Wirtualny doradca
facebook
promocje
 

46,46 zł

54,90 zł

Oszczędzasz: 8,44 zł
(15%)

Szybka wysyłka 24h!

Dostawa do księgarni
ZA DARMO
Krystyna Mazurówna - legenda polskiego tańca, gwiazda swingujących lat sześćdziesiątych. Solistka Teatru Wielkiego i Operetki Warszawskiej, partnerka wybitnego tancerza i choreografa Witolda Grucy. Po powrocie ze stypendium w Paryżu założyła zespół tańca jazzowego Fantom.
Fenomenalne choreografie, które sama tworzyła, przyniosły jej sławę. Pokazała, jak można tańczyć jazz. Prezes telewizji Włodzimierz Sokorski mówił z wyrzutem: „Mamy takie piękne tańce ludowe, dlaczego pani ich nie tańczy?”. W duecie z Gerardem Wilkiem podbiła serca Polaków. Serca paryżan – powoli i sama.
U szczytu popularności, jesienią 1968 roku, zniknęła z ekranu i sceny - wyjechała z Polski. W Paryżu założyła własną grupę Ballet Mazurowna, tańczyła z Josephine Baker, była solistką Casino de Paris, ale też szatniarką, bileterką, kierownikiem budowy. Mężczyźni kochali się w niej na zabój, kilku sławnych poślubiła.
Jej życie to wielka przygoda. Wciąż pracuje (autorka choreografii do programu You Can Dance – Po prostu tańcz!), podróżuje, planuje. Wychowała troje dzieci. Nadal „tańczy, walczy, nie odpuszcza…”.

Informacje dodatkowe

Tytuł Burzliwe życie tancerki
Autor Krystyna Mazurówna
Wydawnictwo Marginesy
Oprawa twarda
Rok wydania 2010
Liczba stron 336
Długość [mm] 250
Szerokość [mm] 195
ISBN 978-83-928431-53
EAN 9788392843153
Indeks ZA1M9
Sposób odbioru/dostawy zamówienia Księgarnia Matras, Paczkomat InPost, Kiosk RUCHu, Poczta Polska, Kurier DHL

Słowa kluczowe

Użyj spacji aby rozdzielić słowa, apostrofów (') aby wpisać frazy.

Recenzje klientów

Recenzje uznane za najbardziej przydatne

10 maja 2013
Jest to potężna autobiograficzna książka (wielki format, duża objętość - 340 stron na grubych lakierowanych kartkach, bardzo dużo ciekawych czarno-białych fotografii, wiele osobistych dokumentów), w której Krystyna Mazurówna - córka lwowskiego matematyka Stanisława Mazura, legenda polskiego tańca, gwiazda swingujących lat sześćdziesiątych, solistka Teatru Wielkiego i Operetki Warszawskiej, partnerka wybitnego tancerza i choreografa Witolda Grucy - podsumowuje z ogromną szczerością i wdziękiem 70 lat swojego życia. Opowiada, jak żyła, a nie o tym, czego dokonała, choć jako tancerka odnosiła znaczące sukcesy w kraju i zagranicą. W książce tej nie brakuje różnych smaczków, jak chociażby intymnych szczegółów jej życia z kolejnymi mężczyznami, a było ich wielu, m.in. wspomniany powyżej Witold Gruca, Sławomir Mrożek, Krzysztof Teodor Toeplitz (ojciec jej pierwszego syna, którego urodziła w wieku 20 lat), Tadeusz Pluciński, Wacław Kisielewski...
Książka jest pełna anegdot i wspomnień z jej życia w czasach PRL-u i we Francji. Jest to również pasjonująca historia kobiety spełnionej jako matka, gdyż Mazurówna urodziła troje dzieci, co jest wynikiem niebagatelnym, szczególnie dla tancerki.
Bardzo polecam tę książkę wszystkim, nie tylko osobom interesującym się baletem i życiem baletnic, bo akurat tych informacji jest niewiele.  więcej >> Zobacz wszystkie moje recenzje
Czy ta recenzja była przydatna?
Skomentuj | Zgłoś nadużycie
1/2/65/14/208

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy. więcej »

Oceniasz: Burzliwe życie tancerki