Koszyk 0
Opis:
"Vanessa Michael Munroe - bohaterka tak prowokacyjna jak Lisbeth Salander Stiega Larssona - przyjmuje nowe wyzwanie". Dręczona wspomnieniami Munroe - kameleon i łowca - zapracowała sobie na opinię osoby, dla której nie ma rzeczy niemożliwych... Urodziła się w ogarniętej anarchią Afryce i jako nastolatka trafiła pod kuratelę handlarzy bronią. Torturowana przez najokrutniejszego z nich, robiła wszystko, żeby przeżyć. Z czasem zaczęła przemierzać świat, pracując dla korporacji ... głów państw oraz garstki prywatnych klientów, których stać na jej wyjątkowe usługi, i przy okazji narobiła sobie wielu wrogów. Tym razem trafia do podziemnego świata, w którym kobiety i dziewczynki traktowane są jak towar, a zagadkowy Lalkarz kontroluje każdy jej ruch. Czy Munroe wykorzysta swoje niezwykłe zdolności, aby wyciągnąć ofiary z piekła? Munroe musi działać szybko i walczyć zaciekle, żeby w swoim stylu wymierzyć sprawiedliwość. TAYLOR STEVENS jest nagradzaną autorką bestsellerowych powieści o losach Vanessy Michael Munroe: Informacjonistki - docenionej przez "New York Times" - oraz Niewinnej. Obie części zdobyły uznanie krytyków i zostały przetłumaczone na dwadzieścia języków. Stevens mieszka w Teksasie i pracuje już nad kolejną książką o przygodach Munroe. Po raz kolejny Taylor Stevens zabiera czytelnika w sam środek mistrzowsko utkanej intrygi. Trudno będzie się wyplątać z tej sieci! Czytaj dalej >> << Zwiń
 • Rebis
 • miękka
Mniej Więcej
 • Taylor Stevens
 • 2014
 • 1
 • 344
 • 215
 • 136
 • 978-83-7818-465-2
 • 9788378184652
 • ZBDGA

Recenzje czytelników

Monroe znowu w akcji

Ocena:
Autor:
Data:
Vanessa Michael Monroe to kobieta-drapieżnik, nieobliczalna, niesamowicie lojalna, a przy tym groźna. Stanowi narzędzie do zabijania sama w sobie. W półświatku krążą o niej legendy, a ona współpracuje z grupą Bradforda i podejmuje się zadań, którym inni, by nie podołali.
Pewnego dnia stojąc w oknie biura, Bradford widzi wjeżdżającą pod budynek na motocyklu Monroe. Nagle motocykl przewraca się, dziewczyna spada i nie podnosi się. Mężczyzna pędzi na dół po schodach na złamanie karku ... aby jej pomóc. Okazuje się, że już zabiera ją karetka. Tak szybko???? Jak to możliwe....?
Mężczyzna ma złe przeczucia. Okazuje się, ze Monroe została porwana, ale nie tylko ona.... W domu Logana, jej przyjaciela, znajdują ślady walki i krwi, jego również nie ma. O co chodzi?
Okazuje się, że oboje wpadli w łapy Lalkarza, który chce wykorzystać Michael do swoich celów, a Logan ma stanowić zabezpieczenie. Przeszłość powraca.....
Dziewczyna ma za zadanie przetransowrtować do tajemniczego klienta Lalkarza uprowadzoną dziewczynę, gwiazdę telewizyjną, którą szuka pół świata. Zadanie nie jest proste, ale konsekwencje jego niewykonania mogą się okazać tragiczne dla Logana. Monroe podejmuje wyzwanie, ale w głowie już kiełkuje jej szaleńczy plan. Czy uda jej się uratować Logana i wyrwać Neevę z rąk bandytów?

"Lalka" to thriller, który trzyma w napięciu od pierwszej strony aż do ostatniej. Niesamowicie pomyślany, doskonale napisany, z kunsztem i pasją. Michael Monroe stanowi jakby kolejne diabelskie wcielenie Lisbeth Salander z powieści Stiega Larssona. Niesamowita osobowość, w której słabości walczą z pasją i morderczymi instynktami. Zrobiła na mnie ogromne wrażenie - niby silna, zimna maszyna do zabijania, ale również miękka, jeśli chodzi o najbliższych, oddałaby za nich życie.
Uwielbiam powieści Taylor Stevens - dla mnie to thrillery z najwyższej półki, głęboko ukazujące psychologiczną głębię bohaterów, a przy tym oryginalne i ekscytujące. Dla mnie - rewelacja!

http://markietanka-mojeksiazki.blogspot.com/2014/04/lalka-taylor-stevens.html
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Mocny thiller

Ocena:
Autor:
Data:
Znająca wiele języków z traumatyczną przeszłością Vanessa Michael Munroe to rasowy myśliwy. Zbudowała swą reputację na zawsze dobrze wykonanych zadaniach nie całkiem legalnych i na ogół niezwykle niebezpiecznych. Urodzona jako dziecko misjonarzy w Afryce, w późniejszym wieku trafiła do handlarzy bronią, gdzie była torturowana przez najbardziej brutalnego z nich. To zmusiło ją do zrobienia wszystkiego aby tylko przeżyć...

Jej ogromna zdolność do przetrwania ... walki i umiejętność adaptacji spowodowały, że zaczęła świadczyć usługi na całym świecie tym, którzy mogli sobie pozwolić na jej wymagania, jednak to pociągnęło za sobą również negatywne konsekwencje - zdobywała coraz więcej wrogów...

Pewnego dnia Munroe zostaje porwana na ruchliwej ulicy w Dallas przez niewidzialnego przeciwnika i wciągnięta do podziemnego świata, w którym kobiety i dziewczęta są towarem. To tam mroczna postać znana jako Lalkarz ma dla niej propozycję nie do odrzucenia. W tym samym czasie zaufani przyjaciele prowadzą wyścig z czasem aby dowiedzieć się gdzie jest i dlaczego została porwana...

Taylor Stevens stworzyła postacie bardzo realistyczne. Poznałam Munroe - genialną mistrzynię kamuflażu, maszynę do zabijania, biegle władająca 22 językami - i posiadającą umiejętność szybkiej nauki nowych. Szkoloną przez najlepszych. Niezwykle inteligentną, zawsze skupioną. Autorka dała mi możliwość zaznajomić się z bogatym i potężnym socjopatą - Lalkarzem - parającym się niewolnictwem seksualnym.

Historię poznałam z dwóch punktów widzenia. Dzięki temu mogłam lepiej przyjrzeć się opisywanym sytuacjom i ujrzeć wszystko oczami różniących się od siebie pod względem psychiki osób. Stevens także umiejętnie przedstawiła wewnętrzny zamęt emocjonalny Munroe i jej fizyczną walkę o kontrolę nad swym organizmem. Nasza bohaterka kierowała się przemocą, która ją ukształtowała, szukała rozwiązania i sposobu na odwet na człowieku, który trzymał wszystkie karty. Czułam się jak uczestnik wszystkich wydarzeń, razem z główną bohaterką podróżowałam, wraz z nią próbowałam podejmować jedynie "słuszne" decyzje.

"Lalka" zabrała mnie na przejażdżkę pełną emocji poprzez USA, Chorwację, Słowenię, Włochy i Francję. To 343 stron bardzo satysfakcjonującej lektury. Opisy są tak realistyczne, a jej narracja tak barwna, że powieść czyta się "gładko" mimo trudnej tematyki w niej poruszanej. Natomiast krótkie rozdziały i zgrabnie skonstruowane dialogi powodują, że nawet się nie spostrzegłam gdy dotarłam do końca książki.

To thriller, który zaczyna się z "hukiem". I nie traci na szybkości aż do końca. Intrygujący, pełen akcji, nieoczekiwanych zdarzeń. Trudno odłożyć go przed zakończeniem. Hipnotyzujący, fascynujący, wciągający, nieprzewidywalny.

Mimo, że jest to już trzeci tom przygód Munroe, która wystąpiła w poprzednich książkach autorstwa Taylor Stevens ("Informacjonistka" i "Niewinna"), to ta pozycja jest także samodzielną powieścią. Bez jakichkolwiek przeszkód można ją pochłaniać oddzielnie, bez znajomości pozostałych tomów. Polecam.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena