Koszyk 0
Opis:
Czasy Wielkiego Rozbicia. Potężne ongiś królestwo w sercu Europy rozpadło się na księstwa, którymi władają skłóceni ze sobą Piastowie. Od wielu lat Polska nie ma króla. Na opustoszały tron padają pożądliwe spojrzenia sąsiednich władców. W głębi lasów budzą się ludzie Starszej Krwi, a wraz z nimi zapomniane przez stulecia demony. Z herbów schodzą bestie, by w walce wspomóc swych panów. Sieć intryg coraz ciaśniej zaciska się wokół młodego księcia Starszej Polski Przemysła II. Święte księżne ... grzeszni książęta i szlachetni rycerze. Jaką rolę odgrywa wielki ród Zarembów o skrzętnie skrywanych początkach? Czy minezingerzy zaśpiewają pieśń zwycięską czy też chmury nad tronem pogrążą królestwo w wiecznym mroku? Czas rozpocząć bój o koronę, najwyższy czas zjednoczyć królestwo... Cherezińska ma niezwykły dar dynamicznego obrazowania politycznej gry w dawnych wiekach w sposób ukradziony ze współczesnych filmów akcji. Z wyczuciem tka własną fabularną opowieść, w której jest miejsce na silnie zarysowane drugo- i trzecioplanowe postaci, na elementy nadprzyrodzone i magiczne, na momenty wzniosłe i przyziemne, na walkę i seks, na przyjaźń, zdradę i nienawiść. Powieść liczy ponad siedemset stron i wierzcie mi, że chciałoby się drugie tyle. salon24.pl Autorka trzyma się faktów, lecz i wypełnia całe mnóstwo białych plam. Robi to tak wprawnie, że tę historię śledziłam jak szekspirowską tragedię albo przedni film sensacyjny. A w postaciach kobiecych - zwłaszcza w świętej Kindze - zakochałam się po uszy. Marta Mizuro, Najciekawsze książki, "Zwierciadło". Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Elżbieta Cherezińska
  • 2014
  • 1
  • 736
  • 230
  • 150
  • *, 97883-7785-5317
  • 9788377855317
  • ZBKN0

Recenzje czytelników

"Gra o tron " po polsku ?

Ocena:
Data:
Książkę Elżbiety Cherezińskiej mogę skomentować tak: Boże ta książka jest super !

Cherezińska połączyła dwa wydające się przeciwne światy: fantastyki i historię. Jej niesamowita żonglerka postaci doprowadzała mnie do szału ponieważ bardzo chciałam poznać dalszy przebieg akcji mojej faworyzowanej postaci.
Dzięki Elżbiecie czytelnicy z grubsza zrozumieją o co chodziło w rozbiciu dzielnicowym ... Osoby wiedzące z książek historycznych będą wiedziały co się stanie ale odrąbię sobie rękę że będą życzyć szczęścia swoim ulubionym postaciom ( nie przypomina Wam to Grę o Tron? ).
Chociaż u Cherezińskiej krew bohaterów książki nie leje się potokami to jednak można znaleźć podobne elementy. Bo i u Martina i u Chererzińskiej jest Gra o władzę.
Jestem zachwycona różnorodnością postaci. Są Jakub Świnka prosty duchowny który zostaje wyniesiony na szczyty i wiele innych postaci.
Jestem zachwycona że została stworzona książka o Polsce, o jej walce z przeciwnościami losu i o jej pięknym śnie o Zjednoczonym Królestwie.
Bardzo gorąco polecam ją czytelnikom, którzy chcieliby przeczytać książkę MADE IN POLAND
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Historia fascynująca.

Ocena:
Autor:
Data:
Pięknie napisana. Między fakty historyczne w subtelny sposób wplecione wątki fantastyki. Każda postać dopracowana - żyje na kartach książki. Urzekł mnie Jakub Świnka i święta Kinga. Książka ma imponującą objętość - dla mnie to zaleta. Smakowałam każdą stronę...
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena