Koszyk 0
Opis:
Druga po bestsellerowej Diecie bez pszenicy książka doktora Williama Davisa, pogromcy otyłości i chorób związanych ze spożywaniem złych zbóż to książka kucharska zawierająca przepisy na dania bez pszenicy oraz szerokie komentarze na temat życia bez pszenicy, a także sylwetki osób, które odrzuciły pszenicę, schudły i wyzdrowiały. W książce znajduje się 150 inspirujących przepisów, które pomogą w pozbyciu się pszennego brzucha i utrzymaniu niższej wagi! Są tu receptury na energetyzujące śniadania ... zaspokajające głód posiłki południowe, apetyczne rodzinne obiady i pyszne słodkie wypieki na deser. A wszystko bez użycia pszenicy i bez glutenu! Poza przepisami, do których będzie się powracać wielokrotnie, autor zamieścił porady dotyczące gotowania i wymiany składników, a także wskazówki odnośnie do zakupów i organizacji spiżarni. Wszystko to pozwoli każdemu tworzyć bezpszenne wersje ulubionych dań i wypieków – ciast, placków, chleba, z których, jak się okazuje, wcale nie trzeba rezygnować! Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • William Davis
  • 2013
  • 0
  • 462
  • 205
  • 165
  • *, 9788363431587
  • 9788363431587
  • ZB3H5

Recenzje czytelników

Dieta bez pszenicy jest tak naprawdę dietą niskowęglowodanową z eliminacją pszenicy, a to wielka różnica!

Ocena:
Autor:
Data:
Autorem jest lekarz, więc można mieć nadzieję na sporą porcję rzetelnych informacji. Publikacja zawiera nawet na końcu piśmiennictwo, ale w tekście brak jakichkolwiek odnośników. Jeśli coś zaintryguje czytelnika i będzie chciał sprawdzić daną informację w źródłach to nie będzie to możliwe bez przeczytania całej cytowanej literatury.
Pierwsze rozdziały są napisane fatalnie. Ta sama treść jest przekazywana po kilkanaście razy opakowana w trochę inaczej brzmiące zdania ... Merytoryczny przekaz można by skondensować do dosłownie kliku stron. Czytelnik w tej części czuje się traktowany przez autora jak trzylatek, któremu trzeba powtarzać informację po wielokroć celem utrwalenia.
"Jeśli nie pszenica, to co?" To najważniejsze pytanie, jakie sobie stawiamy sięgając po tę pozycję.
Autor sugeruje, że jeśli rzucisz pszenicę, pozbędziesz się nadmiarowych kilogramów. Niestety w trakcie lektury okazuje się, że rzucić trzeba znacznie więcej! Niedozwolone są praktycznie żadne podstawowe zboża! Autor bardzo niechętnie dopuszcza ryż i kukurydzę, przy czym np. mąka kukurydziana jest absolutnie zakazana jako - jak pisze - śmieciowy węglowodan. "Śmieciem" jest również ziemniak.
Oczywiście, pszenicę można odrzucić, ale co w zamian? Skoro nie można zastąpić jej żytem czy mąką kukurydzianą. Autor proponuje mączkę migdałową. W naszych warunkach kilogram takiej mąki to koszt ponad 60zł! Szybko się więc okazuje, że nie skorzystamy z całego działu przepisów o wypiekach. A tych przecież najbardziej będzie nam brakować na diecie bez mąki!
I w ten sposób dochodzimy do sedna sprawy:
To jest po prostu książka o diecie, która wcale nie jest dietą eliminacyjną pszenicy, ale dietą z masywną redukcją węglowodanów (i jednocześnie z eliminacją pszenicy). Jeśli bowiem będziemy się stosować ściśle do wskazówek autora, to w znaczący sposób spowodujemy redukcję zjadanych cukrów. I to to powoduje utratę masy ciała, a nie odstawienie pszenicy. Zresztą autor przyznaje się, że taki zarzut stawia mu środowisko naukowe.
Z autopsji: Ograniczenie samej pszenicy na 6 tygodni nie daje żadnej redukcji masy. Nawet o 100g.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dieta bez pszenicy czy dieta bez zboża?

Ocena:
Autor:
Data:
Książka powinna być czytana w parze z drugą tego autora "Dieta bez pszenicy". Nie jest to po prostu zbiór przepisów, jest to rzucenie całkiem nowego światła na kwestie odżywiania i skutkami idącymi za tym. O książce dowiedziałem się ze strony dietabezpszenna.pl
Myślę, że obie książki oraz informacje z powyższej strony mogą zdziałać dużo dobrego w naszym społeczeństwie.
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena