Koszyk 0
Opis:
Jeden mężczyzna, osiem kobiet. Literacki flirt rozgrywający się w fascynującym świecie damsko-męskich relacji. Największe przeciwieństwo, a zarazem doskonała jedność. Gdy zderza się pierwiastek męski z kobiecym, dochodzi do KULMINACJI uczuć. Wyjątkowy projekt, na jaki składa się kilkanaście opowiadań o kobietach w kulminacyjnych sytuacjach życiowych autorstwa Janusza Wiś ... niewskiego i gwiazd kobiecej literatury. Polskie autorki podejmują dyskusję na temat im najlepiej znany ­- kobiecości. Każde opowiadanie odczytują na nowo - odnajdują wątek, bohatera, scenę, które stają się dla nich inspiracją dla własnej historii. Z tego dialogu zrodziła się prowokacyjna opowieść o sile uczuć, stracie, tęsknotach, zdradach i zdumiewających kobietach - dojrzewających, choć dawno dorosłych; dorosłych, a przecież nadal niedojrzałych. Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Janusz L. Wiśniewski
  • 2015
  • 336
  • 205
  • 135
  • *, 9788380320055
  • 9788380320055
  • ZCF46

Recenzje czytelników

rozmowy o miłości

Ocena:
Autor:
Data:
Opowiadania są specyficzną formą literatury. Świetnie sprawdzają się w tym zabieganym, przedświątecznym czasie.:) Pomiędzy babką a mazurkiem, myciem okien a odkurzaniem możemy sobie po kawałku serwować czytelniczą przyjemność.

Twórczość Janusza L. Wiśniewskiego cenię bardzo, choć dawkuję ją sobie raczej oszczędnie i zwykle właśnie w formie opowiadań. W Kulminacjach stanął on, jak zawsze, na wysokości zadania, tym bardziej, że wspierały go niezwykle utalentowane panie: Paulina Holtz ... Małgorzata Warda, Izabela Sowa, Magdalena Witkiewicz, Manuela Kalicka, Agnieszka Niezgoda, Marika Krajniewska i Joanna Jodełka.

Każde opowiadanie Wiśniewskiego ma swoistą odpowiedz w tekście którejś z powyższych pań. To pewnego rodzaju literacka dyskusja, której tematem są różne odcienie kobiecości. To dopełnienie jego utworów, uzupełnienie o takie kobiece spojrzenie i estetykę. Bohaterki tych opowiadań kochają, nienawidzą, pragną żyć, ale marzą też o uwolnieniu się od trosk. Są kobietami w różnym wieku, z różnych środowisk, ale łączy je jedno – pragnienie miłości.

Jestem pod wrażeniem, jak współautorkom Kulminacji udało się dopasować do stylu Janusza L. Wiśniewskiego, zachowując jednocześnie rys indywidualności. To nie lada wyzwanie zbliżyć się do talentu takiego mistrza opowiadań, który pisze tak, że nie raz miałam ciarki na całym ciele. Nie umiem stwierdzić, które opowiadanie z tego zbioru jest najlepsze, bo każde ma swój osobisty, niepowtarzalny urok. Sami musicie to sprawdzić;).
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena