Koszyk 0
Opis:
Kuba zastanawia się, do jakiego zwierzęcia mógłby porównać swojego tatę. Czy tata jest królem zwierząt jak lew? Czy jest szybki jak gepard? Mądry jak sowa? Tata pracuje w domu i opiekuje się młodszą siostrą Kuby, sprząta i gotuje obiady. Mama jest wiecznie zapracowana, często wyjeżdża i tylko w niedzielę ma czas dla rodziny. Chłopiec dochodzi do wniosku, że ma supertatę, takiego, którego można porównać do prawdziwego króla zwierząt. Tylko czy naprawdę jest nim lew?
 • Bis
 • twarda
Mniej Więcej
 • Małgorzata Kur
 • 2013
 • 24
 • 205
 • 205
 • 978-83-7551-360-8
 • 9788375513608
 • ZB0SB
 • 7-10 lat

Recenzje czytelników

Król zwierząt

Ocena:
Autor:
Data:
Książeczka ta jest niezwykle sympatyczna. Historyjka ta z pewnością spodoba się wszystkim kilkulatkom, nie tylko chłopcom, dziewczynki też bez wątpienia będą nią zainteresowane. Wydanie natomiast jest zdecydowanie inne niż moglibyśmy się spodziewać. Ja po przeczytaniu opisu oczami wyobraźni zobaczyłam wiele kolorowych ilustracji przedstawiających różne zwierzaki, a tutaj niespodzianka. Po zaglądnięciu do środka zobaczyłam jakby pożółkłe kartki oraz ilustracje częściowo w formie kolarzy ... Wszystko to w takich poszarzałych barwach. Coś na wzór starych książek dla dzieci. Tak mi się od razu skojarzyło :)

Ale w żadnym wypadku nie jest to minusem, wręcz przeciwnie. W końcu nie wszystkie pozycje na półce naszego dziecka muszą mienić się wszystkimi barwami tęczy.
Moim zdaniem ilustracje te i tak są świetne i idealnie pasują do tego opowiadania. Całą książeczka prezentuje się bardzo fajnie łącznie z historyjką o Kubie i jego spostrzeżeniach na temat taty :) Polecam!
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Mój tama jest...

Ocena:
Autor:
Data:
Małgorzata Kur, Król zwierząt, il. Joanna Rusinek, Warszawa „bis” 2013
Dzieci bardzo chcą mieć idealnych rodziców. Przypisują im cechy, których oni mogą nie posiadać. Są też doskonałymi obserwatorami, dzięki czemu znajdują interesujące rozwiązania, które mogą u innych budzić podziw. Tak jest i w przypadku Kuby, w którym tradycyjny podział obowiązków (kobieta zajmuje się domem, a mężczyzna utrzymuje) zastąpiono rozwiązaniem ... które obojgu najbardziej odpowiadało i każdemu daje możliwość spełnienia się. Mama Kuby jest prawdziwą bizneswoman, a tata bujającym w obłokach pisarzem, który lubił pracę, ale przez nią nie miał czasu na pisanie. Zajęcie się domem i dziećmi sprawiły, że zaradna kobieta może utrzymać rodzinę, która jest szczęśliwa przez poświęcanie dużo czasu dzieciom oraz spełnienie swoich potrzeb pisarskich taty, który – aby przejąć obowiązki domowe – musiał dużo się nauczyć. Nie było to łatwe. Zadanie domowe z przyrody staje się powodem dokładniejszego obserwowania i refleksji nad rolą ojca. Do jakiego zwierzęcia może go porównać Kuba?
„Króla zwierząt” polecam wszystkim rodzicom i ich dzieciom. Nie jest to książeczka długa, więc już dziecko trzyletnie jest w stanie wysłuchać całej opowieści, a nowe słowa staną się doskonałym sposobem na rozmowę czy pretekstem do interesującej zabawy.
Cała recenzja: http://annasikorska.blogspot.com/2014/05/magorzata-kur-krol-zwierzat.html
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena