Koszyk 0
Opis:
Nagrody: Commonwealth' Prize; Dobbie Award  Writers Dziesięcioletnia Jennifer Day mieszka w małym górniczym miasteczku pełnym tajemnic. W otaczającym ją świecie dorosłych poszukuje przyczyn śmierci swojej nastoletniej siostry Beth. Próbując uporządkować ostatnie miesiące z jej życia, Jennifer odsiewa prawdę od kłamstw, ale mimo to wciąż natrafia na sekrety i kolejne pytania. Czy ś ... mierć Beth była wypadkiem? Czy Jennifer lub ktokolwiek inny mogli ją uratować?   Oczami Jennifer widzimy, jak jej siostra podejmuje nieudaną próbę przekroczenia progu dorosłości, a rodzina ulega powolnemu rozkładowi. W tej nagradzanej powieści Karen Foxlee doskonale uchwyciła smak dorastania w małym miasteczku oraz złożoność życia rodzinnego.  Metafory zawarte w tej historii i soczysta proza… przytrzymają czytelników aż do samego poruszającego zakończenia. Publishers Weekly, USA Proza Karen Foxlee jest realistyczna i przekonująca, ale największą zaletą tej powieści jest  wiarygodna kreacja  młodej narratorki. Age To niezwykła powieść. Sydney Morning Herald Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Foxlee Karen
  • 2016
  • 304
  • 195
  • 125
  • 9788365223-48-7
  • 9788365223487
  • ZDAEU

Recenzje czytelników

Polecam

Ocena:
Autor:
Data:
Historia dorastania w bardzo trudnych okolicznościach. Złote rady, żeby dla bliskich być wyrozumiałym, żeby nie martwić się na zapas, żeby nikogo zbyt wcześnie nie przekreślać, bo nie ma beznadziejnych przypadków.
Czy ta recenzja była przydatna?

Polecam koniecznie!

Ocena:
Data:
"Kruchość skrzydeł" to pierwsza powieść Karen Foxlee nagrodzona trzema nagrodami. Jest to książka z gatunku dramat, chociaż można jej również przypisać elementy fantastyczne.

Historię śmierci swojej siostry opowiada dziesięcioletnia dziewczynka. Autorka zastosowała ciekawy chwyt i w międzyczasie trwania teraźniejszej historii, cofała się i tłumaczyła co się dokładnie wydarzyło.

Powieść pokazuje, jak śmierć członka rodziny wpływa na całą resztę ... U głównej bohaterki - niezwykle dojrzałej Jennifer trauma objawiła się utratą umiejętności śpiewania. Jednocześnie Karen Foxlee pokazuje powolny rozpad rodziny Day: szaleństwo, chorobę i smutek.

Książkę tę czyta się, pomimo ciężkiego tematu, zaskakująco łatwo. Jest bardzo filozoficzna i może być interpretowana na wiele sposobów. Fabułę można porównać do przysłowiowej kuli śnieżnej, która toczy się coraz szybciej i szybciej, aby na końcu zatrzymać się, by czytelnik poczuł się całkowicie usatysfakcjonowany z wyjaśnionej historii.

Podsumowując, pokusiłabym się o stwierdzenie, że książka diametralnie zmienia punkt widzenia na świat. Zwraca uwagę na tragedię innych ludzi, po prostu otwiera oczy. Poleciłabym ją osobom starszym.
OB, lat 16
źródło: osemkowyklubrecenzenta.blogspot.com
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena