Koszyk 0
Opis:
To jest dziwna książka (bo nie potrzebuje Wi-Fi do działania). Sam nadajesz jej tytuł. Sam jesteś bohaterem tej książki. Tylko od Ciebie zależy, czy będziesz prawdziwym artystą. A może kreatorem? A może wolisz być wirusem komputerowym? Proszę bardzo… To twoja książka! Wykonuj polecenia i baw się najlepiej, jak potrafisz. Możesz ją ciąć, giąć i miziać palcem ... jak ekran swojego smartfona. Pokaż kolegom/koleżankom efekty twoich artystycznych działań. Wrzucaj efekty swoich działań na fejsa, jutuba i tłita! Sprawdź, czy jesteś kreatywny. Czy jesteś pomysłowy. Czy potrafisz się TAKĄ książką bawić. Tylko czy jesteś pewien, że to jest… książka? Czytaj dalej >> << Zwiń
 • Kaktus
 • miękka
Mniej Więcej
 • Robert Trojanowski
 • 2015
 • 1
 • 224
 • 231
 • 161
 • *, 9788365190000
 • 9788365190000
 • ZCJS2
 • 10-13 lat

Recenzje czytelników

Tnij, pisz - szalej

Ocena:
Autor:
Data:
Lubicie oryginalne książki? I to takie w bardzo dosłownym tego słowa znaczeniu? Macie czasami dosyć długich historii i marzycie o beztroskim relaksie, o wyzbyciu się stresu i złości? A może w ogóle nie przepadacie za czytaniem, bo wydaje się Wam ono nudne i mało ekscytujące? Czy sądzicie, że papierowa książka ma swój oklepany schemat i wymiar, którego nie da się zmienić? Że posiada tytuł, wypełnione po brzegi słowami strony i zakończenie będące podsumowaniem całości ... A może na rynku literackim czyha w zanadrzu coś, co łamie sztywne reguły i przeczy wszystkim zasadom, jakie dotąd spełniała każda książka. Chcecie się przekonać? Zatem zapraszam w małą podróż poznawania własnej kreatywności u boku nowości autorstwa Roberta Trojanowskiego, zatytułowanej „Książka pod tytułem. Tom 1”.

Wraz z otwarciem pierwszej strony wyruszamy do krainy przeróżnych, dziwnych pomysłów. „Zrób hełm z tej książki”, „Wytnij aureolę. Noś na głowie” czy też „Pocałuj się z kimś przez tę kartkę”. To tylko kropla w morzu nietypowych poleceń, jakie autor proponuje właścicielowi owej książki. A wyobraźnia pana Trojanowskiego nie ma granic. Co jednak w tym wszystkim najlepsze, właściciel danego egzemplarza jest nie tylko biernym odbiorcą, ale ma swój udział w jego tworzeniu. Tylko od niego zależy to, jak zrealizuje poszczególne polecenie i jaki okaże się tego efekt końcowy. Tym sposobem, „Książka pod tytułem. Tom 1” nie będzie jedną z wielu, ponieważ każda z nich, na swój sposób, stanie się niepowtarzalna i oryginalna.

Czy pomyślelibyście kiedyś, że będziecie mogli wyciąć w książce obrazki, wyrwać z niej kartkę czy też po niej popisać i wciąż będzie to normalne, a wręcz wymagane? W większości przypadków takie zachowanie byłoby oburzające, ale nie w tym. Ta książka została do tego stworzona. Jej zaletą jest odmienność i to, że podczas jej użytkowania nie trzeba obawiać się tego, by jej nie uszkodzić, bo tym razem właśnie to jest wskazane.

„Książka pod tytułem. Tom 1” to ciekawa propozycja na specjalne okazje. Jakie? Przypominacie sobie sytuacje, kiedy szukacie sposobu na odreagowanie stresu? No to do dzieła. Czy miewacie nudne lekcje, podczas których malujecie po zeszytach zerkając na zegarek, byleby tylko przetrwać te 45 minut… Zabierzcie ze sobą tę właśnie książkę, a znajdziecie tam zajęcia, które pozwolą Wam przetrwać. Taka przynajmniej jest sugestia samego autora (żeby nie było na mnie).

Komu można to polecić? Dzieciom, młodzieży i tym, którzy od czasu do czasu lubią zrobić coś dziwnego, odbiegającego od sztywnych zasad i norm będących wyznacznikiem tego, co wypada. Jeżeli jesteście ciekawi, co z tego wyniknie, zaryzykujcie i wypróbujcie ten pomysł. Książka może być także nietuzinkowym prezentem dla kogoś lubiącego wyzwania, kto po zapoznaniu się z nią przeżyje prawdziwe zaskoczenie. Jeżeli mieliście już styczność z bestsellerową książką „Zniszcz ten dziennik” i przypadła Wam do gustu, ta także Wam się spodoba.

Nie polecam tradycjonalistom, osobom, które nigdy nie pozwoliłyby na to, by na jakiejkolwiek książkowej kartce pojawiła się choćby najmniejsza plamka. To, co będzie się bowiem działo we wnętrzu Książki pod tytułem. Tom 1, mogłoby wywołać u Was palpitacje serca.

Eksperyment, jakim jest ta pozycja i inne do niej podobne, to odważny pomysł, który nie w każdym przypadku musi spotkać się z uznaniem. Zawsze jest bowiem tak, że oryginalne koncepcje zyskują fanów, ale i przeciwników. A jednak, jak się okazuje, tego typu książki otrzymują spore uznanie wśród szerokiego grona czytelników, nawet takich, którzy kochają typową literaturę. Może więc warto spróbować i wyrobić sobie na ten temat własną opinię.

Przyznam, że książka zdobyła moją sympatię i znam wielu ludzi, dla których takowa byłaby nie lada rozrywką. Chociaż mój egzemplarz nie zostanie popisany i tym samym, leżąc na półce, będzie jedną z wielu kopii, Wy wciąż macie okazję pozyskać swój i stworzyć z niego Wasz własny i niepowtarzalny oryginał.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Świetna!

Ocena:
Autor:
Data:
Książka pod tytułem ma wiele ciekawych zadań, które każdy inaczej może zinterpretować. Wykonywanie ich jest odskocznią od szkoły. Idealnie sprawdza się również do zabicia nudy.
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena