Koszyk 0
Opis:
Gdy Eugenides, Złodziej Eddis, wykradł Dar Hamiatesa, królowa Attolii straciła coś więcej niż tylko mityczny artefakt. Straciła twarz w oczach swoich poddanych. Wszyscy wiedzą, że młody złodziej przechytrzył ją, wymykając się pościgowi. Chcąc odzyskać utraconą reputację i pozycję, królowa Attolii przed niczym się nie cofnie i przyjmie każdą oferowaną jej pomoc... By dokonać zemsty, gotowa jest poświęcić nawet swój własny kraj.
Mniej Więcej
  • Megan Whalen Turner
  • 2012
  • 1
  • 978-83-63523-02-2
  • 9788363523022
  • ZAM7Z

Recenzje czytelników

Złodziej Królowej

Ocena:
Data:
Po niesamowitym Złodzieju przyszła pora na równie niezwykłą książkę pt. Królowa Attolii. Czytelnicy, którzy tak jak ja zachwycili się losami młodego złodziejaszka Gena, który był w stanie ukraść wszystko również przeczytają kolejną część z zapartym tchem. Tym razem poznamy Gena z innej strony. Chłopakowi udało się wielokrotnie zakradać do pałacu królowej i wykradać jej cenne przedmioty. Jednym z najważniejszych rzeczy, które ukradł był Dar Hamiatesa ... który miał zostać ukradziony dla jego monarchini. Mimo swojego sprytu ucieczka z miejsca "zbrodni" okazuje się porażką. Złodziej schwytany przez piękną królową Atolli czeka w zimnej celi na egzekucję. Jednak królowa uznaje, że śmierć byłaby za lekką karą dla Gena. Odsyła go do Eddis jednak nie w jednym kawałku...

Jednak to tylko początek tej zapierającej dech w piersi opowieści. Dwa tomy tej opowieści różnią się dość znacząco. Pierwszy tom to opowieść oparta na opisie drogi jaką odbywa Gen oraz o jego złodziejskich sztuczkach jednak Królowa Attolii opowiada o wnętrzu Gena oraz o podstępach, intrygach politycznych oraz o działaniach wojennych. Z każdą kartką poznajemy nowy fakt z życia królowych Eddis i Attolii. Te dwie silne kobiety, które były w stanie objąć tron i nie potrzebowały mężczyzn aby w ich państwach panował spokój, tym razem doprowadzają do wojny. Z jednej strony walczą one ze sobą oraz z dwoma innymi państwami ze względu na posiadane terytorium, dostęp do morza oraz szlaków handlowych jednak z drugiej strony walczą o... Królewskiego Złodzieja.

"By dokonać zemsty, gotowa jest poświęcić nawet swój własny kraj."

Styl w jakim pisze autorka jest bardzo lekki i idealnie dopasowany do powieści przygodowej. Książka ta dostarczy każdemu dobrej rozrywki i pomoże odpocząć po ciężkim dniu. Od samego początku dostarcza nam nowych smaczków i wciąż zaskakuje nas swoją pomysłowościom, a opisywane przez nią krainy w wyobraźni czytelnika zamieniają się w najpiękniejszy świat, a może wręcz raj na ziemi. Mimo wojny i ciągłych walk politycznych można również doszukiwać się ciekawych aspektów życia rodzinnego. Eddis jako kuzynka Gena bardzo się o niego troszczy i jest w stanie doprowadzić do wojny, gdy jej kuzyn został skrzywdzony. Potęga miłości jednak jest nie do zmierzenia.

Autorka bardzo często "atakuje" nas z kart książki zaskakującymi zwrotami akcji i pojawiającymi się z nikąd nowymi faktami. Tak jak w poprzedniej części dużą jednak nie największą rolę w książce spełniają bogowie, którzy zgodnie ze swoim upodobaniem kierują losami bohaterów. Gdyby nie oni Złodziej mógłby dalej wykradać cenne ozdóbki i denerwować królową Attolii swoimi "liścikami", jednak to oni doprowadzają do najgorszego.

Każdy z głównych bohaterów to bardzo barwna postać. Młody złodziej, który w tempie ekspresowym musi dojrzeć i zacząć udzielać się w życiu politycznym, a nie tylko skrywać się w swojej bibliotece, przyciąga czytelnika swoją smutną historią. Po ciężkich przeżyciach jednak staje na nogi i nadal nie porzuca tytułu Złodzieja Królowej, po raz kolejny udowadniając, ze jest wstanie ukraść wszystko. Jego piękna kuzynka Edis to młoda, ale bardzo mądra kobieta, która poza byciem potężnym władcą jest również osobom dla której ważna jest rodzina i dobro jej ludzi. Ostatnia i najważniejsza postać tej książki to Attolia. Młoda kobieta, która obiela tron po zamordowaniu męża od początku włada krajem jako surowa królowa. Nigdy nie zaznała miłości, przez co stała się bardzo oziębła i nie była w stanie zrozumieć jak mogą kogoś łączy z drugą osobom tak potężne uczucia. Jednak za maską surowej królowej skrywa się zagubiona, bezbronna i pokrzywdzona przez życie dziewczyna.

Jedyną rzeczą, która nie pasowała mi w tej opowieści to ten związek miłosny, który powstał nie wiadomo jak i skąd. Trochę ciężko było mi nagle pod koniec książki uwierzyć, że te dwie tak obce i wrogo do siebie nastawione osoby mogą się pokochać. Autorka trochę nieporadnie wprowadziła nas w ten pomysł i jakoś przez ten wątek książka nie skończyła się tak niesamowicie jak pierwszy tom. jednak czekam już z niecierpliwością na kontynuację, ponieważ autorka pozostawiła dla nas jeszcze wiele nie rozwiązanych zagadek i wątków.

Serię polecam miłośnikom książek takich jak Robin Hood. Książki Megan Whalen Turner to piękne powieści przygodowe przy, których nie można się nudzić ;] Mam nadzieje, że już niedługo na półce w księgarni zobaczymy trzeci tom tej powieści pt. The King of Attolia
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Zaczaruje czytelnika

Ocena:
Autor:
Data:
Eugenides przez swoją głupotę trafił do więzienia, lecz po pewnym czasie król Sounis zlecił mu zadania, dzięki któremu trafił do swej królowej i pozostał na wolności. Teraz spotykamy się z powtórką w historii. Gen trafia do więzienia, tym razem królowej Attolii, która nie chce go puścić żywym. Na szczęście pozostaje przy życiu, lecz z uszczerbkiem na zdrowiu. Królowa Eddis nie może wybaczyć tego Attolii i wypowiada jej wojnę. W konflikcie zbrojnym król Sounis także ma swoje plany.

, ... Królowa Attolii" jest kontynuacją ,,Złodziej". Od której pod pewnym względem się nie różni. W rozwoju akcji zauważamy górki i dolinki. Tylko tym razem rozpoczynamy od dość ciekawej górki i przechodzimy przez krótkie dolinki.

Swobodnie mogę powiedzieć, że tą część bardziej przyjemniej mi się czytało. Może dlatego, że wiedziałam na co stać autorkę i że nie muszę się bać tego co w książce znajdę. Do gustu przypadły mi również pomysły autorki na prowadzenie konfliktów zbrojnym, co na pewno też wpłynęło, iż książka przypadła mi do gustu. Jedyną rzeczą, której mi brakowało w tej części było to, że w ,,Złodziej" główny bohater mnie rozśmieszał. Nie mam pojęcia dlaczego. Nie spotkałam się jeszcze z nikim, kto tak samo zareagował. Tym razem spotkałam się z bardziej poważniejszą i zaskakującą postawą bohatera.

Podsumowując ,,Królowa Attolii" moim zdaniem jest tą lepszą częścią, która sprawi, że czytelnik przywiąże się do tej serii i będzie oczekiwał na wieści o kolejnych częściach.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena