Koszyk 0
Opis:
Podczas obozu wędrownego na Mazurach Jajco, Pucek i Pchełka zauważają, że ich opiekun, reporter Krzysztof, dziwnie się zachowuje i coś przed nimi ukrywa. Okazuje się, że poszukuje on złota ukrytego przez Niemców na Mazurach pod koniec II wojny światowej. Młodzi przyjaciele postarają się mu pomóc, jednak nie zdają sobie sprawy, w jakim niebezpieczeństwie mogą się znaleźć. Sensacyjna, pełna dramatycznych zwrotów akcja, humor ... wzruszenia pierwszej miłości - oto sposób Krzysztofa Petka na porachowanie się z przygodą. Porachunki z przygodą to seria powieści sensacyjno-przygodowych dla młodzieży. Akcja wszystkich powieści rozgrywa się w istniejących naprawdę miejscach Polski, a ich fabuła oparta jest za każdym razem na rzeczywistych wydarzeniach. Główni bohaterowie książek Petka mają do czynienia z ludźmi, którzy rzadko bywają grzeczni, mili, sympatyczni. Autor pokazuje świat autentyczny, czasem brutalny, w którym młodzi ludzie muszą się odnaleźć. Petek wskazuje młodym czytelnikom, w jaki sposób walczyć w dzisiejszym świecie o siebie i o to, co stanowi istotę naszego życia: o zachowanie godności i definiujących nas wartości moralnych. W serii ukazał się również Mroczny labirynt - Czarna walizka - Kamienna pułapka - Ostatnia zagadka - Trzy dni od teraz - Bezlitosna fala - Koszmarna przesyłka - Wszystko w swoim czasie - Kolekcja Łowcy Cieni. Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Krzysztof Petek
  • 2011
  • 0
  • 194
  • 200
  • 140
  • 97883-7568-7651
  • 9788375687651
  • ZABL7
  • 17-99 lat

Recenzje czytelników

Koszmarna przesyłka

Ocena:
Autor:
Data:
„Koszmarna przesyłka” to książka wydawana w serii „porachunki z przygodą” napisana przez Krzysztofa Petka. Pisarz będąc niezależnym reporterem przemierzał Polskę wszerz i wzdłuż, biorąc udział w rozwiązywaniu zagadek kryminalnych, w czym pomagały mu umiejętności nabyte w harcerstwie, wiadomości zdobyte na warsztatach z sytuacji krytycznych, czy umiejętności ze szkoły survivalu czy szkoły sztuk walki. Te umiejętności i doświadczenia autora wykorzystane zostały do stworzenia środowiska ... w którym żyją i prowadzą działalność jego bohaterowie, ludzie młodzi, otwarci na przygodę szanujący wartości takie jak prawda, szacunek, obowiązek.
Takim bohaterem jest Jajco- chłopak, który wraz ze swoja paczką, uczestniczy w obozie wędrownym zorganizowanym na Mazurach przez młodego reportera Krzysztofa, który pełnił funkcję kierownika. Zachowanie Krzysztofa, który nie tylko znika w nocy z obozu i spotyka się z tajemniczymi osobami nad jeziorem, ale także w trakcie wycieczek obozowych np. w Malborku odbiera od przygodnie spotkanych ludzi różne tajemnicze wskazówki i jest śledzony przez dwie niby Portugalki, które między sobą rozmawiają po angielsku, jest co najmniej dziwne – i to niepokoi i zarazem zaciekawia Jajco i resztę. Postanawiają dowiedzieć się o co chodzi i wziąć udział w rozwiązaniu zagadki. Akcja rozwija się szybko i w pewnym momencie okazuje się, że zwyczajny obóz zmienia się w akcję poszukiwawczą, a celem jest skarb ukryty w czasie II wojny światowej przez Niemców na Mazurach.
Książka może się podobać osobom, które oczekują dużo zwrotów akcji, ale jednocześnie lubią humor i ciekawe opisy przyrody. Trochę może przeszkadzać w książce to, że poszatkowane na drobne elementy rozdziału mają swoje podtytuły, które stanowią swego rodzaju szyfr do ostatecznej treści poszczególnych części. Ale dla innych może takie właśnie zagadki podniosą walory tej książki. Czasy II wojny światowej, a w szczególności historia skarbów ukrytych w Polsce, którego miał dokonać niejaki Helmut Stompke z grupą SS-manów przypomina historie jakby z filmów o kapitanie Klosie, co może być ciekawe dla wszystkich, którzy lubią rozwiązywać takie historie.
Ocena 8/10
Polecamy, zespół dobrerecenzje.pl
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena