Koszyk 0
Opis:
W ósmej części Lenka pomaga koledze rozwiązać zagadkę znikania skarpetek i innych przedmiotów. Wszystko wskazuje na to, że w pokoju chłopca zamieszkały małe złośliwe skrzaty! Ale czy to na pewno wina uciążliwych lokatorów? A może poszukiwania utrudnia panujący w pomieszczeniu bałagan? Nowe przygody uroczej królewny z pewnością zaskoczą i rozbawią małych czytelników ...   Czytaj dalej >> << Zwiń
 • Skrzat
 • miękka
Mniej Więcej
 • Aneta Krella-Moch
 • 2015
 • 32
 • 190
 • 200
 • 978837915-204-9
 • 9788379152049
 • ZCOW4
 • 4-6 lat

Recenzje czytelników

Królewna Lenka łapie skrzaty

Ocena:
Autor:
Data:
Niedawno natrafiłam na ciekawą, nieznaną mi dotąd serię bardzo interesująco zapowiadających się książeczek. Z tego co zauważyłam cieszy się ona dużą sympatią wśród maluchów dlatego sama pokusiłam się i zaprezentowałam jeden z tytułów moim córkom. Padło na najnowszą książeczkę z tejże serii pt. „Królewna Lenka łapie skrzaty”.
Autorką publikacji, zarówno tekstu jak i ilustracji, jest znana ilustratorka książeczek dla najmłodszych - Aneta Krella-Moch ... i właśnie seria o królewnie Lence jest jej debiutem literacki. Na kartach tej niedużej lektury przeczytamy niedługą aczkolwiek bardzo emocjonującą historię, w której Lena poszukuje skrzatów. Stało się to dlatego, że synowi strażnika i jednocześnie wielkiemu przyjacielowi dziewczynki, ginęły najróżniejsze przedmioty. A to nie mógł doszukać się skarpetki, a to zabawki a to jeszcze czegoś innego. W końcu z pomocą Leny postanowił zastawić na skrzaty pułapkę, sądził bowiem, że to właśnie one są temu winne. Czy jednak zaginione rzeczy chłopca to rzeczywiście robota malutkich skrzatów, a może wspólnie z królewną znajdą bardziej przyziemne rozwiązanie tego problemu?
Wesoła i pełna ciepła historia opowiedziana w książeczce jest niezbyt długa. Idealna dla młodszych dzieci ale i dla tych, które potrafią już samodzielnie czytać, gdyż napisana jest dużą czcionką. Przystępny tekst przeplatają kolorowe, pełne humoru ilustracje. Całość wizualnie prezentuje się naprawdę super. Myślę, że również temat zagubionych rzeczy jest dla dzieci bardzo interesujący i jak najbardziej trafiony. W końcu takie sytuacje zdarzają im się nie raz.
Moje dziewczynki zgodnie dołączyły do grona entuzjastów przygód królewny Lenki. Na pewno sięgniemy po kolejne tytuły, a z tego co wiem ukazało się ich już wcześniej siedem. Jak najbardziej polecam ;)
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena