Koszyk 0
Opis:
Z ilustracjami Kamila Targosza. „Bo przecież jesteśmy zwierzętami, chociaż ze wszystkich sił staramy się o tym zapomnieć. Nieustannie się przebieramy, myjemy bez końca i wciąż paplamy, stłoczeni przy stołach we własnym towarzystwie, bo wydaje nam się, że tak wygląda życie człowieka. A jesteśmy bydlętami i czasem powinniśmy zakosztować ciszy i samotności. Takiej ... jakiej doświadcza zwierzę, które nie wie, że się narodziło, i nie wie, że umrze. Staje o świcie naprzeciw świata i nie ma pojęcia, że ktoś oprócz niego jeszcze jest”. Czytaj dalej >> << Zwiń
 • Czarne
 • twarda
Mniej Więcej
 • Andrzej Stasiuk
 • 2015
 • 1
 • 128
 • 197
 • 115
 • 978-83-8049-145-8
 • 9788380491458
 • ZCW8P

Recenzje czytelników

Cudeńko

Ocena:
Autor:
Data:
Najnowszy tomik z nazwiskiem Andrzeja Stasiuka na okładce to maleńkie cudeńko. Ilustracje Kamila Targosza genialne współgrają z tekstami pisarza i tworzą niesamowity klimat. Same felietony, trzydzieści trzy tekściki różnej długości, były już wcześniej drukowane w prasie lub innych książkach pisarza („Dukla”, „Grochów”, „Jadąc do Babadag”, „Nie ma ekspresów przy żółtych drogach”).


Trochę szkoda, że ta nowość nie jest tak do końca nowa, ale już raz używana. Tylko tych ... drukowanych pierwotnie w Tygodniku Powszechnym nie znałam. Ale nic to, bo wszystkie utwory tworzą harmonijną całość i układają się w piękna opowieść o otaczającym nas świecie. O jesieni. O życiu w zgodzie z naturą i naturalnym cyklem pór roku. O zachwycie nad tym co dzikie i oswojone, o przyjaźni ze zwierzętami.


Właśnie felietony poświęcone zwierzętom podobały mi się najbardziej. Te o ptaszkach przylatujących do karmnika, wilkach, rysiu, maleńkich jagniętach i przemądrzałych owcach, psach i kotach żyjących pod dachem Stasiuków. To w tych testach szczególnie widać wielkie serce i wielką wrażliwość pisarza. Cudne są te wszystkie felietony. Proste, możne nawet zwyczajne, choć przecież pełne głębi i życiowej mądrości. Jak to u Stasiuka. Fani pisarza na pewno nie będę zaskoczeni, w końcu Stasiuk przyzwyczaił nas już do tego, ze nie wypuszcza bubli spod pióra.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Powtórka ze Stasiuka.

Ocena:
Autor:
Data:
Czuję się lekko "nabity w butelkę". Nikt nie wspomniał w zapowiedzi tej pozycji, że to jest takie "The Best of..." . Wszystkie teksty już były w poprzednich książkach.
Oceniam wysoko bo historie piękne jak to u Stasiuka, jednak te kilkadziesiąt złotych mogłem zaoszczędzić bo prawie wszystkie felietony mam na półce.
Jeżeli jednak ktoś nie czytał wcześniejszych książek będzie to na pewno bardzo miła lektura.
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena