Koszyk 0
Opis:
Ze wschodu nadciągnęła barbarzyńska horda prowadzona przez wodza Loethara... niczym bezlitosna plaga rozlała się po wszystkich królestwach, siejąc zniszczenie pośród tych, którzy niegdyś z niej kpili. Do zdobycia pozostała już tylko jedna kraina. Najbogatsze i najpotężniejsze królestwo Koalicji Denova - Penraven. Władcy z rodu Valisarów stają w obliczu pewnej śmierci, tyran Loethar pożąda bowiem tego, czym władają tylko oni: legendarnego Uroku Valisarów, daru przekonywania ... któremu nie można się oprzeć. Z pomocą jednego żołnierza królewski syn - ostatnia nadzieja oblężonego miasta - umyka wrogowi. Od teraz przyszłość Penraven spoczywa na barkach tego młodego Valisara, musi on jednak przetrwać wśród bestialstwa oraz zdrady, by rozwikłać tajemnicę swego dziedzictwa. Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Fiona McIntosh
  • 2013
  • 1
  • 576
  • 195
  • 125
  • *, 97883-62170609
  • 9788362170609
  • ZATY4

Recenzje czytelników

Królewski wygnaniec

Ocena:
Autor:
Data:
„Królewski Wygnaniec” to pierwszy tom trylogii Valisarów, która w lutym ukazała się na rynku, nakładem Galerii Książki. Sięgnęłam po nią bez wahania! To barwna opowieść o upadłym królestwie Koalicji Denova i o ocalałym dziedzicu Valisarów zmuszonym do ucieczki. Autorka z wielkim polotem odmalowała niezwykły, bardzo sugestywny obraz, który działa na wyobraźnię i podświadomość czytelnika. Tutaj również wykorzystano motyw odwiecznej walki Dobra ze Złem ... a granica między przyjaciółmi a wrogami została mocno zatarta…..

Loethar, dowodząc armią barbarzyńców, napada na państwa Koalicji Denova i roznosi je w pył. Kiedy podchodzi pod Penraven, jego władca, król Brennan zdaje sobie sprawę z nadchodzącej klęski. Urodziła mu się właśnie córka, którą kazał zgładzić, aby nie wpadła w ręce wroga. Swojego następcę, królewicza Leo, przekazuje w ręce Gavriela de Vis i nakazuje im ucieczkę. W obliczu klęski okazuje się, kto z poddanych króla jest lojalny, a kto go zdradza i przechodzi na stronę wroga.

Napastnik siejąc zgrozę, po trupach dąży do celu. Kiedy wchodzi do Penraven na oczach królowej zabija jej męża i ….każe go upiec na kolację.
Loethar jest zaintrygowany magicznym darem, którym obdarzony jest ród Valisarów, pragnie go posiąść i wykorzystać do własnych celów. Sprowadza do zamku wszystkich ludzi, którzy wykazują jakiekolwiek magiczne możliwości, tzw. Obdarowanych.
Tymczasem następcy tronu udaje się zmylić wroga i uciec. Teraz na jego barkach spoczywają losy królestwa – póki młody król żyje, pozostaje iskierka nadziei, że wybawi swój kraj. Czy mu się to uda? Czy Urok Valisarów będzie dla niego pomocą, czy przeszkodą w osiągnięciu celu?

Autorka w niezwykle barwny sposób opowiada nam historię rodu Valisarów. Jej język jest bardzo sugestywny, a opisywane sceny, często bardzo brutalne i drastyczne. Czytelnik ma wrażenie, że przebywa na miejscu walki, słyszy szczęk oręża i jęki rannych. Postać Loethara jest tajemnicza, przez długi czas nie wiadomo, kim jest naprawdę i do czego dąży. To bardzo kontrowersyjna postać. Sympatię czytelników budzi młody Gavriel de Vis oraz królewicz Leo, który z lekkoducha musi zmienić się w odpowiedzialnego władcę – ta metamorfoza przykuwa uwagę.

Akcja powieści toczy się błyskawicznie, jest porywająca i intrygująca. Ukryta, magiczna moc Valisarów stanowi zagadkę, nawet dla członków rodu. Czy Leo ją posiada? A może Loetharowi uda się ją zdobyć? Przekonajcie się sami – czeka Was pasjonująca lektura ! Ja z niecierpliwością czekam na kolejne tomy, czuję wielką ciekawość i niedosyt.

http://markietanka-mojeksiazki.blogspot.com/2013/03/krolewski-wygnaniec-fiona-mcintosh.html
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Walka, magia, tajemnica...

Ocena:
Autor:
Data:
Właśnie skończyłam I księgę trylogii Valisarów i już czekam na kolejną część. Fajnie i szybko się czyta, dużo ciekawych postaci, ciekawa historia. Po zakończeniu książki jestem ciekawa co będzie działo się dalej, jak wyjaśnią się zawarte w niej wątki.

Świat rycerzy i magii świetnie się komponuje. Główny bohater Leo od razu daje się lubić - choć nie nazwałbym go lekkoduchem - jest dość poważny jaj na swój wiek ale biorąc pod uwagę okoliczności i to czego był świadkiem powoduje ... że taka postawa bardzo do niego pasuje, a faktycznie nie brakuje tu intrygujących scen nawet bardzo brutalnych.

Inne postacie również świetne - szczególnie postać przyrodniego brata Leo, jego towarzysza podróży De Visa, kruka :) ale i jak niby wskazuje recenzja czarnego charakteru Leothara. Czy taki "czarny" hhmm trudno powiedzieć i to jest fajne, że każda postać ma swoją historię, swoje sekrety i nie jest tak jednoznacznie wyrazista, że czytelnik z góry wie kto jest dobry a kto zły. Każdy z bohaterów ma swoje powody dlaczego zachowuje się tak a nie inaczej.

Może to zbyt ogólnikowa recenzja ale szkoda zdradzać wątki bo naprawdę warto sięgnąć po ta pozycję nawet jeśli nie jest się szczególnym fanem książek fantasy :)))) POLECAM !!!!
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena