Wirtualny doradca
facebook
promocje
 

34,51 zł

39,90 zł

Oszczędzasz: 5,39 zł
(14%)

Szybka wysyłka 24h!

Dostawa do księgarni
ZA DARMO
Jednym z najważniejszych wyróżników aktualnej, kulturowej ponowoczesności jest zabawa, gra, rozrywka. Wzrastające znaczenie tzw. przemysłu rozrywkowego, tabloidyzacja, rozwój marketingu doznań – zjawiska symptomatyczne dla ostatnich dziesięcioleci sprawiają, że w chaosie uprzyjemniania życia ginie gdzieś sama zabawa. Czy tak naprawdę w dzisiejszej kulturze mamy jeszcze do czynienia z zabawą? Czy bawimy się czy też szukamy rozrywki? Gdzie przebiega cienka linia między tym, co jest zabawą a co nią nie jest? Te pytania stały się punktem wyjścia do powstania niniejszego tomu. Zawarte w nim teksty, prezentując fenomen różnych form zabawy w kulturze współczesnej, zmagają się z pytaniami,

które wyrażają troskę o egzystencję, człowieczeństwo, a wreszcie, sens życia. Pod banalnymi z pozoru pytaniami o rolę związanych z zabawą form aktywności kulturowej kryje się odwieczne dążenie człowieka do zrozumienia sensu swojego istnienia w świecie.

Pokaż więcej >

Informacje dodatkowe

Tytuł Kultura zabawy
Autor Tadeusz Paleczny, Ryszard Kantor, Magdalena Banaszkiewicz
Wydawnictwo Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego
Oprawa miękka
Rok wydania 2012
Numer wydania 1
Liczba stron 242
Długość [mm] 235
Szerokość [mm] 165
Seria Varia Culturalia
ISBN 978-83-233-3386-9
EAN 9788323333869
Indeks ZASFL

Słowa kluczowe

Użyj spacji aby rozdzielić słowa, apostrofów (') aby wpisać frazy.

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy. więcej »

Oceniasz: Kultura zabawy