Koszyk 0
Opis:
Pięćdziesięcioletni mężczyzna kupuje sobie towarzystwo młodych kobiet. Aż trafia na maturzystkę Martę. Zbigniew Kruszyński (ur. w r. 1957 w Radomiu) - jeden z najbardziej cenionych pisarzy średniego pokolenia. Opublikował m. in. powieści Schwedenkrauter, Szkice historyczne, Ostatni raport i tomy opowiadań Na lądach i morzach oraz Powrót Aleksandra. Laureat kilku nagród, zasiada w kapitule Nagrody Literackiej Gdynia ... Przez kilkanaście lat prowadził w Sztokcholmie warsztaty dla tłumaczy literatury szwedzkiej. Mieszka w Kotlinie Kłodzkiej. Czytaj dalej >> << Zwiń
 • WAB
 • twarda
Mniej Więcej
 • Zbigniew Kruszyński
 • 2014
 • 1
 • 208
 • 202
 • 127
 • Archipelagi...
 • 978-83-280-0878-6
 • 9788328008786
 • ZBDGC

Recenzje czytelników

Rewelacja, gorąco polecam.

Ocena:
Autor:
Data:
Przyznam się, że przed rozpoczęciem lektury, miałam co do Kuratora mieszane uczucia.Z jednej strony, nazwisko autora nic mi nie mówiło, ale z drugiej strony wiedziałam, iż Seria Archipelagi, w jakiej została książka wydana, gwarantuje wysoka jakość. Nie pomyliłam się. Od razu zastrzegam, nawet osoby bardzo pruderyjne mogą Kuratora czytać, ba powinny. Chociaż temat wyjątkowo drażliwy, dla niektórych nie do przyjęcia, brak w książce wulgarności, brak opisów seksu, brak tego wszystkiego ... czego można by się było spodziewać.
Co zatem mamy? Przede wszystkim genialnie zobrazowane nasze współczesne społeczeństwo. Niejeden czytelnik zobaczy w nakreślonych postaciach siebie, lub kogoś ze swoich znajomych. Trzeba autorowi przyznać, ma wyjątkowo spostrzegawcze oko i cięty język.
No i sam główny bohater. Doskonale sportretowany męźczyzna z zasobnym portfelem, samotny, stojący na rozdrożu. Tylko każda z życiowych ścieżek, którą ewentualnie mógłby pójść, jest tak z ręką na sercu napisze - nie do pozazdroszczenia.
Książka jest doskonale napisana. Byłam pewna, że to taka lekka historyjka, stąd z każdą kolejną przeczytana stroną rosło moje zaskoczenie. Książka niezwykle szczera, prawdziwa, aktualna, pełna broń Boże nie moralizatorstwa, a dylematów moralnych. Sięgnijcie po nią koniecznie. Książka wciąga, bez mała uzależnia, nie sposób się od lektury oderwać, a czyta się ją w tempie błyskawicznym.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena