Koszyk 0
Opis:
 Tom 2 serii Odważmy się kochać wysoko ocenianejprzez czytelniczki GoodreadsŻycie jest zbyt krótkie, by nie poszybować ku niebu…Dwudziestoletnia Paisley Donovan od śmierci siostry jest trzymanaprzez rodziców pod kloszem. Ma tę samą wadę serca, która zabrałaPayton. Ale Paisley chce żyć, więc spisała sobie listę rzeczy, któremimo choroby chciałaby zrobić ... Nic jej nie powstrzyma przed ich realizacją– nawet jeśli miałyby ją zabić. I kiedy naprawdę jest o krok odśmierci, ratuje ją Jagger Bateman. Wyciąga z oceanu, wdycha w jejpłuca nowe życie i rozpala duszę.Jagger jest studentem szkoły lotniczej. Nieziemsko przystojny, kocharyzyko – idealny partner dla dziewczyny, która chce żyć pełnią życia.Jest jednak pewne „ale”. Paisley jest córką generała i ma już chłopaka– największego rywala Jaggera.Teraz Paisley musi zdecydować, ile gotowa jest poświęcić dla mężczyzny,przez którego jej serce bije o wiele za szybko...REBECCA YARROS mieszka w stanie Nowy Jork z mężem pilotem wojskowym.Zadebiutowała jako pisarka w 2014 powieścią Wszystkimizmysłami, dzięki której dołączyła do czołówki autorek literatury NewAdult (dla Młodych Dorosłych). Rozpoczęła nią serię wydawaną równieżw Europie i wysoko ocenianą przez czytelniczki Goodreads. Czytaj dalej >> << Zwiń
  • Amber
  • miękka
Mniej Więcej
  • REBECCA YARROS
  • 2016
  • 416
  • 130
  • 205
  • *, 9788324157518
  • 9788324157518
  • ZD9MY

Recenzje czytelników

Unieść się

Ocena:
Autor:
Data:
Czasami niby coś wiemy. Jesteśmy czegoś świadomi. Robimy coś z pełną premedytacją… A potem, jakby spływała na nas czarna zasłona, przysłaniająca nam cały obraz. Nic nie widzimy. Nic nie pamiętamy. Nic nie wiemy. Tak właśnie było z powieścią Ku niebu. Niby od początku wiedziałam, że książka jest drugą częścią serii Odważmy się kochać. Byłam zachwycona pierwszym tomem, pragnęłam zapoznać się z drugim… A gdy go zaczęłam czytać wszystko uleciało mi z pamięci ... I tylko wciąż się zastanawiałam: skąd ja znam imię Ember? Przecież raczej często nie nazywa się tak bohaterek… Olśniło mnie gdzieś w połowie. Więc poważnie… czasem coś niby wiemy, a w rzeczywistości nic nie wiemy.

Paisley Donovan chciałaby móc żyć w spokoju. Bez napinki. Bez ciągłego kontrolowania jej tętna, oddechu, życia. Lee nie. Lee-Lee nie możesz tego. Nie pojedziesz tam. Nie będziesz studiować w innym miejscu. Nie możesz się stresować, denerwować, spieszyć, śmiać, ekscytować, podniecać. Orgazm - o nie, co to, to nie. W końcu Paisley mogłaby się zmęczyć. Mogłabym umrzeć, jak jej starsza siostra. Dziewczyna postanawia jednak, że nie będzie tak żyć i stara się wcielać w życie Listę Rzeczy do Zrobienia, czyli listę najbardziej ekstremalnych i szalonych rzeczy, jakie tylko przyszły jej do głowy. W końcu zostało jej już tylko 231 dni na jej zrealizowanie. Oczywiście w tajemnicy przed rodzicami. No i przed nim, miłością jej życia – Willem. Któregoś dnia, jeszcze przed rozpoczęciem roku akademickiego, wymyka się potajemnie z przyjaciółką na Florydę. W zasadzie nie do końca wiadomo po co. W końcu nie pływa. No i raczej się nie opala. Postanowiła jednak dotrzymać towarzystwa Morgan, swojej powierniczce i najlepszej przyjaciółce. Kiedy jednak zostaje na chwilę sama, postanawia wybrać się na mały spacer, który kończy się tragicznie – dziewczyna ląduje w wodzie, z której nie jest się w stanie o własnych siłach wydostać. Gdyby nie on, Mister Kalifornia, kolejnych dwieście trzydzieści jeden dni nie miałoby znaczenia, bo jej, Paisly nie byłoby już na tym świecie. Na szczęście została uratowana, a oddech, który oddał jej nieznajomy, stał się jej pierwszym od lat prawdziwym haustem powietrza. Tylko, czy dostała go dość dużo, by starczyło na kolejnych kilkaset dni? By się tego dowiedzieć koniecznie musicie sięgnąć po Ku niebu, autorstwa Rebeki Yarros.

Muszę przyznać, że ponownie zostałam oczarowana. Druga cześć serii Odważmy się kochać zdecydowanie mnie nie rozczarowała, choć niewątpliwie miała swoje słabsze momenty. Ogólnie jednak autorce udało się sprostać zadaniu i stworzyć dobrą, pasującą do pierwszej części kontynuację. W powieści poznajemy nie tylko główną bohaterkę ale i mężczyzn, którzy wokół niej orbitują. Dane jest nam również zapoznać się z dalszymi losami Ember i Josha.

Ku niebu niesamowicie wciąga, pochłania czytelnika w zasadzie od pierwszych stron i nie pozwala oderwać się od lektury aż do jej zakończenia. Autorka ma bardzo lekkie pióro i bardzo fajne pomysły, które z powodzeniem realizuje. Dzięki temu trudno zapomnieć o tym, co się właśnie przeczytało. I chce się więcej. I więcej. I jeszcze więcej. Na szczęście kolejna część powinna pojawić się w maju. Mam nadzieję, że będzie mi dane ją przeczytać. Póki co z czystym sumieniem polecam wam lekturę zarówno Ku niebu, jak i Wszystkimi zmysłami. Obie książki śmiało można czytać osobno, ale jeśli już brać się za serię, to lepiej zapoznać się z nią we właściwej kolejności.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

www.swiamiedzystronami.blogspot.com

Ocena:
Autor:
Data:
Z Rebbecą miałam już do czynienia. Jest drugą osobą spoza gatunku thrillera czyli mojego świata, która uwiodła mnie od pierwszych stron, pierwszej jej książki, która wpadła mi w ręce. Po pierwszej pozycji spodziewałam się lekkiego, ale odważniejszego młodzieżowego romansu - obniżyłam swoje oczekiwania do minimum. Jednak to co dostałam w moim serduchu jest do teraz. Do drugiej powieści usiadłam przekonana ... że zanurzę się w niej z rozkoszą jaką czujemy wkładając rozgrzane od złotego piasku stopy do chłodnej wody oceanu.

Paisley ma zaledwie dwadzieścia jeden lat, ale jedyne o czym myśli to o ilości dni jakie jej zostało na tym świecie. Wychowywane pod kloszem przez rodziców, którzy boją się jej straty tak jak starszej córki nie chcą jej praktycznie na nic pozwolić. Nawet jej chłopak Will chroni ją przed wszystkim. Dziewczyna wydaje się tak na prawdę być tą sytuacją załamana bardziej niż wadą serca, która zagraża jej życiu. Walczy na przekór, a podjęcie decyzji o operacji ratującej jej życie zostawia sobie na ostatnią chwilę. Jednak w jej życiu dochodzi do zdarzenia, które zmienia te dni, które jest pewna, że jej pozostały. Dwudziestolatka tworzy własną listę rzeczy, które chce odhaczyć, zaliczyć i przeżyć. Do jednej z takich rzeczy należy wyjazd na plaże. To tam pijany chłopak wrzuca ją do wody, a Paisley zaczyna się topić. Na ratunek przybywa jej przystojny dwudziestotrzyletni chłopak. Od pierwszego oddechu, którym ratuje jej życie między nimi iskrzy choć oboje postanawiają zostać przyjaciółmi. Ona pragnie jego i tylko o nim myśli. Z nim spełnia następne pozycje z listy, ale ma przed nim tajemnicę - nie chce zdradzić się ze swoja chorobą, niepełnosprawnością, ograniczeniami. On nie wyobraża sobie bez niej życia, myśli, które do tej pory poświęcał nauce i helikopterom uciekają w stronę delikatnej i wydawało by się kruchej blondyneczki. Jego serce i dusza właśnie przy niej czuje się jak w domu. Jednak i on skrywa w swojej duszy mroczny sekret - rodzinę i swoją przeszłość.

Czy oboje odważą się szczerze porozmawiać? Czy Paisley faktycznie zostało tylko te kilkaset, kilkadziesiąt, a może kilkanaście dni życia? Na jak długo starczy jej sił by walczyć, przeciwstawiać się rodzicom i ukrywać się przed miłością?

Rebecca po raz drugi zabrała mnie na przejażdżkę emocjonalnym roller coasterem. Ponownie wywołała u mnie uśmiech, łzy i pewien rodzaj żalu. To właśnie ona umie pokazać, że nawet człowiek po przejściach, z wadami czy tajemnicami potrafi być człowiekiem, któremu warto zaufać. To właśnie ona swoim językiem i stylem pokazuje nam może nie do końca życiowe historie, ale jednak wciągające i wzruszające. Już wiem, że moje założenie o smętnym i słodkim romansiku dla młodych było błędne i to bardzo. To właśnie ona potrafi zabrać mnie w inny świat i za to jej dziękuję, a Was zapraszam do zapoznania się właśnie z tą autorką i jej powieściami!
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena