Koszyk 0
Opis:
Kochany Czytelniku, który właśnie wziąłeś do ręki tę książkę,Nie bój się, to nie jest kolejna nudna książka o filmach i kinie, napisana językiem zrozumiałym tylko dla wybrańców. To nie jest lista arcydzieł.  To nie jest też lista filmów, które „musisz obejrzeć, zanim umrzesz”. Co to więc jest?To książka o miłości ... ogromnych i niezapomnianych emocjach, które kino wywołuje. O moich emocjach. To pierwsza część intymnej podróży przez moje największe filmowe fascynacje. Poczuj się więc, Czytelniku kochany, jakbyś był gościem w moim mieszkaniu i oglądał kolejne filmy, które znajdujesz na półkach regału z filmami. Ta książka to również przewodnik po filmowych kanałach i sklepach z filmami, w których można dzisiaj zgłupieć z nadmiaru oferty. Nie musisz wiedzieć, bo i skąd, co jest warte uwagi, na co warto poświęcić godzinę lub dwie ze swojego życia i nie wiesz, co może Cię zainteresować. Służę pomocą.   Usiądź sobie wygodnie, weź do ręki moją krótką książkę o miłości i zacznijmy wspólną i pełną emocji podróż w świat filmowej wyobraźni. Serce zabije ci mocniej, będziesz się śmiać i płakać, będziesz się bać, wzruszać i zastanawiać. Zaczynamy! Kamera. Akcja. Start!Karolina Korwin Piotrowska – uznawana za jedną z najbardziej opiniotwórczych, ale i kontrowersyjnych polskich dziennikarek, felietonistek i pisarek. Autorka książek „Bomba" i  „Ćwiartka raz!" Z wykształcenia historyk sztuki, z zamiłowania promotorka kultury, znawczyni filmu i miłośniczka psów.Prowadziła pamiętne programy o filmie: „Filmidło", „Kino, kanapa książki" w TVN Style i „ W kinie i na kanapie" w Radiu PIN.Kierowała promocją filmu „Ogniem i mieczem" Jerzego Hoffmana na targach filmowych w Cannes, pracowała w biurze prasowym filmu „Pianista" Romana Polańskiego. Szefowała działom i redakcjom w magazynach „Pani”, „Uroda”, „Marie Claire”, „Sukces”, „Party”, portalach Plejada i tvn.pl. Obecnie prowadzi w TVN Style program „Magiel towarzyski”, pisze felietony do portalu Onet i dwutygodnika „Grazia”. Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Karolina Korwin Piotrowska
  • 2016
  • 1
  • 688
  • 208
  • 147
  • *, 978838069-139-1
  • 9788380691391
  • ZD4P4

Recenzje czytelników

Długo wyczekiwane :)

Ocena:
Autor:
Data:
Świat stanął na głowie! Korwin – Piotrowska pisze o miłości!

Oddychajcie, już spokojnie – dzięki Bogu Krótka książka o miłości niewiele na się do romantycznych wywiadów i sesji zdjęciowych w Gali czy jakiejś tam innej kolorowej gazecie. Tutaj jest o miłości zupełnie inaczej, bo o miłości do filmów.

Parafrazując, kto nie zna Karoliny Korwin-Piotrowskiej ten trąba, bo to jedna z lepszych i wzbudzających ogromne emocje dziennikarek. Wielu jej nie lubi ... za jej cięty język i jakże trafne spostrzeżenia wygłaszane przy każdej możliwej okoliczności, ja natomiast uwielbiam jej felietony i mogłabym jej słuchać bez końca. Dlatego, gdy zobaczyłam, że napisała książkę o „miłości” to najpierw ugięły mi się kolana, potem idąc po rozum do głowy zrozumiałam, że ta Pani jest ostatnią osobą, która chwaliłaby się swoim szczęściem pisząc książkę (ponad 700 stron, więc naprawdę musiałaby być to niezła love story), i patrząc na opis zdałam sobie sprawę, że muszę to książkę mieć w swoich rękach. I to natychmiast.

( Tak korzystając z okazji, to bardzo dziękuję wydawnictwu Prószyński i S-ka, które umożliwiło mi zdobycie tej książki jeszcze przed premierą. Kochani, jesteście wielcy! )

Ta niemalże encyklopedia to przegląd najbardziej interesujących i wartych uwagi filmów. Każdy film jest opisany nie w sposób, który możemy znaleźć na filmweb czy jeszcze gdzieś na jakiś forach, ale z podkreśleniem jak to wpłynęło na samą autorkę. Pisze o tym co jej się podobało, co trochę mniej, a że jest osobą niezwykle oczytana i obytą, często odwołuje się do życia samych aktorów, reżyserów czy sytuacji na świecie, która w jakiś sposób łączy się z danym obrazem. To daje ciekawy efekt, bo zdałam sobie wtedy sprawę, że na niektóre rzeczy nie zwróciłam uwagi, ale mam też inne wnioski, którymi chętnie bym się podzieliła.

Lubię filmy, ale nie zawsze mam na nie czas. Nie nazwę siebie wielką miłośniczką kina, bo klasyka często jest mi obca i nie skupiam się na nich tak, aby analizować potem kawałek po kawałku. To moja odskocznia od pracy, studiów i raczej oglądam, żeby się zrelaksować niż czegoś nauczyć. Czy to błąd? Nie sadze. Ambitniejsze filmy niosą ze sobą wiele wartości, ale też wymagają MYŚLENIA i całkowitej uwagi. Przyznam się, że raczej lecę na łatwiznę, szczególnie wieczorami, po pracy ;)

Jednak po przeczytaniu tej książki, zrobiłam sobie listę filmów, które MUSZĘ zobaczyć. Jak tak chwile się nad tym zastanowiłam, to zrozumiałam, że to trochę wstyd nie znać kanonu i obiecuje sumiennie nadrobić zaległości.Co najważniejsze? Krótka książka o miłości jest napisana nie tylko z pasją i wielkim zaangażowaniem, ale też prostym językiem. Nie ma tutaj terminów, których potem musisz szukać w słowniku i zastanawiać się, co autor miał na myśli. Prosto, przejrzyście, szczerze – każdy kto czytał cokolwiek napisane przez Korwin-Piotorowską i kojarzy jej styl, doskonale wie, o czym teraz mówię. Z humorem, nutką ironii i nieco intrygująco momentami.

Tak, to zdecydowanie będzie bestseller.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Recenzja "Krótka książka o miłości"

Ocena:
Data:
http://mechaniczna-kulturacja.blogspot.com/2016/02/krotka-ksiazka-o-miosci-czyli-100.html

Karolina Korwin-Piotrowska znana jest jako dziennikarka i osoba medialna, która lubi wzbudzać emocje. Znana jest przede wszystkim jako współprowadząca program Magiel Towarzyski. Nie każdy jednak wie, że pani Karolina jest również autorką książek. Do tej pory na rynku ukazały się jej dwie publikacje. Obecnie, nakładem wydawnictwa Prószyński i S-ka ... w księgarniach zagości trzecia jej książka pod nieco tajemniczym tytułem: Krótka Książka o Miłości.

Na wstępie należy zaznaczyć, że tytułowa miłość jest nieco myląca. Autorka nie opisuje miłości w sensie dosłownym, lecz uczucie, jakim darzy swoją pasję, uczucie wobec kina. Korwin-Piotrowska opisuje emocje, jakie wymienione filmy w niej wzbudziły. Już na wstępie zaznacza, że nie jest to lista pozycji, które każdy powinien obejrzeć przed śmiercią. Autorka tworzy listę kilkudziesięciu produkcji, które w jakiś sposób odcisnęły na niej swoje piętno.

Są to filmy stare i młode. Wielkie klasyki, które na dobre zapisały się w historii kina, ale również produkcje niszowe, o których mało kto słyszał. Korwin-Piotrowska wymienia interesujące dramaty, na których przyjdzie nam się wzruszyć, a także komedie, które rozbawią nas do łez. Sensacja, kryminał, fantastyka, gangsterka, kino wojenne - cały wachlarz filmowych gatunków, spośród których każdy na pewno wybierze coś dla siebie. Na dobrą sprawę możemy w tym zestawieniu znaleźć liczne arcydzieła światowego kina, choć autorka zaznacza, że nie lubi używać tego słowa, gdyż przypisane do wielu filmów potrafi przerazić kinomanów, a nawet odstraszyć.

Korwin-Piotrowska bardzo emocjonalnie podchodzi do swoich tekstów. Jej oceny są czysto subiektywne, ale wiele z wymienionych filmów ma dla niej szczególne znaczenie. Wybór nie jest podyktowany panującą modą, czy wpływem danej produkcji na światowe trendy. Jak wspomniałem wcześniej, to wybór znanych i mniej znanych filmów, które w różny sposób odcisnęły na autorce piętno. Zarówno z poglądami Korwin-Piotrowskiej, jak i jej listą filmów można się zgadzać lub nie, można dyskutować nad słusznością wyborów i z pewnością każdy chętnie wprowadziłby wiele zmian do tego zestawienia, ale nie o to w tym chodzi. Na tej liście każdy powinien znaleźć coś dla siebie. Wszystkie pozycje są dokładnie opisane z uzasadnieniem powodu, dla którego znalazły się w zestawieniu. Autorka bardzo szczegółowo opisuje co miało wpływ na jej wybór. Przy okazji serwuje wiele ciekawostek, czy anegdot z planów zdjęciowych lub w jakiś inny sposób powiązanych z filmami, aktorami i twórcami.

Krótka Książka o Miłości to pozycja dla miłośników kina, ale nie tylko. Sądzę, że każdy znajdzie tu coś dla siebie, szczególnie że autorka nie próbuje narzucić swoich opinii siłą. Dzięki lekkiemu stylowi i przejrzystej formie całość wypada bardzo przystępnie. Korwin-Piotrowska przedstawia nam swój światopogląd na kino. Często zdarza się, że nie wiemy na co poświęcić czas. Być może ta książka sprawi, że wybór stanie się łatwiejszy. Przy okazji można z autorką odbyć ciekawą i intrygującą podróż do świata X Muzy, gdzie z dystansu będziemy mogli przyjrzeć się fenomenowi kina.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena