Koszyk 0
Opis:
Kim jest Luna? Matką, żoną, prywatnym detektywem - oraz wampirem. Przed sześcioma laty Samantha Moon, pracownica federalnego urzędu, była zwykłą kobietą, mieszkała na przedmieściu i woziła dzieci na treningi. Nagle jedno niespodziewane, nieprawdopodobne wydarzenie - atak wampira - na zawsze zmieniło jej życie. A "zawsze" to bardzo długo dla kogoś, kto nie może umrzeć... Samantha Moon tropi szefa organizacji przestępczej i bierze pod opiekę niewinną kobietę prześladowaną przez eks-męża sadystę ... Gdy stawka idzie w górę, Samantha nie cofa się przed niczym, aby wymierzyć sprawiedliwość dwóm bezlitosnym mordercom - sprawiedliwość we własnym rozumieniu tego słowa. W jej życiu prywatnym pojawiają się dwaj mężczyźni, którzy chcą zdobyć jej serce. Wcale im nie przeszkadza, że to serce bije inaczej niż u zwykłych kobiet... J.R. Rain - dawniej prywatny detektyw, zajmuje się zawodowo powieściopisarstwem. Mieszka w małym domku na małej wyspie w towarzystwie małego, obdarzonego przez naturę dużym temperamentem, pieska Sadie. Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • J. R. Rain
  • 2012
  • 1
  • 352
  • 195
  • 130
  • 978-83-7778-148-7
  • 9788377781487
  • ZAJ42

Recenzje czytelników

Tam gdzie inni nie mogą ...

Ocena:
Data:
Sprawiedliwość to kwestia rzadko występująca w przyrodzie, wielu o tym przekonuje się gdy zamiast jej spodziewanego zaistnienia wita ich całkowicie odmienne odczucie. Co można zrobić by jednak stała się faktem, a nie pozostała jedynie w sferze pragnień i winni ponieśli karę za swoje czyny? Gdy stróżom prawa nie udaje się postawić przed obliczem Temidy sprawców co pozostaje ofiarom? Czekanie na cud czy wzięcie sprawy we własne ręce? Czasem ta druga opcja wydaje się jedynym wyjściem ... ale nie zawsze możliwym do wykonania, ale od czego są specjaliści? Prywatny detektyw może pomóc tam gdzie policja i sądy nie dały rady.

Sam Luna ma wiele własnych problemów, które nie są ani proste, ani łatwe do rozwiązania, wydaje się wręcz, że wszystko co można było zrobić w ich temacie zostało wykonane. Teraz musi działać według zasad ustalonych przez innych, a jakikolwiek sprzeciw będzie działał jedynie na korzyść drugiej strony. W życiu zawodowym pomaga innym w ich kłopotach, wysłuchuje swoich klientów, stara się doradzać i co najważniejsze najlepiej wykonać swoją pracę. Sam jest detektywem, prywatnym detektywem co trzeba podkreślić, a zajęcie to czasem wymaga niekonwencjonalnych metod, ale kiedy najważniejsza jest skuteczność nikt nie zadaje zbędnych pytać o stosowane techniki. W takiej pracy można wykorzystać talenty, szczególnie przydatne są te, którymi los obdarzył człowieka bez pytania o jego zgodę. Każda ze stron jest zadowolona, a sprawiedliwość dochodzi do głosu ... Ale tak naprawdę to dopiero wstęp do prawdziwego życia Samanthy Luny, będącego obecnie na zakręcie, bardzo ostrym zresztą. Na co dzień pomaga innym, lecz na wzajemność nie może liczyć, skrywany sekret nie pozwala na szczerość, już raz przekonała się dotkliwie co oznacza powiedzenie prawdy. Jedno wydarzenie sprzed sześciu lat, trwające nie więcej niż kilka minut zaważyło na całej przyszłości. Nowa rzeczywistość okazała się brutalna i to za sprawą najbliższej osoby, jej prawdziwa twarz okazała się bezwzględna i nie uznająca niespodziewanych zmian. Przegrywanie nigdy nie leżało w naturze pani Luny i pomimo tego co się wydarzyło kobieta nadal nie poddaje się, tam gdzie ktoś inny poddał się, ona za wszelką ceną szuka wyjścia. Przestępcy drwiący z prawa odczuwają to własnej skórze i to nie jest metafora, wprost przeciwnie.

Temat wampirów jest bardzo popularny, wręcz czasem trzeba można przypuszczać, że otwarcie lodówki spowoduje ich wysyp. Każda kolejna historia z tego obszaru traktowana jest dość nieufnie i z odczuciem, że nic nowego raczej nie można się spodziewać. Jednak wśród wielu podobnych opowieści można odkryć interesującą i ciekawą fabułę, która chociaż zbudowana wokół znanego motywu rozwija odmienne wątki. Autorka stworzyła opowieść, w której elementy "wampiryczne" i obyczajowe są wzajemnie ze sobą splecione i zależne od siebie, a słowo sprawiedliwość jest dla nich osnową. Bohaterowie chociaż z racji swego "gatunku" mogą wydawać się już dość wyeksploatowani umieją zaskoczyć, a ich perypetie są interesujące i wciągające. Warto zawrzeć znajomość z Sam i jej znajomymi by spędzić ciekawy czas z intrygującymi postaciami, które mają wiele tajemnic w zanadrzu.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Detektyw w wampirzym wydaniu

Ocena:
Data:
J. R. Rain to były prywatny detektyw, który postanowił całkowicie poświęcić się pisarstwu. Początkowo swoje powieści wydawał jedynie w formie e-booków. Księżyc i wampirzyca to druga część serii Wampir do wynajęcia, która opisuje sprawy prowadzone przez Samanthę Moon - wampirzycę i prywatnego detektywa w jednym.

Tym razem Samantha dostaje zlecenie dotyczące śledzenia jednego z największych mafiosów, który prawdopodobnie dopuścił się wielokrotnego morderstwa ... aby tylko uciszyć niewygodnych świadków. W tym samym czasie zgłasza się do niej również kobieta, którą nęka były mąż. Sam nie cofnie się przed niczym, aby samodzielnie wymierzyć sprawiedliwość, zwłaszcza wtedy, gdy jest pewna, że osoby te dopuściły się zarzucanych im zbrodni. Gdyby tego było mało, musi ciągle użerać się ze swoim byłym mężem, który chce koniecznie ją zastraszyć i podporządkować swojej woli. Co z tego wszystkiego wyniknie, gdy dorzucimy do tego kociołka, także dwóch mężczyzn, którym wcale nie przeszkadza nadnaturalność Samanthy? Musicie dowiedzieć się sami.

Księżyc i wampirzyca wywołuje zupełnie sprzeczne uczucia u czytelnika. Jest to książka ciekawa i wciągająca, ale nie do końca jej lektura satysfakcjonuje czytelnika. Fabuła jest doskonale dopracowana i od samego początku widać, że autor zadbał o każdy najmniejszy szczegół. Jednak odniosłam wrażenie, że autorowi zabrakło pomysłu na poprowadzenie kilku wątków, które mogłyby być największym atutem tej powieści. Chodzi mi tu przede wszystkim o wątki kryminalne, które jak już wskazuje sam opis na okładce książki, powinny być tymi głównymi, a zostały zepchnięte na drugi plan. Stanowią one jedynie niewielkie tło dla prywatnych rozterek głównej bohaterki. Kolejnym zaniedbanym wątkiem jest świat nadprzyrodzony. Gdyby J. R. Rain zechciał poświęcić mu trochę więcej czasu i ukazać w szerszej perspektywie, to wydaje mi się, że zyskałby dzięki temu więcej zwolenników swojej twórczość. Tym bardziej, że nawet te niewielkie informacje sugerują, iż jest to pomysł innowacyjny i świeży.

Co do akcji, to ciężko mi jest ją jednoznacznie określić, ponieważ z jednej strony dzieje się naprawdę dużo i nie raz czytelnik poczuje się zaskoczony, to jednak bardzo często wieje także nudą i monotonnością. Liczyłam, że smaku dodadzą sprawy prowadzone przez Sam, a tak naprawdę to autor rozwiązał je za nim się na dobre zaczęły. Wydaje mi się, że głównym powodem takiego stanu rzeczy jest przede wszystkim narracja prowadzona w trybie pierwszoosobowym, gdzie narratorką jest nasza wampirzyca. W jej analizę sytuacji bardzo często wkradały się myśli o tym jak bardzo tęskni za dziećmi, a także rozmyślania nad oboma mężczyznami, którzy nagle zagościli w jej życiu, dla mnie takich sytuacji było po prostu za dużo.

Podsumowując. Księżyc i wampirzyca jest bardziej książką obyczajową niż romansem paranormalnym z domieszką kryminału, ale ma w sobie to coś, co interesuje czytelnika i przykuwa go do książki na długi czas. Dlatego mimo wszystkich powyższych minusów, zachęcam do zapoznania się z tą lekturą. Kto wie, może komuś naprawdę się ona spodoba.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena