Koszyk 0
Opis:
Tytułowa ladacznica to dwudziestoośmioletnia Adele, dziennikarka zajmująca się tematyką religijną. Jest wyzwoloną, atrakcyjną i kochającą życie kobietą. W wieku piętnastu lat, wraz z najbliższą przyjaciółką, a obecnie zakonnicą, ślubowała zostać świętą aktualnie ma męża, dwóch synków i... dwóch kochanków.
 • Muza
 • miękka
Mniej Więcej
 • Astrid dOzan
 • 2006
 • 1
 • 220
 • 205
 • 130
 • 83-7495-006-4
 • 9788374950060
 • L3477

Recenzje czytelników

Pikantna opowieśc o zagubionej kobiecie. Warto przeczytac!

Ocena:
Autor:
Data:
Książka, która w nietuzinkowy sposób opowiada historię współczesnej kobiety to „Ladacznica” Astrid d’Ozan.
Powieść bez ogródek ukazuje portret młodej, atrakcyjnej, w pełni wyzwolonej dziennikarki, zajmującej się tematyką religijną w ateistycznej Francji. W dzieciństwie zaplanowała, że zostanie świętą. Tymczasem, Adele, to wyrafinowana, przewartościowana, a tak naprawdę zagubiona grzesznica w mieście miłości. Tytułowa ladacznica to kiepska matka dwójki dzieci, nieudolna żona swojego męża ... oraz obiekt pożądania dla swoich dwóch kochanków… Jest kobietą upadłą, żyjącą w nieustannym kłamstwie, dokonującą błędnych wyborów, ale w pełni świadomą swoich grzesznych czynów. Nieszczęśliwa, upokarzana przez męża i szyderczych kochanków, szuka ukojenia w modlitwie. Trudno ją potępić, bo sama naiwnie robi sobie rachunek sumienia. Wśród zła i kłamstwa, które ją otacza jest kobietą tragiczną, uwięzioną w grze pozorów w swoim podwójnym życiu.
Autorka w mistrzowski sposób tworzy metafory, intrygujące nawiązania do tematyki religijnej. Już same tytuły rozdziałów, odwołujące się do kalendarza liturgicznego są arcyciekawe. Ladacznica to współczesna biblijna zagubiona owieczka. Z jednej strony nieprzyzwoita, rządna grzesznego seksu, a z drugiej bogobojna, gorliwie się modląca smutna kobieta, która chce się w swoim życiu kierować miłością i prawdą. Oddaje swoje ciało wielu mężczyznom, ale duchowość rezerwuje tylko dla Boga, któremu w przeszłości ślubowała wierność.
Astrid d’Ozan przedstawia świat pełen kontrastów. Przyszła / niedoszła święta, zaspakaja potrzeby swojego ciała, ale czy jej wewnętrzne pragnienie miłości i akceptacji zostanie spełnione?
Wyśmienity, kąśliwy język oraz odważne, rzeczowe opisy dodają powieści pikanterii. Dobro przeplata się ze złem. Absurd z banalną prawdą o dążeniu do wierności swoim ideałom i poczuciu szczęścia. O tej książce nie da się zapomnieć.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena