Koszyk 0
Opis:
Niezapomniana opowieść o tym, jak kruche jest życie oraz do czego może posunąć się człowiek, kiedy chce je chronić. Rodzice oczekujący narodzin dziecka mają tylko jedno życzenie: żeby było zdrowe. Nie musi być idealne. Charlotte i Sean O’Keefe – małżeństwo z kilkuletnim stażem – także wybraliby zdrowie dla swojego dziecka. Niestety, kiedy na świat przychodzi ich młodsza córka Willow, okazuje się, że cierpi na rzadką chorobę genetyczną objawiającą się niezwykłą łamliwością kości ... Ich życie staje się pasmem bezsennych nocy, rosnących długów, współczujących spojrzeń innych rodziców i, co może najgorsze, nieustannego rozpamiętywania: co by było gdyby? Gdyby o chorobie Willow było wiadomo odpowiednio wcześnie? Gdyby urodziła się zdrowa? Ciążę Charlotte prowadziła jej najlepsza przyjaciółka – Piper. Po jednym z niewinnych upadków Willow, który kończy się złamaniem obu kości udowych, Charlotte i Sean szukają pomocy u prawnika. Ten doradza im wytoczenie Piper procesu o błąd w sztuce lekarskiej… Wygranie sprawy gwarantowałoby rodzinie odszkodowanie, a co za tym idzie, lepszą opiekę nad córką. Jest tylko jedno ale – matka musi przyznać, że usunęłaby ciążę, gdyby wiedziała o chorobie córki. Czy zdecyduje się na taki krok? Jak wiele poświęci z miłości do dziecka? Głęboko poruszająca powieść Jodi Picoult ukazuje rodzinę żyjącą z nieprawdopodobnym ciężarem, walkę o utrzymanie rodzinnych więzi oraz potężną siłę miłości. Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Jodi Picoult
  • 2013
  • 0
  • 614
  • 195
  • 125
  • 97883-7839-5461, 9788376483962 ?
  • 9788376483962, 9788378395461
  • ZAZND

Recenzje czytelników

Świetna książka

Ocena:
Autor:
Data:
Książka, która na długo zostanie w mojej pamięci. Jeśli oczekujecie od powieści czegoś więcej, jeśli macie ochotę przeżyć coś naprawdę głębokiego to ta powieść jest idealna dla was. Walka, która będzie się toczyć na waszych oczach jest z góry przegrana a każde rozwiązanie jest tym nieodpowiednim. Naprawdę polecam.
Czy ta recenzja była przydatna?

Kruchość życia

Ocena:
Autor:
Data:
Książka bardzo ciekawa, przy której nie sposób się nudzić. Jodi Picoult po raz kolejny porusza bardzo trudne tematy. W tym przypadku temat aborcji oraz wyboru między zaspokojeniem finansowych potrzeb, a przyjaźnią.

Pierwsze strony wprowadzają, nie zapowiadając niczego emocjonującego. Jednak im bardziej zaczytywałam się w głąb powieści, tym rzadziej chciałam odkładać ją na półkę. Z każdą kolejną stroną książka staje się ciekawsza.

Poruszane są tematy trudne ... Od aborcji po wybór między dobrem finansowym dla chorego dziecka, a przyjaźnią czy małżeństwem. Czytając dylematy Charlotte, wczuwając się w jej sytuację, nie sposób znaleźć idealnego rozwiązania.

Książka pokazuje jak wiele rodzice są w stanie zrobić dla dziecka, a także jakie dylematy rządzą kobietą i mężczyzną przy podjęciu decyzji o aborcji.

Polecam ze względu na temat. Polecam ze względu na przedstawienie każdego z bohaterów na tyle wnikliwie, abyśmy sami mogli wyrobić sobie zdanie na temat każdego z nich oraz ich wyboru.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena