Koszyk 0
Opis:
  Opowieści z życia dzieci przeplatają się tu z historiami zwierzaczków - bohaterskiego królika Robika, troskliwej kotki Luli, dobrodusznego misia Bariego i wielu, wielu innych. Poznacie ich troski i radości, dowiecie się, w jaki sposób spędzają czas, co dla nich znaczą słowa przyjaźń i mądrość. Tom zawiera 365 opowieści - po jednej na każdy dzień roku. Kró ... tkie historie powodują, że jest to doskonała lektura zarówno dla dzieci uczących się, jak i umiejących już samodzielnie czytać. Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Katarzyna Najman
  • 2015
  • 1
  • 192
  • 240
  • 170
  • *, 978837791-393-2
  • 9788377913932
  • ZCLH0
  • 4-6 lat, 7-10 lat

Recenzje czytelników

Księga 365 bajek

Ocena:
Autor:
Data:
Gdy miałam kilka lat rodzice czytali mi i siostrze opowieści z księgi 365 bajek na dobranoc. Nasze wydanie już się bardzo zniszczyło, jednak z pomocą przychodzą nam wydawnictwa, które wydają ówczesne wersje tej publikacji. Wydawnictwo Siedmioróg także całkiem niedawno wydało swoją ,,Księgę 365 bajek" autorstwa Katarzyny Najman.

Pierwsze, co rzuca się w oczy i bardzo mi się podoba to podzielenie książki na miesiące i dni - od stycznia do grudnia ... Dzięki temu można czytać codziennie po jednej naprawdę krótkiej historyjce - to opcja dla malutkich dzieci. Uwzględnione zostały ważniejsze święta - Boże Narodzenie, Dzień Dziecka, ferie. Ilustracje są bardzo barwne, kolorowe, estetyczne. Przeszkadzało mi, że Martusia znana z serii ,,Martusia i Gufi" została tutaj nazwana Karolinką. Już na pierwszy rzut oka widziałam, że to Martusia. Myślę, że to imię mogło zostać zatrzymane.

Bohaterami historyjek są zarówno dzieci, jak i zwierzęta. Niektóre opowieści są zabawne, inne z morałem. Czasem jedna postać jest bohaterem w trzech bajeczkach pod rząd, następuje ciągłość historii. Kilka postaci także przewija się przez całą książkę. Mamy tutaj także dzieci z innych bajek. Odnalazłam też takie historie, o których czytałam w innych książeczkach, jednak tutaj zostały one znacznie skrócone.

Każdy miesiąc ma swój kolorowy pasek na brzegach stron, co można zauważyć na poniższych ilustracjach. Doskonale pasuje on do kolorystyki danej pory roku. Jeśli jesteście wielbicielami mniej znanych zwierząt, jak np. fok, pingwinów, jeży, kur, tutaj znajdziecie o nich kilka opowiastek. Katarzyna Najman pisze w sposób prosty i zwięzły.

,,Księga 365 bajek" to wspaniała publikacja warta swojej ceny. Jej zaletą jest możność czytania jej przez rok, a nawet przez kilka, bo gdy minie 365 dni już zapomnimy o czym była pierwsza historyjka. Ja z chęcią będę do niej wracać w późniejszych latach.

Moja ocena: 5/6 (mały minus za ,,Karolinkę")
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Bajki na minutę albo dwie

Ocena:
Autor:
Data:
Dla mnie najważniejszą oceną dla książki jest fakt, ile razy sięgnie po nią moja córka!Po tą sięgnęła już wielokrotnie. Pierwszy raz nie wypuszczała jej z rąk w momencie, gdy ją otrzymaliśmy. Wiadomo, coś nowego :) Teraz, gdy kilka dni temu wyjęłam ją z regału, by przygotować dla Was ten wpis, córka ją dosłownie przejęła i odtąd chodzi z nią prawie wszędzie! Dlaczego akurat ta książka jest ciekawa? Czym się różni od innych tego typu ... Mam porównanie do książki o takim samym tytule ale z opowiadaniami Disneya. Tam każda historyjka zajmuje całą stronę formatu A4. W recenzowanej książce na 190 stronach mamy 365 opowiadań o różnej tematyce. Cała książka podzielona jest nie tyle na poszczególne dni w roku (jak to ma miejsce w Disney'owskim odpowiedniku), co na pory: wiosna, lato, jesień, zima. W związku z tym wiele opowiadań z danego miesiąca nawiązuje tematem do tego, co akurat dzieje się w naszym otoczeniu. I tak np. we wrześniu mamy opowiadania dotyczące szkoły. Ogólnie wrzesień, październik i listopad to opowiadania związane z jesienią. W części "letniej" z kolei przeważają opowiadania o wakacjach rzecz jasna :) CD na blogu Zwykłej Matki :) Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena