Koszyk 0
Opis:
Porywająca opowieść, w której wielka historia przeplata się z równie wielkim uczuciem. Europy do Ziemi Świętej wyrusza dziecięca krucjata prowadzona przez charyzmatycznego przywódcę. Luca Vero, członek tajnej organizacji o nazwie Zakon Ciemności, której zadaniem jest szukanie znaków zwiastujących nadejście końca świata, musi sprawdzić, czy wyprawa ma szanse powodzenia. W dochodzeniu pomagają mu przyjaciel Freize oraz dwie odważne dziewczyny – Izolda i Iszraq.
 • Egmont
 • miękka
Mniej Więcej
 • Philippa Gregory
 • 2014
 • 1
 • 300
 • 208
 • 141
 • 978-83-237-7014-5
 • 9788323770145
 • ZBCX6
 • 17-99 lat

Recenzje czytelników

W kategorii miłe, lekkie, ale nie durne – naprawdę świetna zabawa!

Ocena:
Autor:
Data:
Odmieniec budził we mnie skrajne uczucia. Historia historii nie była w nim równa, za to Krucjata mile zaskoczyła mnie swą formą. Tym razem otrzymałam pełnowymiarową powieść zamiast zbioru opowiadań, i co tu dużo mówić – ten gatunek literacki Philippie wychodzi najlepiej.

Zdarzenia zapoczątkowane w Odmieńcu mają tu kontynuację. Izolda wraz z przyjaciółką próbują dotrzeć do ojca chrzestnego, wierząc, że z jego pomocą odzyskają utracony zamek. Z kolei Luca z Piotrem kroczą w papieskiej misji ... badając oznaki schyłku ówczesnego świata. W pewnym momencie podróży, przyjaciele trafiają na dziecięcą krucjatę. Tysiące młodych maszerują za charyzmatycznym przywódcą, nie bacząc na ból i targającą nimi chorobę, pragnąc jedynie wstąpić do Ziemi Świętej.

Niechętna powieściom kostiumowym do Gregory mam ogromny szacunek. Bez znaczenia czy pisze dla starszych czy młodszych – wkład pracy jest zawsze ten sam. Wierze w opisywane przez nią zdarzenia i czuję magię tamtych czasów. Uwielbiam też kreślone przez Philippę bohaterki. Niezależnie od wieku są one charakterne i nie dają sobą pomiatać. Walczą o miłość, o obrany w życiu cel, a nade wszystko o prawo kobiet do bycia wolnymi.

Na co komu duchy albo strzygi, skoro tak cudnie można pisać również o rzeczach prostych. Czasy renesansu dawno minęły, jednak ludzkie wartości pozostają bez zmian. W kategorii miłe, lekkie, ale nie durne – naprawdę świetna zabawa!
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Krucjata

Ocena:
Autor:
Data:
"Krucjata" to drugi tom opowieści o Luca Vero, niezwykłym chłopcu, członku Zakonu Ciemności, którego mogliśmy poznać w pierwszym tomie zatytułowanym "Odmieniec". Poznaliśmy tam również Izoldę, jej przyjaciółkę i służącą, Iszrak, służacego Freize, i towarzyszącego im brata Piotra.
Akcja powieści toczy się we Włoszech, w 1453 roku. Grupa naszych bohaterów wędruje i zatrzymuje się na odpoczynek w Piccolo ... Luca otrzymał od Ojca Świętego zadanie zbadania ostatnich dni świata i przesłanie raportu, czy nastąpi koniec świata, czy też nie. Młodzieńca rozprasza obecność Izoldy, która staje się dla niego kimś coraz ważnieszym.

Do Piccolo przybywa również dziecięca krucjata, której przewodzi Johannes Dobry, szwajcarski pasterz. Chłopiec twierdzi, że prowadzi go sam Bóg. Idzie na czele dzieci do Jerozolimy, gdzie zmartwychwstaną umarli i nastąpi ich zjednoczenie z żywymi. Chłopiec jest o tym przekonany i przekonuje innych. Nawet Luca jest pewien jego wiarygodności, postanawia podążać za nim i zdać raport Papieżowi. Johannes przepowiada wiele wiarygodnych zdarzeń, które trafiają do wielu. Opowiada o tajemnicach, które nigdy nie były ujawniane. Skąd ma te informacje? Czy naprawdę ma wizje?
Niedługo wszyscy będą mogli się o tym przekonać, chłopiec przepowiada rozstąpienie się morza, aby krucjata mogła przejść do Jerozolimy. Wydaje się to niewiarygodne.
Jednak morze rozstępuje się i Johannes wkracza na drogę i prowadzi dzieci. Zwierzęta są przerażone i jest to znak dla Luci, że wydarzy się coś złego. Każe uciekać Izoldzie i Iszrak. Boską drogę i misteczko zalewa ogromna cofająca się fala, która przykrywa członków krucjaty. Spotyka ich śmierć. A ludzie nagle zamiast Boga widzą posłańców szatana.
Miasto wygląda okropnie, jest zalane i zrujnowane. Wśród fal przepadł Freize, co budzi żal i rozpacz jego towarzyszy. Żeby tego było mało, do miasteczka przypływa uszkodzony, muzułmański statek
Nic dobrego to nie wróży. Czy to nie koniec zadania Luci?

Phillipa Gregory podbija serca młodzieży historyczną serią z tajemniczym Zakonem Ciemności. Można tutaj znaleźć tajemnicze intrygi, niezwykle przygody i tarapaty, w które pakuje się piątka głównych bohaterów.
"Krucjata" to świetna kontynuacja "Odmieńca" - barwna, ciekawa i porywająca. Interesująca pozycja na młodzieżowej półce. Nie ukrywam, że zdecydowanie wolę Philippę Gregory w młodzieżowym wydaniu - polecam!

http://markietanka-mojeksiazki.blogspot.com/2014/02/krucjata-philippa-gregory.html
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena