Koszyk 0
Opis:
Car Aleksander III zwykł mawiać, że Rosja ma tylko dwóch wypróbowanych sojuszników – armię i flotę. Dziś rolę najważniejszego sojusznika imperium przejęły służby specjalne.Dwaj historycy, Pribyłowski i Felsztiński prześwietlają prezydenturę Władimira Putina i dokonują wnikliwej analizy rosyjskich służb. Opisują fałszowanie wyborów, przejęcie medió ... w publicznych i wasalizację mediów prywatnych, a także operację przejęcia władzy od skompromitowanego w oczach społeczeństwa Jelcyna. Nie zapominają o niewyjaśnionych mordach politycznych .Odstawieni na boczny tor oligarchowie i dawni agenci KGB przełamali zmowę milczenia i ujawnili mechanizmy kierowania atomowym mocarstwem. Z oczywistych względów nie mogło się to podobać władzy; prokuratura moskiewska wielokrotnie przeszukiwała mieszkania autorów i konfiskowała komputery i dyski przenośne z notatkami do prezentowanej książki.Jurij Felsztiński jest współautorem bestselleru – wspólnie z Aleksandrem Litwinienką napisali książkę „Wysadzić Rosję” o kulisach wybuchu wojny czeczeńskiej. Niedługo potem Litwinienko – były agent FSB - został w Londynie otruty radioaktywnym polonem 210. Choć ślady prowadziły do Moskwy, sprawcy zbrodni nigdy nie zostali osądzeni.Władimir Pribyłowski 13 stycznia 2016 r. został znaleziony martwy w swoim moskiewskim mieszkaniu.Jeżeli Władimir Putin wygra wybory w 2018 roku to będzie rządzić Rosją nieprzerwanie przez 20 lat. Dłużej rządził tylko Stalin. Czytaj dalej >> << Zwiń
  • Fronda
  • miękka
Mniej Więcej
  • Władimir Pribyłowski, Jurij Felsztinski
  • 2016
  • 520
  • 235
  • 155
  • *, 9788380790575
  • 9788380790575
  • ZDACI

Recenzje czytelników

Polecam koniecznie!

Ocena:
Data:
Książkę czyta się jak utwór o charakterze sensacyjnym, gdyż została oparta na wielu informacjach z dostępnych i łatwych do zweryfikowania źródeł. Nie jest więc odmianą paszkwilu czy innego gatunku mającego na celu jedynie oczernić aktualną władzę. W formie dokumentalnej opowiada o drodze Władimira Putina do najwyższych stanowisk w Rosji oraz o zmianach przywracających tzw. stary kagiebowski porządek w państwie. Autorzy musieli mocno narazić się ekipie rządzącej ... a jeden z nich przed kilkoma miesiącami został znaleziony martwy w swym moskiewskim mieszkaniu...

Autorzy prezentują nie tylko karierę polityczną Putina, ale także masę powiązań finansowo-gospodarczych służących niesamowitemu wzbogaceniu się tego człowieka i ludzi popierających jego działania. Można poznać metody zwalczania opozycyjnych polityków i dziennikarzy, usuwania niewygodnych ludzi ze sfery gospodarki i finansów. Podane są dowody uzasadniające podejrzenia o zlecenie morderstw, np. Litwinienki i Politkowskiej.

Korporacja zabójców uświadamia polskiemu czytelnikowi, że ludzie ostrzegający przed podstępnymi i agresywnymi planami Putina wcale nie są szaleńcami. To raczej poprawna politycznie część elit Europy Zachodniej okazuje się naiwna, a rosyjskie wpływy (agenci, lobbyści, pieniądze na korumpowanie wysokich urzędników itd.) z łatwością manipulują żądnymi zysku biurokratami nieznającymi realiów naszego regionu.

Warto przeczytać tę książkę, ponieważ otwiera oczy na wiele spraw, na jakie nie zwraca się uwagi żyjąc w państwie, w którym można wykrzyczeć swoje żale wobec rządzących i swobodnie dyskutować przed kamerami. W Rosji głaskanej prze zachodnich polityków dziennikarz za krytyczną wypowiedź może zginąć, a biznesmen nieprzychylny władzy trafia na dziesięciolecia do łagru lub musi ukrywać się za granicą. Dlatego książka Jurij Felsztinskiego i Władimira Pribyłowskiego jest warta polecenia.
ZJ
źródło: osemkowyklubrecenzenta.blogspot.com
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Korporacja zabójców

Ocena:
Autor:
Data:
Dwaj historycy, którzy napisali książkę o prezydencie Putinie: Jurij Felsztinowski i Władimir Pribyłowski - który zapłacił najwyższą cenę, bowiem Władimir Pribyłowski
został znaleziony martwy w swoim mieszkaniu.

Felsztinowski w marcu 2014 roku napisał artykuł, który stał się podstawą książki „Trzecia wojna światowa. Walka o Ukrainę”. Artykuł stanowił stwierdzenie, że wielkie wojny były rozpętywane bez rozumienia tego, że czasem będą to wojny światowe. Nawet Hitler napadając na Polskę ... nie myślał, że rozpęta II wojnę światową. Jeśli zaś Putin będzie wiedzieć, że jest bezkarny, nie zawaha się przejąć Litwy, Łotwy i Estonii. Wówczas staniemy się świadkami III wojny światowej, bo NATO w odpowiedzi rozpocznie działania wojenne przeciwko Rosji.

Putin wkraczając na Krym w marcu 2014 roku sam wydał wyrok śmierci na państwo, które powstało na ruinach Związku Radzieckiego. Przez dwie wojny czeczeńskie, wojnę z Gruzją, a teraz jeszcze z Ukrainą - większość ludzi w Rosji jest faszystami. W Rosji nigdy nie było demokracji, nowa Rosja niesie za sobą wojnę i związane z nią rozruchy, ubóstwo i śmierć.

Putin jako człowiek i polityk rozumie tylko siłę, nie rozumie wyrazu ”negocjacje”. Uważa siebie za przebiegłego i gotowego do oszustwa, ale największym jego kompleksem jest prostactwo. To ciemny i prymitywny człowiek, podpułkownik KGB, który został prezydentem przez niefortunne zrządzenie losu. Putin ma wyjątkową skłonność do zlecania zabójstw.

Autorzy opisują prezydenturę Putina, fałszowanie wyborów, przejmowanie mediów publicznych oraz niewyjaśnionych morderstw osób politycznych. Obecnie Putinowi nikt nie chce ściskać dłoni, bo nikt mu nie wierzy. Jednak największą porażką Putina będzie zapomnienie. I to jest to czego Putin boi się najbardziej i z całych sił stara się do tego nie dopuścić.

We współczesnym świecie FSB-służby specjalne, funkcjonuje jako korporacja. Jest to organizacja złożona z zabójców (zabójstwo Anny Politkowskiej oraz Aleksandra Walterowicza Litwinienki), każda z tych osób była zagrożeniem dla FSB. Prezydent Putin będzie zapamiętany w Wielkiej Brytanii jako człowiek, który posłużył się radioaktywnym polonem, aby otruć politycznego przeciwnika w centrum Londynu.

Książka w miękkiej oprawie i choć zawiera 468 stron napisana jest w bardzo jasny i przystępny sposób. Autorzy wspólnie starali się, aby odkryć prawdziwe oblicze prezydenta Putina i jego służb specjalnych. Dlatego zachęcam do poznania całej prawdy przywódców Federacji Rosyjskiej, a tym samym do wyciągnięcia wniosków z tej interesującej lektury.

Na koniec przytoczę słowa sławnego duchownego Dmitrija Dutko, który cieszy się popularnością u nacjonalistów „Władimir Putin pod wieloma względami przypomina Stalina. Trudno go zrozumieć. W kraju wciąż dzieje się dużo zła. Jesteśmy świadkami walki o telewizję, walki z oligarchami, boju o zdrowie narodu i o nasze dzieci”

Moja ocena: 10/10
Polecamy, zespół dobrerecenzje.pl
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena