Koszyk 0
Opis:
Dla Klary Goździckiej szkoła to przede wszystkim doskonały trening przed monotonnym i nijakim życiem, jakie teoretycznie czeka każdą dorosłą jednostkę. Literacko uzdolniona licealistka, z błyskotliwym i ironicznie ostrym poczuciem humoru oraz nałogiem zapisywania wszystkiego, zauważa szansę na zmianę losu w... kredensie i pewnej znajomości ze współczującym rycerzem. Czy pojawienie się starego, zakurzonego mebla w domu Klary może faktycznie otworzyć nowy rozdział w jej życiu ... Jak Klara poradzi sobie z postępującą chorobą ukochanej babci, ze znienawidzonym ojczymem, ze skrajnie potulną względem niego matką i gdzie w tym wszystkim znajdzie się miejsce na Bitwę pod Grunwaldem? Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Agnieszka Tyszka
  • 2012
  • 1
  • 218
  • 192
  • 125
  • 978-83-62199-26-6
  • 9788362199266
  • ZAOQY
  • 14-16 lat

Recenzje czytelników

Kredens pod Grunwaldem

Ocena:
Autor:
Data:
Agnieszka Tyszka to autorka książek dziecięcych i młodzieżowych. Wydała kilka serii wydawniczych, w tym Zosię z ulicy Kociej oraz Koniki z Szumińskich Łąk. W swoim dorobku ma także dwutomowy cykl. ,,Kredens pod Grunwaldem" jest jego rozpoczęciem.

Kornelia mieszkała tylko z matką i ojczymem, Bigossem (tak się nazywał, choć to w sumie pasowało), w jednym mieszkaniu. Mężczyzna był niespełnionym artystą, a matka adwokatem. Pomiędzy dorosłymi często wynikały kłótnie ... Kornelia była już nastolatką. Jej babcia była chora i mieszkała w pewnej odległości od Warszawy. Pewnego dnia do domu Kornelii trafił rodzinny zabytkowy kredens. Niedługo potem otrzymała propozycję napisania scenariusza na konkurs związany z Grunwaldem. Czy kredens miał z tym coś wspólnego? Czy Kornelię nie zniechęcił krótki termin oddania pracy?

Książka przeznaczona jest dla nastoletnich, dojrzewających czytelników. Agnieszka Tyszka, jak zwykle trafnie, ukazuje problemy, które mogą dotyczyć tych młodych ludzi - rozbita rodzina, kłótnie w małżeństwie ich rodziców, urażona duma, ambicja, brak wiary w siebie. Wbrew pozorom te wszystkie problemy idealnie się ze sobą łączą, jednak nawet z takiego nagromadzenia negatywów może wyjść coś dobrego. Przekonajcie się sami.

Polska pisarka w swojej książce udowadnia, że można coś zmienić. Wiele zależy tylko od nas. W ciągu krótkiego czasu nasz los może obrócić się o 180 stopni, jeśli w jakiś sposób się do tego przyczynimy. Sami jednak musimy dostrzec chęć zmiany i zrobić wszystko, by swoje plany zrealizować.

,,Kredens pod Grunwaldem" to książka prosta, naturalna. Problemy w niej zawarte mogą dotknąć każdego z nas. Napisania prostym językiem sprawia, że można z nią przepaść bez przerwy. Ciekawym urozmaiceniem są pewne rozdziały, jednak nie chcę niczego zdradzać. Niech to pozostanie dla Was niespodzianką. Jeśli lubicie takie młodzieżowe pozycje, które muszą skończyć się dobrze, ,,Kredens pod Grunwaldem" będzie dla Was idealny.

Moja ocena: 5/6
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena