na półce i od tamtej pory, nikt już do nich nie pamięta.

Monika wiedzie życie spełniającej się zawodowo kobiety, która posiada kochającego męża, a przy okazji jest bardzo dobrze usytuowana. Z chwilą, gdy na świat przychodzi ich pierworodne dziecko, bohaterka postanawia zrzec się swoich dotychczasowych przyzwyczajeń i w pełni oddaje się macierzyństwu. Niestety nic nie jest takie piękne, jakby się wydawać mogło. Po kilku tygodniach siedzenia w domu i opieki nad dzieckiem okazuje się, że jest to praca na cały etat. W tym właśnie okresie swojego życia, bohaterka odkrywa nową pasję, która pozwala jej na chociaż chwilowy odpoczynek od ogarniającej monotonii. Ofiarowana przez sąsiadkę lalka sprawia, że wokół kobiety zaczynają dziać się różne dziwne rzeczy...

Karolina Święcicka stworzyła powieść, która wywołuje w czytelnikach wiele sprzecznych emocji. Z jednej strony stanowi ona niezobowiązującą i zarazem nadającą się na chłodne wieczory lekturę, a z drugiej jest czymś więcej niż statystyczne czytadło. Sam pomysł na ukazanie w niej magicznej lalki jest doskonałym dowodem na to, iż nie powstała ona przez czysty przypadek. To właśnie dzięki niej akcja książki rozkręca się i sprawia, że nie jesteśmy w stanie się od niej oderwać.

"Lalki" z czystym sumieniem polecam wszystkim tym, którzy lubują się w tego typu literaturze. Co prawda nie należy ona do grona literatury ambitnej, jednak z całą pewnością czas z nią spędzony nie okaże się straconym.


Wydawnictwo Nasza Księgarnia, kwiecień 2011
ISBN: 978-83-10-12036-6
Liczba stron: 368
Ocena: 7/10


Recenzja została opublikowana na:
[http://recenzje-leny.blogspot.com/2011/05/karolina-swiecicka-lalki.html#more]
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena