Koszyk 0
Opis:
Ktoś knuje intrygę by otruć sir Waltera! Sir Walter urządza wielką ucztę na Zamku Jutrzenki na cześć swojego sojusznika, sir Pawła Różanego. Krzysia przypadkowo podsłuchała, jak jego wrogowie knują spisek. Sir Malkolm Podły, podczas planowanej uczty na Zamku Jutrzenki, zamierza otruć sir Waltera i przejąć jego ziemie. Jeśli Krzysi nie uda się powstrzymać intrygantów ... Zamek Jutrzenki stanie u progu wojny! Czy dziwaczna uzdrawiająca mikstura pomoże ocalić zamek? Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Frances Watts
  • 2015
  • 1
  • 116
  • 198
  • 128
  • 9788393760121
  • 9788393760121
  • ZCH91
  • 7-10 lat

Recenzje czytelników

Coś dla młodych czytelników :)

Ocena:
Autor:
Data:
Krzysię polubiła moja córka. Główna bohaterka, to prawdziwa chłopczyca, która z pewnością nie bawi się lalkami i stroi w koronki i tiule. Krzysia ma do wykonania zupełnie inne zadania, mogące mieć ogromny wpływ na jej dotychczasowe życie. Jako Strażniczka Mieczy na Zamku Jutrzenki nie narzeka na nudę, ale wypełnia polecenia z wielką sumiennością. Przykładem może być odnalezienie zaginionego miecza sir Waltera. O tym możecie poczytać w pierwszym tomie serii "Strażniczka Mieczy" ... Tym razem dziewczynka podsłuchuję rozmowę największych wrogów sir Waltera. Jego przeciwnicy, chcą doprowadzić do wojny z Zamkiem Róż, a dodatkowo otruć właśnie Waltera. Krzysia jak zwykle nie ma zamiaru się poddawać, bo przy użyciu dziwacznej mikstury, może zdziałać cuda. Czy nasza bohaterka przechytrzy wrogów? O tym przekonacie się czytając książkę.

Moja córka dosłownie pokochała rezolutną Krzysię. Takich postaci w literaturze jest obecnie nieco mniej. Zawsze tylko wróżki, księżniczki i podobni, cukierkowi bohaterowie. W przypadku książki Wattsa, mamy możliwość poznać ciekawą, niebanalną, mądrą osóbkę, która stanie się idolką wielu dziewczynek.
Sama historia nie jest zbyt przewidywalna, zaskakuje młodego czytelnika. Kolejnym plusem są świetne ilustracje. Bez nich książka byłaby poważna i mniej atrakcyjna dla dzieci. Opowieść o Krzysi nie pozbawiona jest morału, jednak sami musicie odnaleźć to przesłanie autora. Ja nie mogę wszystkiego zdradzać i jednocześnie psuć niespodzianki :)
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena