Koszyk 0
Opis:
Lamelia Szczęśliwa jest bardzo szczęśliwą kobietą. Od dziesięciu lat jest na emeryturze. Kocha komputery, bo są nieprzewidywalne. I książki, ponieważ mieszkają w nich mole książkowe. Marzy o domku na wsi. Prawie codziennie zastanawia się, która skarpetka jest prawa, a która lewa. Uwielbia biegać po ogrodzie, kiedy pada deszcz. „Księga ortografii Lamelii Szczęśliwej” przeznaczona jest dla dzieci mających problem z zapisaniem wyrazów z: u, ó, rz, ż, ch i h, ale także dla tych dorosłych ... którzy zapomnieli, jak się pisze trudne nazwy przedmiotów, roślin i zwierząt. Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Joanna Krzyżanek
  • 2011
  • 152
  • 280
  • 215
  • 978-83-7516-416-9
  • 9788375164169
  • ZAAUY
  • 7-10 lat, 10-13 lat

Recenzje czytelników

Księga ortografii Lamelii Szczęśliwej

Ocena:
Autor:
Data:
My uwielbiamy Lamelię. Nie tylko jako małą dziewczynkę, ale także właśnie jako uroczą emerytkę, która wie jak dziecko zainteresować rzeczami, od które z pozoru wydaja się niezwykle trudne i nudne. Moja córeczka jeszcze nawet dobrze nie umie czytać, że nie wspomnę o pisaniu, a tymczasem Księga ortografii Lamelii Szczęśliwej tak bardzo jej się spodobała, że opowiadania w niej zawarte już teraz każe sobie czytać. Oby jej ten zapał nie minął. Choć myślę, że nie mam się co martwić ... Bo nauki z Lamelią Szczęśliwą nikt nigdy nie będzie miał dość. Gwarantuję :) Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Księga ortografii Lamelii Szczęśliwej

Ocena:
Autor:
Data:
Myślę, że każdemu z nas przydarzyło się czasami popełniać błędy ortograficzne. Co dopiero mówić o dzieciach? Ale i na takie problemy znajdzie się rada. Proponuję sięgnąć po książkę popularnej pisarki, autorki przeróżnych opowieści, wierszy i bajek, prowadzącej warsztaty literackie, teatralne, plastyczne i kulinarne, Joanny Krzyżanek pt. „Księga ortografii Lamelii Szczęśliwej”. Brzmi bardzo poważnie, prawda? Jednak to tylko pozory ... Lekcje pani Lamelii zdecydowanie nie przypominają tych nieco nudnych i niezrozumiałych, które odbywają się zazwyczaj w szkole.
Zacznijmy jednak od tego, że Lamelia jest emerytowaną nauczycielką, miłośniczką ortografii. Pewnego dnia dzieci Gabrysia i Kajtek proszą ją o pomoc w nauce. Nauczycielka podejmuje się tego i każdego dnia przez okrągły miesiąc oswaja maluchy z nową regułką ortograficzną. Znalazła na to bardzo ciekawy sposób. Codziennie, przez 29 dni, opowiada swym uczniom bajkę a następnie rozmawiają we trójkę o wybranej zasadzie ortografii.
Opowieści nauczycielki są bardzo zajmujące. Spodobały się także moim dzieciom. Nie są zbyt długie natomiast niezwykle wesołe i sympatyczne. Podobnie zresztą oceniłabym kolorowe ilustracje idealnie harmonizujące z treścią książki.
Podczas swych lekcji Lamelia omawia takie tematy jak chociażby samogłoski, spółgłoski, sylaby, dwuznaki, zasady pisowni rz, ż, u, ó, h, ch. Zasady te wsparte są przykładami oraz zapisane przez nauczycielkę na specjalnej tablicy. Na końcu książki zaś znajduje się zeszyt Gabrysi, w którym lekcja po lekcji dziewczynka przepisała zapiski Lamelii dzięki czemu nie trzeba wertować całej książki by je znaleźć.
Publikacja z całą pewnością odbiega swym stylem i szatą graficzną od tradycyjnych podręczników. Mimo to zawiera wszystkie zasady obowiązujące w ortografii. Lekcje zaś, na które zaprasza dzieci Lamelia, odzwierciedlają te z wymarzonej a wręcz idealnej szkoły. Dzieci bez zbędnego stresu i poprzez zabawę mogą nauczyć się wielu ważnych rzeczy.
Książka skierowana jest przede wszystkim do maluchów w wieku 7 – 10 lat, które mają problem z opanowaniem zasad ortografii. Dzięki niej każde dyktando w szkolnej ławce będzie wywoływać na twarzach maluchów szerokie uśmiechy a ortografia nie będzie ani nudna ani też trudna.
Lekcje z panią Lamelią na długo pozostają w pamięci. Polecam gorąco ;)
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena