Koszyk 0
Opis:
Egzotyczny romans obyczajowy z wątkiem sensacyjnym, rozgrywający się w Tanzanii. Śledzimy losy Annah, misjonarki, która po strasznych przejściach zakochuje się i trafia pomiędzy członków plemienia Waganga. Tylko Annah wie, co przydarzyło się małżeństwu Carringtonów, pracującemu w misyjnym szpitalu. By znaleźć spokój musi ów sekret powierzyć ich osieroconej córce Kate... Dwie bohaterki, tragedia i "czarny ląd", zaskakujący białych przybyszów jak przepowiednie miejscowych szamanów.
Mniej Więcej
  • Katherine Scholes
  • 2011
  • 526
  • 200
  • 125
  • 978-83-247-2139-9
  • 9788324721399
  • ZA6M0

Recenzje czytelników

Moja ulubiona.

Ocena:
Autor:
Data:
Rok 1974, Tanzania. Odbywa się pogrzeb brutalnie zamordowanych misjonarzy, Sarah i Michaela Carringtonów. Śmierć kobiety owiana jest nutką tajemnicy, znaleziono ją bowiem nagą i z... jajkiem w ustach. Wraz z Carringtonami przebywała wówczas trzecia biała osoba, Annah Mason, która została niegdyś wydalona z misji. Nic jej się jednak nie stało.
Australia, 1990 rok. Kate Creigh, córka Carringtonów, próbuje odciąć się od bolesnej przeszłości. W jej życiu pojawia się jednak osoba ... której bardzo zależy na tym, by kobieta poznała prawdę dotyczącą śmierci jej rodziców .

"Królowa deszczu"opowiada historię młodej, niedoświadczonej życiem Annah Mason, która wyjeżdża do Tanzanii i z biegiem czasu przeobraża się w silną, pewną siebie kobietę, umiejącą podejmować coraz trudniejsze decyzje. Powieść opowiada o życiu w placówce misyjnej oraz o życiu afrykańskich plemion z ich wierzeniami i rytuałami.

"Królowa deszczu" jest idealne na jesienne wieczory i nie tylko . Należy do moich ulubionych powieści . Genialnie napisana . :-)

Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Afryka- odległa, dzika, niebezpieczna ale jednocześnie piękna, wyjątkowa i pełna tajemnic. "

Ocena:
Autor:
Data:
"Królowa deszczu" pokazuje jak Afryka potrafi zawładnąć człowiekiem, jego sercem, duszą i ciałem. Dla mnie jest to jeszcze wspaniała historia o poświęceniu człowieka dla innych nie oczekując niczego w zamian. Pomoc medyczna w Afryce jest jak cenny skarb, którego nigdy dość. Najbardziej zapamiętałam słowa jednego z bohaterów- Stanleya, który mówił, że największą radością dla niego byłaby lodówka pełna lekarstw, które nigdy się nie kończą. I poniekąd on i Annah zrealizowali to marzenie ...
Cała historia zaczyna się tajemniczo, zbrodnią i pogrzebem widzianą oczami małej dziewczynki, która uczestniczy w pochówku własnych rodziców-zamordowanych misjonarzy. Później poznajemy Kate jako dorosłą kobietę mieszkającą w Australii. W jej samotne życie wkracza starsza sąsiadka-Annah, która chce opowiedzieć jej historię, która odmieni los obydwu kobiet. Długą historię o bólu, miłości i śmierci. Historię swojego życia.
I tak właśnie zaczyna się historia młodej, początkującej misjonarki. Od razu polubiłam postać Annah, jest to silna, zdecydowana kobieta, która nigdy się nie poddaje i z dumą radzi sobie z każdą przeszkodą. Potrafi dostosować się do każdych warunków tych misjonarskich jak i później tych plemiennych.
Książka pochłonęła mnie bez reszty, im dalej do przodu tym bardziej chciałam przerzucać następne kartki. Z drugiej strony widziałam, że moja przygoda z panią Katherine Scholes za szybko się kończy i już czułam wielki niedosyt.
Z przyjemnością zatraciłam się w opisach tej odległej krainy jaką jest Afryka. W jej kulturze, barwach, zapachach. Plemiona, szamani, przesądy, amulety to wszystko związane jest z tą piękna krainą, która przyciąga swoim pięknem mimo wielu niebezpieczeństw. Z całego serca polecam abyście zagłębili się w te dziką krainę i piękną historie, która na zawsze pozostanie w waszych sercach.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena