Koszyk 0
Opis:
Czasy Wielkiego Rozbicia. Potężne ongiś królestwo w sercu Europy rozpadło się na księstwa, którymi władają skłóceni ze sobą Piastowie. Od wielu lat Polska nie ma króla. Na opustoszały tron padają pożądliwe spojrzenia sąsiednich władców. W głębi lasów budzą się ludzie Starszej Krwi, a wraz z nimi zapomniane przez stulecia demony. Z herbów schodzą bestie, by w walce wspomóc swych panów. Sieć intryg coraz ciaśniej zaciska się wokół młodego księcia Starszej Polski Przemysła II. Święte księżne ... grzeszni książęta i szlachetni rycerze. Jaką rolę odgrywa wielki ród Zarembów o skrzętnie skrywanych początkach? Czy minezingerzy zaśpiewają pieśń zwycięską czy też chmury nad tronem pogrążą królestwo w wiecznym mroku? Czas rozpocząć bój o koronę, najwyższy czas zjednoczyć królestwo... Cherezińska ma niezwykły dar dynamicznego obrazowania politycznej gry w dawnych wiekach w sposób ukradziony ze współczesnych filmów akcji. Z wyczuciem tka własną fabularną opowieść, w której jest miejsce na silnie zarysowane drugo- i trzecioplanowe postaci, na elementy nadprzyrodzone i magiczne, na momenty wzniosłe i przyziemne, na walkę i seks, na przyjaźń, zdradę i nienawiść. Powieść liczy ponad siedemset stron i wierzcie mi, że chciałoby się drugie tyle. salon24.pl Autorka trzyma się faktów, lecz i wypełnia całe mnóstwo białych plam. Robi to tak wprawnie, że tę historię śledziłam jak szekspirowską tragedię albo przedni film sensacyjny. A w postaciach kobiecych - zwłaszcza w świętej Kindze - zakochałam się po uszy. Marta Mizuro, Najciekawsze książki, "Zwierciadło". Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Elżbieta Cherezińska
  • 2014
  • 1
  • 736
  • 230
  • 150
  • *, 97883-7785-5317
  • 9788377855317
  • ZBKN0

Recenzje czytelników

"Gra o tron " po polsku ?

Ocena:
Data:
Książkę Elżbiety Cherezińskiej mogę skomentować tak: Boże ta książka jest super !

Cherezińska połączyła dwa wydające się przeciwne światy: fantastyki i historię. Jej niesamowita żonglerka postaci doprowadzała mnie do szału ponieważ bardzo chciałam poznać dalszy przebieg akcji mojej faworyzowanej postaci.
Dzięki Elżbiecie czytelnicy z grubsza zrozumieją o co chodziło w rozbiciu dzielnicowym ... Osoby wiedzące z książek historycznych będą wiedziały co się stanie ale odrąbię sobie rękę że będą życzyć szczęścia swoim ulubionym postaciom ( nie przypomina Wam to Grę o Tron? ).
Chociaż u Cherezińskiej krew bohaterów książki nie leje się potokami to jednak można znaleźć podobne elementy. Bo i u Martina i u Chererzińskiej jest Gra o władzę.
Jestem zachwycona różnorodnością postaci. Są Jakub Świnka prosty duchowny który zostaje wyniesiony na szczyty i wiele innych postaci.
Jestem zachwycona że została stworzona książka o Polsce, o jej walce z przeciwnościami losu i o jej pięknym śnie o Zjednoczonym Królestwie.
Bardzo gorąco polecam ją czytelnikom, którzy chcieliby przeczytać książkę MADE IN POLAND
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

podręcznik do historii...

Ocena:
Autor:
Data:
Nie polecam tej książki miłośnikom dobrej akcji i fantasy, bo się srodze zawiodą. Męczyłem tę książkę po parę stron dziennie, bo więcej nie dawałem rady. To raczej pozycja dla miłośników książek stricte historycznych. Nawet te orły, czy gryfy zrywające się ze sztandarów miały wymiar bardzo symboliczny a z opisu zanosiło się, że będą jednymi z głównych aktorów, że będą budziły non-stop grozę, że będzie to rzeczywiście jakieś fantasy. To raczej poczet królów i książąt w wydaniu lekko fabularnym ... Sami zdecydujcie na podstawie tej subiektywnej opinii, ale ja najwyraźniej nie jestem adresatem tego typu prozy. Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena