Koszyk 0
Opis:
Autor książki La Santa Muerte dzieli się z czytelnikami obszerną wiedzą na temat tajemniczego kultu  obecnego w Ameryce Południowej. Prezentuje historię i kulturę La Santa Muerte – kultu patronki przegranych spraw, społeczności LGBT, osób uzależnionych i wszystkich zepchniętych na margines społeczeństwa. Przedstawia zarys socjologicznej analizy relacji ludzi ze śmiercią oraz historyczne począ ... tki La Santa Muerte. Dzięki lekturze tej książki dowiesz się, jaką rolę w kulcie La Santa Muerte pełnią poszczególne narzędzia magiczne – świece, kadzidła, rośliny i minerały – oraz poznasz zaklęcia i medytacje służące osiąganiu praktycznych rezultatów oraz realizacji długoterminowych celów w takich dziedzinach, jak pieniądze, miłość, seks, uzdrawianie, kwestie prawne czy ochrona. Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Prower Tomas
  • 2016
  • 1
  • 328
  • 205
  • 145
  • *, 9788365442-28-4
  • 9788365442284
  • ZD9VN

Recenzje czytelników

Kult Śmierci

Ocena:
Autor:
Data:
Śmierć od zarania dziejów była czymś mrocznym, tajemniczym, niechętnie widzianym. Choć osobiście uważam ją za coś fascynującego, to doskonale zdaję sobie sprawę z tego, że ludzie się jej po prostu boją. A może nawet nie samej śmierci… ale umierania. Niestety, taka jest kolej rzeczy, nikt jeszcze nie wymyślił sposobu na nieśmiertelność, a też nie jestem pewna, czy komukolwiek by to było potrzebne, bowiem mimo wszystko śmierć ma w sobie pewien urok ... A dla mnie zawsze stanowiła tylko przejście na wyższy poziom.

Jednakże być może doskonale kojarzycie kolorowe maski prosto z Meksyku, które wiążę się z kultem śmierci, zwanym po prostu kultem Santa Muerte? Tak, wyobraźcie sobie, że są ludy, które czczą personifikację Śmierci, zwracają się do niej z prośbami o pomoc, nie czują przed nią lęku ani strachu, a raczej darzą ją szacunkiem, respektem i uznaniem. Jednakże należy wziąć pod uwagę, że ma to miejsce nie tylko w Meksyku, bowiem praktycznie w każdej religii czy kulturze pojawia się kult śmierci. Śmierć towarzyszy ludziom od zawsze i to nigdy nie ulegnie zmianie – jednakże my sami możemy zmienić nas sposób patrzenia na nią.

Gdy tylko zobaczyłam książką Tomasa Prowera wśród zapowiedzi wydawnictwa Illuminatio to wiedziałam, że jest to dla mnie pozycja obowiązkowa! Nie mogłam przejść obojętnie obok czegoś, co traktuje na temat magii i mistycyzmu śmierci. A gdy tylko zobaczyłam spis treści, upewniłam się w przekonaniu, że to lektura idealna dla mnie. Autor postanowił rozpocząć od zaprezentowania historii La Santa Muerte oraz sposobów jej postrzegania w różnych kulturach i mitologiach. Przedstawione są różne jej personifikacje, imiona, wygląd, narzędzia, sposoby oddawania czci… Te elementy składają się na dwie pierwsze części tej książki, które stanowią naprawdę głębokie i zawierające ogrom informacji opracowanie dotyczące Śmierci samej w sobie. Jestem pod ogromnym wrażeniem wiedzy zaprezentowanej przez autora, bowiem dociera on nawet do tych mniej znanych mitologii, których ja sama nie znałam, chociaż mitologie świata to coś, czym od dawna się interesuję.

Część trzecia jest nieco mniej obszerna, ale skupia się prawdopodobnie na tym, co jest najciekawsze, czyli na praktyce magicznej. Wielu osobom może się wydawać, że magia śmierci będzie czymś, co zazwyczaj nazywa się czarną magią, ale nic bardziej mylnego! Autor prezentuje zaklęcia i rytuały uzdrawiające, miłosne, pieniężne i ochronne, a o klątwach woli nie wspominać. Muszę jednak przyznać, że magia śmierci w niczym nie różni się od każdej innej magii – rządzi się dokładnie tymi samymi prawami, co cała reszta. Podczas wykonywania rytuałów i formułowania swoich pragnień należy zwracać uwagę na te same elementy, a główna różnica tkwi tylko w tym, jaką energię do siebie przyciągamy i do kogo zwracamy się z prośbą o pomoc.

„La Santa Muerte” to naprawdę świetna książka! Zdecydowanie nie było jeszcze czegoś takiego na polskim rynku, bowiem temat śmierci często pozostaje tematem tabu. A tu proszę! Okazuje się, że nie taki diabeł straszny jak go malują. Tomas Prower w doskonały, bardzo przystępny ale i dokładny sposób prezentuje nam ogrom wiedzy związany z magią i mistycyzmem śmierci, za co ma mój ogromny szacunek. Stworzył coś naprawdę mocnego, konkretnego i na swój sposób urzekającego. Jest to pozycja obowiązkowa dla każdej czarownicy, która być może chce spróbować czegoś innego, chociaż z wykorzystaniem dobrze jej znanych zasad. To również książka idealna dla wszystkich, którzy interesują się tematyką Śmierci oraz sposobami jej postrzegania na całym świecie. Polecam!

www.bookeaterreality.blogspot.com
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Kult Śmierci

Ocena:
Autor:
Data:
"Zbliżcie się do swoich lęków i stawcie im czoło."

Długo się zastanawiałam od jakiej książki rozpocząć swoją przygodę z Wydawnictwem Illuminatio. Po głębszym zastanowieniu mój wybór padł na La Santa Muerte i dobrze się stało. Śmierć przeraża, ale też fascynuje od zarania świata. Jest częstym elementem symboliki religijnej. Śmierć jest motywem obecnym we wszystkich dziedzinach sztuki; od starożytności powstawały personifikacje śmierci ... Santa Muerte – Święta Śmierć i kult wokół niej jest tematem tej książki.

Kim lub czym jest czczony kościotrup kobiety (kostucha), zakapturzonej i ubranej w długie szaty? Według jej wyznawców to święta, w pewnym sensie od spraw beznadziejnych, która jest ostatnia deską ratunku dla zdesperowanych i potrzebujących. Santa Muerte – patronka spraw przegranych, osób uzależnionych i wszystkich zepchniętych poza margines społeczeństwa. Wśród najbardziej gorliwych wyznawców La Santa Muerte można znaleźć między innymi osoby ze środowisk LGBT, feministki, prostytutki, złodziei, przemytników narkotyków, więźniów, policjantów i pracowników sił zbrojnych.

Do tej pory kult Santa Muerte kojarzony był przede wszystkim z Ameryką Południową (Meksyk), jednak jego wpływy sięgają dzisiaj coraz dalej. W samych Stanach Zjednoczonych są setki tysięcy osób oddających cześć Ponurej Żniwiarce. A te liczby ciągle rosną, gdyż jest coraz więcej osób wątpiących i próbujących czegoś nowego w czym można pokładać nadzieję. Tym czymś dla tych zbłąkanych dusz staje się właśnie Święta Śmierć, gdyż ona nie ocenia, jak w większości innych religii i nie narzuca swoim wyznawcom z góry ustalonych norm. Dlatego jest taka pociągająca i rośnie w siłę.

La Santa Muerte to książka, która przedstawia nam w prosty i czytelny sposób historyczno-kulturowy zarys kultu śmierci. Książka odsłania sekrety tajemniczego kultu i pozwala się nam z nim oswoić. Dla dociekliwych, chcących się dowiedzieć więcej jest to pozycja obowiązkowa. Wisienką na torcie jest część poświęcona praktykom magicznym: roli poszczególnych świec, kadzideł, minerałów… Możemy poznać podstawy praktycznej magii i nauczyć się jak rzucać zaklęcia, ale należy pamiętać, że magia La Santa Muerte nie opiera się na tworzeniu, lecz na destrukcji.

Muszę przyznać, że zapoznanie się z książką La Santa Muerte było strzałem w dziesiątkę. Uważam, że każdy z nas jest otwarty na poznawanie ciągle nowych rzeczy. I choć kult Śmierci nie jest niczym nowym, to w końcu miałam okazję dowiedzieć się więcej. Przyznaję, że bardzo mnie ta książka zainteresowała i nie pozostaje mi nic innego jak gorąco polecić jej lekturę wszystkim, którzy chcą się dowiedzieć więcej i więcej.

"Filozofia kultu La Santa Muerte uczy nas, że powinniśmy cieszyć się życiem, ponieważ nie będzie ono trwać wiecznie. Trafiliśmy do wymiaru fizycznego, aby być ludźmi, a nie bogami. Śmierć stanowi nieodłączny element ludzkiego życia. Możecie teraz poznać jej nauki bez konieczności fizycznego umierania. Śmierć to lekcja, której nie należy się obawiać. Powinniśmy po prostu próbować ją zrozumieć. Pozwólcie więc umrzeć waszej dotychczasowej egzystencji i przyjętym z góry wyobrażeniom na temat śmierci. Rozpocznijcie nowe, magiczne życie."
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena