Koszyk 0
Opis:
Lamelia Szczęśliwa jest bardzo szczęśliwą kobietą. Od dziesięciu lat jest na emeryturze. Kocha komputery, bo są nieprzewidywalne. I książki, ponieważ mieszkają w nich mole książkowe. Marzy o domku na wsi. Prawie codziennie zastanawia się, która skarpetka jest prawa, a która lewa. Uwielbia biegać po ogrodzie, kiedy pada deszcz. „Księga gramatyki Lamelii Szczęśliwej” jest dla dzieci, które mają problem z rozróżnieniem rzeczownika i przymiotnika. I dla dorosłych, którzy zapomnieli ... czy „malowałam” to czasownik w czasie przeszłym, czy też przyszłym. Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Joanna Krzyżanek
  • 2011
  • 152
  • 280
  • 215
  • 978-83-7516-417-6
  • 9788375164176
  • ZAAUX
  • 7-10 lat, 10-13 lat

Recenzje czytelników

Księga gramatyki Lamelii Szczęśliwej

Ocena:
Autor:
Data:
Ta książka zachęca nie tylko wspaniale dobraną i zaprezentowaną treścią, ale również zabawną i bardzo wesołą szatą graficzną. Choć informacje zawarte wewnątrz to wiadomości prosto ze szkolnej ławy, to wygląd tej księgi w niczym nie przypomina podręcznika do nauki. Każda strona jest bogato ilustrowana, a obrazki te są kolorowe i wesołe. A tekst zawarty wewnątrz nie jest pisany równiutką i nudną czcionką. Literki są równie wesołe co cała książeczka, niekiedy lekko pokrzywione ... innym razem część wyrazów jest napisana innym kolorem. Taka księga to wspaniały pomysł, a nauka z nią to wspaniała zabawa.

Seria książek o Lamelii Szczęśliwej to fantastyczny pomysł i z niecierpliwością będę czekała na każdą kolejną część.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Księga gramatyki Lamelii Szczęśliwej

Ocena:
Autor:
Data:
Nierzadko nauka gramatyki sprawia dzieciom spore problemy. Niestety gdy już na starcie nagromadzą się zaległości z czasem coraz trudniej jest je nadrobić. Taki właśnie kłopot mają Gabrysia i Kajtek, bohaterowie książki Księga gramatyki Lamelii Szczęśliwej.
Tytułowa bohaterka, emerytowana nauczycielka, zgadza się, choć nie od razu, pomóc dzieciom w nauce. Maluchy zamieszkują u niej i przez niemal miesiąc codziennie uczą się nowych rzeczy. Lekcje te rozpoczynają się każdego dnia tak samo ... Nauczycielka opowiada swym uczniom krótką historyjkę wprowadzającą do tematu a następnie na tablicy zapisuje formułkę wraz z przykładami. Dzieci dowiadują się w ten sposób czym jest rzeczownik, czasownik, przymiotnik, przysłówek, liczebnik, zaimek, przyimek, spójnik, partykuła oraz wykrzyknik. Poznają też ich rodzaje oraz ćwiczą odmianę. Wiadomości jest naprawdę sporo a w ich przyswojeniu zdecydowanie pomagają proste przykłady nauczycielki.
Przyznam, że lektura bardzo miło mnie zaskoczyła. Lamelia z niesłychaną pasją mówi o gramatyce, wręcz zarażając swą miłością czytelnika. Jej objaśnienia i podejście do tematu są bardzo jasne i przystępne. Bardzo ciekawie nawiązuje w nich do historyjek, które opowiada swym uczniom. Opowieści te są tak niesamowite jak i sama Lamelia, pełne humoru, magii i przygód. Nic więc dziwnego, że tak bardzo spodobały się moim dzieciom. Jeśli chodzi natomiast o część gramatyczną to jeszcze jest przed nimi. Wiem jednak już dziś, że prezentowana lektura będzie nieocenioną pomocą oraz ściągawką, po którą będą mogły sięgnąć zawsze w razie potrzeby.
Książka jest bardzo zwariowana i oryginalna podobnie zresztą jak sama Lamelia. To zarazem rewelacyjny sposób na naukę i utrwalenie materiału. Jest ponadto bogato ilustrowana. Ilustracje są, no cóż, podobne do samej bohaterki – szalone. Naprawdę prezentują się sympatycznie.
Lekturę polecam wszystkim dzieciom ale w szczególności tym, które chciałyby reagować na słowo GRAMATYKA szerokim uśmiechem ;)
Naprawdę warto: )
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena