Koszyk 0
Opis:
Kolejny świetny kryminał z górami Taunus w tle. Tym razem akcja toczy się wokół śledztwa związanego z farmą wiatrową, przeciwko której protestują okoliczni mieszkańcy. Pia Kirchhoff i Oliver von Bodenstein muszą znaleźć winnych śmierci dwóch osób, a krąg podejrzanych ciągle się poszerza...
Mniej Więcej
  • Nele Neuhaus
  • 2014
  • 558
  • 205
  • 135
  • Gorzka czekolada
  • 978-83-7278-947-1
  • 9788372789471
  • ZBGD4

Recenzje czytelników

Neuhaus w formie

Ocena:
Autor:
Data:
Gdy nie wiadomo o co chodzi, najpewniej stoją za tym pieniądze. Duże pieniądze. A także władza i wpływy. Nie inaczej jest w tej powieści Nele Neuhaus.

Pia Kirchhoff ma w tej sprawie pełne ręce roboty. Najpierw ginie stróż nocny, pracujący w firmie budującej elektrownie wiatrowe. W gabinecie prezesa ktoś zostawia martwe zwierzę. Ciało stróża nosi wyraźne ślady po reanimacji. Prezes WindPro tylko na pierwszy rzut oka jest opanowany i gotowy do współpracy z policją ... Kim naprawdę był nocny stróż i dlaczego musiał zginąć? Kto zyskał na jego śmierci?

Gdy ginie kolejna osoba, żarty się kończą. Szybko okazuje się, że śmierć Ludwiga może przynieść bardzo wymierne korzyści wielu osobom. Jednak starzec wywiódł wszystkich w pole i zostawił swój majątek najlepszemu przyjacielowi. Tym sposobem jego dzieciom ogromny majątek przeszedł koło nosa, a spadkobierca znalazł się w śmiertelnym niebezpieczeństwie.

Syn Stefana Theissena nawiązuje tymczasem bardzo bliskie stosunki z piękną właścicielką sklepu zoologicznego i jej partnerem, który pała rządzą zemsty za to, że został dyscyplinarnie zwolniony z WindPro. Para udaje, że jest zaangażowana w światowy spisek związany z ociepleniem klimatu, w który uwikłane jest wiele osób na bardzo wysokich i ważnych stanowiskach. Tak naprawdę Ricky dba jedynie o własne korzyści, a w ich osiągnięciu nic nie jest w stanie jej przeszkodzić.

Wśród bohaterów powieści nie brakuje osób, które idealnie pasują do roli mordercy. Niemal każdy ma jakiś przekonujący powód, by pozbawić życia dwóch mężczyzn. Zadaniem Pii oraz jej nowego partnera jest ułożyć cały obraz sytuacji z tysięcy pozornie niezwiązanych ze sobą poszlak. Pracy na pewno nie ułatwi im romans ich przełożonego z kobietą bardzo mocno uwikłaną w badania nad zagadnieniem, którym zajmuje się WindPro. Czy kobieta świadomie utrudnia Bodeinstenowi prowadzenie śledztwa? Jaki udział będzie miała w jego przebiegu?

Powieść porywa od pierwszych stron. Autorka opowiada tak zajmująco, że kolejne rozdziały czytają się niejako same. Wszystko w tempie, prawie bez zbędnych akapitów. Intryga jest tak zagmatwana, czytelnik odkrywa tyle różnych wątków, że wytypowanie mordercy i wydedukowanie motywu jest praktycznie niemożliwe. Dla mnie to oczywiście ogromny plus.

Neuhaus zdaje się doskonale czuć w roli autorki powieści kryminalnych. Na uznanie zasługuje nie tylko sama misternie przemyślana intryga, ale również szczegółowo i barwnie zarysowane tło obyczajowe. Mamy tu więc cały wachlarz skomplikowanych relacji międzyludzkich, rozterki bohaterów oraz galerię z rozmachem wykreowanych osobowości. „Kto sieje wiatr” zaspokoi zarówno gusta smakoszy dobrego kryminału, jak i miłośników świetnie skonstruowanej powieści.

Odnoszę wrażenie, że proza niemieckiej pisarki z każdym tomem historii o policjantach z wydziału K11 staje się lepsza, a pomysły na fabułę ciekawsze. Niecierpliwie czekam aż reszta serii wpadnie w moje ręce. Gorąco polecam!
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Kto sieje wiatr

Ocena:
Autor:
Data:
Seria Gorzka Czekolada, to książki dla których warto poświęcić każdą wolną chwilę. To niezwykłe, współczesne kryminaly, które często sięgaja korzeni dawnych lat. Nele Neuhaus niejednokrotnie wiąże tematykę światową z problemami natury rodzinnej, zestawiając ze sobą rózne spojrzenia na dany problem. Przplatające się losy bohaterów zestawiają ze sobą problemy rodzicielstwa, miłości i więzów rodzinnych ... Kto sieje wiatr jak i pozostałe książki wspomnianej autorki są godne polecenia oraz świetnym pomysłem na prezent. Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena