Koszyk 0
Opis:
Któż z nas nie myślał o tym, żeby malować piękne kwiaty! Róże, słoneczniki, kamelie, fiołki... W tej książce zebraliśmy je w jeden wielki wspaniały bukiet! Zaufajcie ekspertom. Krok po kroku nauczycie się malować kwiaty od pierwszego szkicu ołówkiem po ostatnie pociągnięcie pędzlem. Najpierw zaznaczamy ogólny zarys kwiatu, następnie dodajemy detale i nakładamy kolejne warstwy kolorów. To proste! Akwarela, pastel, gwasz, kredka - każda z tych technik została tu dokładnie opisana i zilustrowana ... Nie czekajcie - do dzieła! Czytaj dalej >> << Zwiń
 • RM
 • miękka
Mniej Więcej
 • Philippe Legendre, Patricia Legendre
 • 2014
 • 3
 • 64
 • 261
 • 206
 • 9788377733257
 • 9788377733257
 • ZBQ93

Recenzje czytelników

Kurs rysowania kwiaty

Ocena:
Autor:
Data:
Od dziecka lubiłam rysować. Po ołówek sięgałam w każdej wolnej chwili. Zaczęło jednak brakować czasu na kontynuowanie tej właśnie pasji. Zaobserwowałam niedawno podobne zamiłowania u mojej córki więc postanowiłam podzielić się z nią własną wiedzą ale też rozejrzałam się za poradnikiem, który pomoże nam w szlifowaniu wypracowanych umiejętności. Sięgnęłyśmy wspólnie po trzecie już wydanie książki „Kurs rysowania kwiaty”.
Niemal cały weekend przeminął nam na rysowaniu ... W ruch poszły farby i kredki. Książka okazała się bardzo interesująca, pomocna i wciągająca. Znajduje się w niej mnóstwo praktycznych porad dla osób, które dopiero uczą się profesjonalnego rysunku. Na początku autorzy instruują jak przygotować odpowiednio miejsce naszej pracy i w jakie zaopatrzyć się przybory. Podpowiadają jak uprościć sobie pracę i jak właściwie uchwycić proporcje rysunku. Podpowiadają tez jak i czym kolorować swoje dzieło.
Po takim właśnie wstępie przechodzimy do sedna lektury czyli do samego rysunku. Autorzy zaproponowali nam tu do wyboru rysunek pięknej róży, fuksji, słoneczników, stokrotek, żonkili czy np. bratków. Propozycji jest sporo i są bardzo ciekawe. Przy każdej z nich znajduje się ramka z przyborami, które będą nam potrzebne do wykonania naszego malunku oraz niezwykle pomocna instrukcja wykonania krok po kroku.
Lektura w dość interesujący sposób wprowadza czytelnika w świat rysunku. Etapy jego tworzenia wydają mi się być jasne i zrozumiałe. Piękna kolorystyka przykuwa niewątpliwie uwagę i sprawia, że obraz wydaje się być żywy i naturalny. Jest to jedna z tych książek, po którą na pewno sięgnę jeszcze wiele razy. Myślę, że rysować może nauczyć się przecież każdy z nas ale potrzeba jest do tego odrobina silnej woli, cierpliwości i systematyczności. Polecam i życzę owocnej lektury ;)
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena