Koszyk 0
Opis:
W życiu natykamy drobne z pozoru zdarzenia, które nie pasują do obrazu świata. Przechodzimy obok nich obojętnie, bo rzeczywistość stępiła nasze spojrzenia. Zamiast w 3D, widzimy świat płaski i bez koloru, a za nadmiar wrażliwości przychodzi nam płacić wysoką cenę. Grupka przyjaciół – nauczyciel, dziennikarz, milcząca dziewczyna, chłopiec o nieokreślonym kolorze oczu i włosów i mała Indianka ze szczepu Arapaho – trafia na Białe Bagna ... miejsce otoczone przez mieszkańców Zabijan Krochmalnych zabobonnym strachem... Bohaterów jest jednak więcej; większość z nich dźwiga na swoich barkach ciężar jakiejś tajemnicy. Ale „Kręgi” to również próba rewizji pewnych zagadnień etycznych, nad którymi zwykliśmy nazbyt łatwo przechodzić do porządku dziennego. W powieści Homy chodzi o pokazanie ukrytych związków, jakie rodzą się w efekcie przypadkowych spotkań. Sieć tych powiązań jest w „Kręgach” bardzo gęsta, dzięki czemu odnosi się wrażenie, że cały świat to jeden organizm składający się ze spowinowaconych ze sobą ludzi, zwierząt i miejsc. Marta Mizuro, krytyk literacki (Homa) napisał powieść nieodparcie kojarzącą się z twórczością Paula Coelho, ale lepiej zrobioną, głębszą i – co najważniejsze – swojską. Teraz wypada mu już tylko życzyć sukcesu na miarę popularnego Brazylijczyka. Leszek Bugajski, Newsweek Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Jan Antoni Homa
  • 2010
  • 0
  • 366
  • 205
  • 145
  • 97883-62405022
  • 9788362405022
  • ZB5J2

Recenzje czytelników

Nieprzypadkowość

Ocena:
Autor:
Data:
Nasze życie to pasmo przypadków. Czy jednak aby na pewno? Czy to przypadek kieruje nas takim, a nie innym torem? „Kręgi” to powieść, która ewidentnie zadaje kłam takim, nazwijmy to, spekulacjom. Nic nie dzieje się przypadkiem. Nieprzypadkowo pewien Nauczyciel wybiera akurat Zabijany Krochmalne, z tajemniczą historią i niezwykłymi mieszkańcami.Nieprzypadkowo w tej samej wsi spotykają się Biegacz i Matematyk ... Nieprzypadkowo wreszcie Zabijany stają się schronieniem dla pokiereszowanej życiowo dziewczyny, zakładającej Stadninę. I wreszcie chłopiec, o nieokreślonym kolorze włosów, który wyznacza sobie cele, które zdawałyby się nie do osiągnięcia, ale on się nie poddaje. Nieprawdopodobna wręcz tajemniczość Białych Bagien i to, w jaki sposób zazębiają się losy wszystkich bohaterów książki, nadaje jej niezwykły czar. Porównywanie Autora do Paulo Coelho, przynajmniej dla mnie, mija się z celem. Tej książki nie można porównywać. Z niczym. A umiejętność manipulowania słowem i rzeczywistością tak, że nie da się nie myśleć o tej książce w wymuszonych przez powrót do rzeczywistości przerwach, jest wręcz zaskakująca. Po prostu się nie da nie myśleć. Analizuje się to, co łączy bohaterów, czy aby na pewno, czy interpretacja nie jest zbyt daleko idąca. Po czym okazuje się, że przekaz jest prosty.

Nie jest to książka, którą można przeczytać tak o. To książka, która zostawia ślad, każe się zastanowić chwilę, zatrzymać się, i sięgnąć po kolejną pozycję tego Autora. Zdecydowanie polecam. U mnie trafia na półkę „ulubione”.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

niesamowita przeplatanka

Ocena:
Autor:
Data:
wątków, czasów, miejsc i sytuacji, które jednak się ze sobą łączą. W książce brak przydługich opisów, a przejścia z wątku do wątku wcale nie są płynne i monotonne, wręcz przeciwnie. Wszystko pisane językiem, który wzmaga przyjemność czytania.
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena