Koszyk 0
Opis:
Kontynuacja powieści historycznej "Bractwo". Rok 1274. Za potężnymi murami Akki, ostatniej większej twierdzy krzyżowców w Palestynie, dojrzewa konflikt, który zmieni losy świata. Will Campbell, templariusz wyszkolony do walki, jako członek tajnej organizacji działa na rzecz pokoju. Po latach przelewu krwi Bractwu udało się doprowadzić do rozejmu między chrześcijanami a muzułmanami. Will jednak ma obawy, że zostali zdradzeni. Król Anglii Edward, patron Braci, któremu kiedyś ufali ... składa papieżowi obietnicę, że poprowadzi nową krucjatę. Tymczasem w samej Akce zawiązany zostaje groźny spisek. Europejscy kupcy, czerpiący zyski z handlu bronią i niewolnikami, układają szokujący plan, by od nowa rozpalić nienawiść w Ziemi Świętej... Krucjata oszałamia barwnymi opisami i trzyma w napięciu szybką akcją; jej bohaterowie "ci ze Wschodu i ci z Zachodu, ci wielcy i ci pokorni" powstają jak żywi z kart książki, by wziąć udział w jednym z najbardziej spektakularnych dramatów historii. Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Robyn Young
  • 2009
  • 1
  • 488
  • 230
  • 150
  • 978-83-245-77-293
  • 9788324577293
  • Y0268

Recenzje czytelników

Templariusze w roli głównej

Ocena:
Autor:
Data:
Krucjata to drugi tom trylogii opisujący dzieje zakonu templariuszy (przyp. Bractwo, Krucjata, Requiem). Głównym bohaterem jest młody templariusz – Will Campbell.
Wartka akcja i jej nieprzewidywalne zwroty sprawiają, że nie można się od tej książki odstawić na półkę nie przeczytawszy ostatniej strony.
Tematyka wypraw krzyżowych i związane integralnie z tym zjawiskiem powstanie i działalność wielkich zakonów rycerskich a zwłaszcza templariuszy ... rozpalała wyobraźnie naszych przodków jak i nas współczesnych. Mimo iż od śmierci wielkiego mistrza Jaquesa de Molay i kasaty zakonu minęły setki lat, historia Ubogich Rycerzy Chrystusa, nadal nieprzerwanie ciekawi, fascynuje i porusza. Wielka w tym chyba zasługa ich owianej legendą działalności, aury tajemnicy która zawsze im towarzyszyła, oraz wielu niewyjaśnionych i zagadkowych wątków z historii zakonu.
Krucjata to powieść nie tylko o wyprawach krzyżowych do Ziemi Świętej, choć to właśnie one stanowią tutaj trzon opowieści. Niemniej jednak historia opowiedziana przez Robyn Young to przede wszystkim opowieść o miłości. O dokonywaniu niezwykle trudnych wyborów. O zdradzie, która tak naprawdę może czaić się wszędzie. Nie wiadomo już kto jest przyjacielem, a kto wrogiem. Komu można ufać, a na kogo ostrzyć miecz.To wspaniale odkurzona i opowiedziana historia o ludziach i czasach w których w walce o władzę, bogactwo, ziemie i zaszczyty nie przebierano w środkach a bitewne pola, przydrożne trakty, sale biesiadne i miłosne alkowy często wypełniały się krzykami mordowanych. Również o ideałach które kształtując nasze życie i cenie którą musimy niekiedy za nie zapłacić.

To naprawdę fascynująca opowieść która potrafi rozbudzić i rozpalić do czerwoności nasze emocje.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

.

Ocena:
Autor:
Data:
Ostatnimi czasy, jakoś tak się złożyło, że wpadają mi do ręki książki, traktujące pośrednio, albo bezpośrednio o templariuszach, czy krucjatach.Tak i jest w tym przypadku."Krucjata" Robyn Young, to drugi tom cyklu, jednak, w moim przekonaniu, cykl ten można czytać, nie zachowując kolejności.

Rok Pański 1274, Akka, ostatni bastion krzyżowców w Królestwie Palestyny, przeżywa ciężkie chwile.Will Campbell, templariusz, który szkolony do walki ... postanawia walczyć o zachowanie kruchego pokoju między chrześcijanami i muzułmanami.Jednak wszystko wskazuje na to, że król Anglii Edward, składa papieżowi obietnicę kolejnej krucjaty, a to nie może się dobrze skończyć.
Plan jest taki, aby ponownie skłócić wyznawców różnych religii i od nowa siać nienawiść w Ziemi Świętej.Nasz bohater, oraz jego sprzymierzeńcy będą mieli pełne ręce roboty, aby nie dopuścić do rozlewu krwi.Czy im się uda pozostawiam czytelnikom.

Niezwykle ciekawa i wciągająca pozycja.Wojna nigdy nie jest dobrym wyjściem, szczególnie taka na tle religijnym.Autorka doskonale przedstawiła dylematy bohaterów i ich rozterki, czy ich dokonania są słuszne.Na końcu książki, pisarka zawarła wykaz lektur, z których korzystała, podczas pracy nad książką, uwzględniając pozycje, które są łatwo dostępne w Polsce.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena